Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit s výběrem notebooku, již se v hardware tolik neorientuji a přijde mi, že je v GPU a dalších věcech trošku bordel :-)

Notebook od 15" - a na co by měl být?
Na hraní lehkých her (Factorio, Space haeven, Workers & Resources Soviet Republic, Captain of industry, Spellcross :D , ale třeba i náročnější?), cestuju autem, takže váha je irelevantní, matný display, aby to mělo numerický blok na klávesnici a poosvětlení :-) a účinné chlazení (možná je to marný požadavek, notebook jsem měl naposled před 16 lety herní)

Střeva...
CPU:
Ve stolním mam Ryzena 2600 a spokojenost, ale s Intelem nemam problém. Aby to nebylo nenažrané, klidně podtaktuju , aby to nehřálo a vydrželo to x let.

GPU: Nvidia, AMD - vcelku jedno, pokud je to slušné...nevím, zda má smysl kupovat Geforce 3050 / Ti, které mají jen 4gb paměti...a je lepší např 4050/4060 či nějaký Radeon ? Ale myslím je 4gb je asi málo, notebook bych rád měl co nejdéle :)
Pamět: 16GB
HDD: SSD jasna věc :)
Značka??? Já nevím, co má slušné chlazení, konstrukci/panty? atd...? Lenovo? HP? Resp. jaká řada je slušná. Vzhled nemusí být "agresivní" a hrát barva či nějaké futuro .
CENA: ...heh...24-26 tisíc? plus mínus?
Je možno mi pomoct nějak s výběrem? Nespěchám na něj, ale nedokážu se v tom nepřeberném množství zorientovat. Díky :-)
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od marek16 »

Máš štěstí jak sviňa, CZC má zrovna pěkný slevy 2k, takže jediná rozumná volba je Lenovo s 4060 - dobrý chlazení, prověřená konstrukce, dobrej výkon.
https://www.czc.cz/lenovo-loq-15irh8-se ... 32/produkt

Jediná nevýhoda je slabší displej. Bohužel z nějakýho důvodu ty displeje v téhle generaci downgradovali ze 100% sRGB na 45ntsc, takže barvičky budou horší. Nepomůže ani lepší model za 30k, jsou tam ty stejný shity. Konfigurace časem určitě přibudou, ale to bys mohl čekat rok.

Já osobně bych vzal variantu s ryzenem 7840, ale ta už je za 29: https://www.czc.cz/lenovo-loq-15aph8-se ... 27/produkt
Quis custodiet ipsos custodes?
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

Heh, štěstí v neštěstí :) jelikož jsem to nechtěl hnedka a ta akce dlouho asi nebude, otázka je do kdy bude, že?
Myslíš, že je šasi z plastu? nebo kovu? :) Ale musím uznat , že to vypadá pěkně....12 jádro, 4060 s 8GB paměti :-)
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od marek16 »

Je to plast, je to relativně těžký, a má to mega cihlu jako adaptér (mám předchozí generaci, tahle je spíš facelift upravující hrany). Ale má to dobrý chlazení, je to relativně tichý a nepřehřívá se. Super je taky mux switch na kamerku. A taky se dobře upgraduje, stačí pár šroubků a zapáčit plastíkem, a spodek jde dolů.
Jinak ten ryzen fakt zvaž pokud přežiješ cenu, bude výrazně míň topit, a 8P jader je lepší než 4P+8E u intelu, minimálně na hry.
Quis custodiet ipsos custodes?
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

mux switch -to přepíná grafiku do jiného režimu? Alespoň tak jsem to pochopil z netu :D ...těžké nevadí, hold kupim slušný batoh...neznáš batohy co vydrží a nestojí balík? Upřímně to budu defakto jenom tahat ven :D
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od marek16 »

Jestli to správně chápu já, tak jeden typ je na přepínání integrovaná/dedikovaná grafika. Ale to o čem jsem mluvil je normálně vypínač, co fyzicky odpojí kamerku, aby ses nemusel bát šmírování.
Quis custodiet ipsos custodes?
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

Kód již nelze použít....asi akce skončila ...sakra
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od marek16 »

zkusil bych napsat na support
Quis custodiet ipsos custodes?
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

tak už cenu opravili, ale k moji nespokojenosti...
ale co tohle...je to blbý nápad?
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/14069 ... ilver.html

resp.

https://www.gigacomputer.cz/zbozi/14202 ... black.html
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od python.p »

Tady si hlavně přepneš režim ticho / auto / výkon a podle toho ti povalí chlazení. Legion je top. ;)

HP Omen, to bych nebral. Ty jsou přeplastované Paviliony.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

kolega mi poradil https://www.czc.cz/lenovo-loq-15irh8-se ... 79/produkt .... LOQ ale není legion....nicméně se mi líbí. LOQ by mohl taky slusný ne? Cenu CZC opravilo konečně :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od python.p »

Mají o něco horší zpracování, ale furt to není notebook, který bych se bál nosit každej sen s sebou. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

je to asi trošku trapné...ale přiznám se, že jsem na noční nedokázal vybral slušný batoh, co nestojí 2000 :D nevíš o nějakém slušném, co se nerozpadne za dva roky?
defi
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2009

Re: Prosba o pár rad s výběrem notasu kolem 26k

Příspěvek od defi »

python.p píše: sob 5. srp 2023, 11:29 Mají o něco horší zpracování, ale furt to není notebook, který bych se bál nosit každej sen s sebou. :)
Penízky jsou ready, takže ho asi vezmu a udělám si radost....sice je to ironie, že noťas bude mírně výkonnější než desktop :-D
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“