Horizon: Forbidden West

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od python.p »

Kritika je to normální, není to jeho šálek kávy a nelíbí se mu to. DHR je rozbité to se ví a ten hype okolo já třeba taky nechápu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od AllowedCry »

Kritizovat nějaký mechový porost, wow, očividně se ještě ani nedostal přes úvod. Já zase nechápu o jakém hype to mluvíš, my co jsme se na pokračování těšili jsme spokojení. Rozbité HDR je naprosto minoritní věc, zázrak je v jakém stavu ta hra vyšla oproti původnímu dílu, v tomhle je to milé překvapení.
Ryzen 5800X3D || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 300W || M2 VP4300 4TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A + Philips 48OLED707.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Alfajk »

tak hrajete vubec ty hry a soustredite se treba na pribeh, nebo sledujete kvalitu textury mechu a pokud je o pixel rozmazana, tak rovnou mazete? To uz je nejaka profesni deformace, ne?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Shaquille »

Ver, ze naprosta vetsina kritizuje podle obrazku a videi. A kritizuji, protoze je to cool (podle nich). Pak je skupina co hraje, ale vic nez pribeh je pro ne krivka FPS a loveni vadnych pixelu. A pak jsou ti, kteri skutecne hraji, protoze chteji hrat. Bohuzel ta posledni skupina je nejuzsi vyrez kolace...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Thellwin »

Já myslím, že spíš než rozmazaný pixel kritizoval možná kritizoval grafickou stylizaci jako takovou. Nemusí to každému sednout, to je normální. Možná kdyby se to oboustranně obešlo bez těch popíchnutí v podobě "přehajpované PS mechovýma fetiš fans" vs "rozmazaný pixel" tak by to bylo fajn. A nebo prostě projevit trochu nadhledu :)

A taky jsme pořád fórum o HW, takže to, že tady bude větší množství těch, které zajímá technická stránka víc do hloubky a hry mají mimojiné i jako hračky pro testování svého HW není zase tak moc šokující.

Má smysl to hrát, pokud mě Zero Dawn zatím míjelo a nebo je lepší nejdřív odehrát první díl?
Goldnoob team proud member!
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Krteq »

Určitě nejdřív první díl
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Sobo »

Bez HZD bych to nehral, protoze pak ti uniknou informace, co se vlastne stalo, proc sel svet do sracek, kdo za to muze, proc se po zemi prochazeji roboticti dinosauri etc.

Ja jsem byl z HZD relativne zklamany a duvody jsem velice obsahle popsal v jeho tematu. A na 99% verim tomu, ze vetsinu z toho HFW vubec nevyresi, ale i tak si to zahraju uz jenom kvuli te prezentaci a relativne oddechove nature ubisoft style open worldu.
Naposledy upravil(a) Sobo dne pon 25. bře 2024, 12:33, celkem upraveno 1 x.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

Po dohrani ZD na normal(uplne bez problemu) a rozehrani FW taky na normal me tahle hra docela sere.Je to tak 2x-3x tezsi proti ZD.Clovek vubec nema cas mirit na gamepadu a navic vsichni davaj silenej dmg.Questy jsou uplne dementne vyvazeny.Pise to tam level 15 a pak potkam level 30 zelvu.
Co se tyce hratelnosti obrovska frustrace.Technicka stranka je ale perfektni.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od madPav3L »

Sobo píše: pon 25. bře 2024, 10:30 Bez HZD bych to nehral, protoze pak ti uniknou informace, co se vlastne stalo, proc sel svet do sracek, kdo za to muze, proc se po zemi prochazeji roboticti dinosauri etc.
Tak si na Youtube pustí o čem byl děj HZD a má to, těch videí je spousta.
Já osobně to tak udělám, sice jsem HZD hrál, ale nedohrál, protože mě to úplně nenadchlo a tak si to pak pustím na youtube, moc si z toho už ani nepamatuju. Počkám si ale na slevu hry, protože za plnou cenu do toho nepůjdu, když první díl mě plně nenadchnul.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Delarge »

Mech je zrovna to, co nekritizoval...občas by to taky chtělo si to v klidu přečíst :-D
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 24H2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od TankGeorge »

Čekal jsem od toho mnohem víc. God of War s robosaurama. Zatím to vypadá leda tak na Ubisoftí Far Cry. Ze všech PS exkluziv se kterýma jsem měl čest je tohle o třídu (i dvě) slabší proti GoW, Returnal, Ratchet&Clank. Story premisa mi přijde hloupá, mám raději reálnější Sci-Fi a supermechanismus teraformující planetu mi nepřišel cool už v Mass Effect Andromeda.
Studio dělalo Killzone v PS3 éře, což je dle mých informací "jen dobře vypadající střílečka". Když měli u Sony pitchovat nové nápady, tak tam kravaťákům ukázali artwork se zrzkou, jak lukem střílí po robotických dinosaurech. Kravaťákům to přišlo jako cool projekt pro jejich nové PS, tak studiu nasypali miliony, aby z toho nějakou hru udělali... proto se tam po zemi procházejí robotičtí dinosauři.

Přiznám, že jsem fanboi Elden Ring, a zaregistroval jsem malé drama, jak někteří devs Horizon brblali nesmysly po Twitteru (když Elden Ring zastínil vydání Forbidden West), jak Elden Ring má napiču quest design, špatný UI a jiné technické nedostatky. Bral jsem to, že v Guerilla Games evidentně netuší, jak vypadá zajímavý game design, a že jsou to jen typičtí západní rutinéři. Mno přímá zkušenost s Forbiden West to jen potvrzuje.

Technicky je hra fajn nadprůměr (když si opravím modem nefunkční HDR slider), hlavně zpracování vegetace (mech <3), ale na zadek se z toho neposadím. Ty roky na tom jsou vidět. Když tu už pár let koukám na ray tracing, občas path tracing, tak ty nedostatky (hlavně reflections, wtf ty vlasy hlavní postavy?) prostě bijou do očí. Měl bych milion dalších připomínek - po pár stovkách hodin v Baldurs Gate 3 se musím divit, jestli hlavní postavu Aloy dabovala herečka přes mobil v lockdownu, či co to je za kvalitu? o.O - ale raději se zkusím hryznout a dohrát to. Zatím je pro mě Forbiden West skvělá reklama na Avatar Frontiers of Pandora (kde je technologie na úrovni odpovídající dnešní době) a Death Stranding (kde s tím enginem dělá někdo, kdo má talent na game design).
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Paul »

HEAD píše: pon 25. bře 2024, 10:42 Po dohrani ZD na normal(uplne bez problemu) a rozehrani FW taky na normal me tahle hra docela sere.Je to tak 2x-3x tezsi proti ZD.Clovek vubec nema cas mirit na gamepadu a navic vsichni davaj silenej dmg.Questy jsou uplne dementne vyvazeny.Pise to tam level 15 a pak potkam level 30 zelvu.
Co se tyce hratelnosti obrovska frustrace.Technicka stranka je ale perfektni.
WTF, taky hraju na normal na gamepadu, a uvažoval jsem o hard nebo very hard protože mi to přijde hrozně snadný, a pak přijdu sem a čtu tohle..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

TankGeorge píše: pon 25. bře 2024, 00:10 Dostal jsem to jako dárek a není to můj šálek kávy. Tahle franchise asi není moc pro mě. Není to špatné, ale od AAA exkluzivity bych čekal víc. Zkusím to dohrát, ale začátek je teda se skřípáním zubů. HDR mě sralo, ale ten fix mód z nexusu to perfektně vyřešil. M+K layout mi přijde dost prkenný a vlastně celkově netuším, co je na téhle hře extra krom neskutečně sexi mechového porostu. Zkrátka mi přijde, že je to moc přehajpované PS mechovýma fetiš fans x)
Hral si jednicku?A tim myslim poradne.Nejlepsi veci na obou hrach je pribeh.A youtube rekapitulace fakt nestaci.Ty vetsinou vynechavaj uplne vsechny datapointy a prijdes o 50% pribehu(datapointy jsou mozna i dulezitejsi nez jen rekapitulace pac proniknes do pozadi pribehu.Pochopis motivaci postav atd).Takze urcite prestat hrat dvojku a dohrat jednicku se vsema datapointama v hlavnich misich + DLC frozen wilds a pak teprve rozehrat dvojku.Dvojka pokracuje par dni po udalostech z jednicky...
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Alfajk »

dvojka je urcite o fousek tezsi, ale ke skode to neni a je potreba vyuzit celej arzenal spravnych zbrani ve spravnou chvili, asi jako potiony a oily ve witcherovi.
Pribeh byl taky perfektni, originalne zpracovanej posledni vzdor lidstva (treba audio nahravka kdy posledni zbytky lidsky armady chrani zavirajici se dvere do zero dawnu byly s "knedlikem v krku"), celej namet archy a znovuzrozeni taky super, Gaia jako AI opet trefa do cerneho (pun intended) a i tak nestravitelna premisa robo dinosauru(sam jsem to poplival v prvnim traileru) se ukazala jako skvele zpracovana.
Ja ubisofti sablonu open wordu fakt nemam rad a ubishit hry nehraju, ale tohle jsem si proste uzil - kvalita zpracovani opravdu na urovni AAA, stejne tak DLC neni jen cashgrab ale plnohodnotny pribehovy pridavek.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

Grafika je fakt mazec.Hlavne postavy v cutscenach.Ted jsem se dostal do pouste a vsimnul jsem si, ze aloy ma na tvari pot.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Btw DLSS je nak zabugovane.Dost casto treba po zmene ratia do 21:9 se zmeni DLSS preset na F a dost se to rozmaze.Plati to i pro DLAA.Stahnul jsem si DLSS tweak a s presetem C je obraz daleko lepsi.
Hraju to s DLSS v custom quality presetu(misto 66% to mam na 90%)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

Ma tu nekdo RTX 4000 radu?Potreboval bych otestovat frame gen.Z nakeho duvodu mi to skoro nezvysuje vykon.Ve 4K to prida jen nakych 20-25% a pokud zapnu DLDSR 5120x2880(nebo tak nak)+DLSS balanced, tak to prida treba jen 5fps.Z 65fps na 69-70fps.Nemelo by to nahodou zvysovat vykon dvojnasobne?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Krteq »

HEAD píše: pát 29. bře 2024, 20:14...Nemelo by to nahodou zvysovat vykon dvojnasobne?
:lol: Nope, dvojnásobek FPS je teoretické maximum
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od Holda »

Nevím, mě na 3060 ti s modem na dlss3 > fsr3 vyskočí z 60 na 90 fps
.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od HEAD »

Nevim co si o tom mam myslet.Pokud zapnu DLSS, tak frame gen nedela skoro nic.A i bez DLSS to moc nezvysuje vykon.Nainstaloval jsem si nejnovejsi DLSS FG z techpower up 3.6.0 https://www.techpowerup.com/download/nv ... ation-dll/
Tady je video https://www.youtube.com/watch?v=0RjVjribzTU
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Horizon: Forbidden West

Příspěvek od AllowedCry »

Vyzkoušej to ve 4K.
Ryzen 5800X3D || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 300W || M2 VP4300 4TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A + Philips 48OLED707.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“