MATX intel/nvidia sestava pod 25k

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
HejtSkejt
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2024

MATX intel/nvidia sestava pod 25k

Příspěvek od HejtSkejt »

Dobry den/ahoj,

muzete pomoct s kontrolou komponent ad vzajemna vhodnost?

Nejvetsi podminkou sestavy pro me je asi velikost -> netrvam 100% na danem kejsu, ale rad bych se vesel do velikosti podobne vybranemu modelu.
Nechci preplacet za ITX SFF sestavy (5k skrin, 5k+ deska, atd), proto jsem re rozhodl pro MATX kompromis.

Mnohdy doporucovany case AP201 mi prijde uz zbytecne velky, veci jako Fractal Ridge atd. zel povetsinou nepojmou MATX.
Build na sirku by nebyl problem, ale nenasel jsem nic vhodneho/mensiho pro MATX.

Idealne se vejit do +- 20-25k (vybrane komponenty to v CZ eshopech zatim +- splnuji).

Pouziti - kombinace prace - kompilace, web-dev, hobby Blender, 2D grafika, etc. a trochu hrani ve volnem case - 1920x1200/60hz max.

Na vysokem vykonu/upgradovatelnosti netrvam, "prechazim" z latopu s i8250/8gb, takze aktualni vyber vypada jako dostatecny skok.

Vybral jsem intel kvuli praci/kompilacim atd. Nvidii zase ad pohodlnost s ovladacema, a trochu te prace s Blenderem (ci hobby python machine learning modely)

Komponenty (veskrze po ruznych CZ eshopech):

CASE -INTER-TECH IM-1 Pocket
CPU - i5-12400
COOLER - NOCTUA NH-D12L
MB - MSI PRO B760M-P DDR4
PSU - Corsair SF750
GPU - Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition GeForce RTX 3060 12GB
RAM - Kingston FURY Beast 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3200 CL16
DISK - mam volny mirne jety Samsung 970 evo plus

chybi -> dalsi vetraky - odhaduji potrebu/vhodnost 2x dolu intake, 2x nahodu vyfuk - Arctic freezer nebo s prekouslou celisti dalsi (low profile?) Noctua?

https://pcpartpicker.com/list/yMC734

diky za pomoc/nazory...

p.

edit: preklepy
Naposledy upravil(a) HejtSkejt dne úte 28. kvě 2024, 14:00, celkem upraveno 1 x.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: MATX intel/nvidia sestava pod 25k

Příspěvek od python.p »

Skříň je to dobrá. Taková nafouklejší NR200p. Ale ta Asus mám teď v merku pro "upgrade" svého PC, páč se tam vlezou 2x 360mm rady což je mega bonus na tak malou skříň.

A co takhle 8700G a budeš mít možnost vzít ještě o fous menší skříň.

A určitě bych vzal už 14. generaci a DDDR5 :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
HejtSkejt
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2024

Re: MATX intel/nvidia sestava pod 25k

Příspěvek od HejtSkejt »

13./14. generaci a DDR5 jsem neprimo vyloucil/nevybiral kvuli vyssi cene, nascitava se to pak vys nez je mi libo, ale primarne vyssi papirove TDP a pot. horsi teploty v male skrini?

8700G vypada na +4k za samotne CPU, a ac by to byl o neco modernejsi procesor, preklapi to sestavu do AMD sveta cemuz se chci vyhnout.
Cetl jsem o vyhodach AMD, ale prijde mi ze v low/mid levelu cpu kde vybiram to neni tak dulezite?

Mas pripadne tipy na alternativni / o fous mensi skrine? Mysleno pokud snese MATX, ruzne ITX varianty a hezke kousky jsem sledoval, ale pak se nasobi i cena MB atd.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: MATX intel/nvidia sestava pod 25k

Příspěvek od python.p »

12. 13. a 14. na tom bude úplně stejně co se týká teplot a spotřeby... Spíš nechápu, dneska kupovat DDR4. Když to má být z nových dílů... nebo? :)

CO vše máš? Nebo musí být nové? Pokud bys bral nějaký věco z druhý ruky, budou tu jistě jiný ceny. :)

Z ITX mám rád Fractal Nano - dostatečně velká maláš skříň, pak ta Asus AP201, té za mě nic neschází. Pak třeba Jonsbo V4 nebo UMX3, Raijintek STYX, Raijintek Ophion, BitFenix Prodigy...

Mrkni na Mironet, tam mají asi za mě největší výběr těhle malých skříněk.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“