Last Epoch

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Last Epoch

Příspěvek od madPav3L »

Obrázek

Last Epoch Official Launch Trailer | Echoes from the Void
https://www.youtube.com/watch?v=esrO1CocQ9w&t=2s

Last Epoch Official Technical Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=ddvY964TCoQ

https://lastepoch.com/
https://store.steampowered.com/app/8997 ... h/?l=czech

Zítra 21.2. vychází 1.0 verze hry a konec EA na Steamu.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Last Epoch

Příspěvek od madPav3L »

Něco pro zasmání "Why Diablo 4 Players Hate Last Epoch" - https://www.youtube.com/watch?v=5IFY3gblZ28
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Last Epoch

Příspěvek od killerek »

Uvidime, ale pockam s hranim minimalne nejaky ten tyden i na reakce hracu na to, jestli a jak to poladili.. Hral sem to v bete a nebylo to spatne, ale nedokonalosti/bugu tam bylo celkem dost. Od 0.9.0 s vydanim multaku to bylo horsi, co se tyka bugu. 1.0 patchnotes jsou obrovske, tak snad podchytili vetsinu otravnosti.

Hlavne by me zajimalo, jestli zmenili tuhle divnost pro multak a to, ze progress questu v parte neni vazany na party leadera, ale na toho, kdo se prvni naloaduje do lokace. Tenhle typ her hrajeme s kamosema a kolikrat kampan startujeme spolu nebo si pripadne pomahame v ruznem stavu progresu, ale tenhle system by v tom delal jen bordel.

Zkusenost z bety mi rika, ze by LE nemel potkat osud Wolcenu, ale rozhodne nejsem na zadne hype vlne jako ruzni youtuberi.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Last Epoch

Příspěvek od madPav3L »

No já jsem na to zvědavý, koupil jsem to v 2021, vyzkoušel to na 4 hodiny jestli se mně to bude líbit a pak čekal až doteď. Nečekávám, že si zítra zahraji, pokud se nestane zázrak, tak bude určitě čekačka. Každopádně po zklamání jménem Diablo 4 nečekám, že bych byl ještě více zklamaný z Last Epoch. Z toho co jsem o té hře zjistil a viděl to vypadá jako důstojný konkurent a v mnoha ohledech výrazné vylepšení na kterém budou i dále pracovat.
Naposledy upravil(a) madPav3L dne úte 20. úno 2024, 20:27, celkem upraveno 1 x.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Last Epoch

Příspěvek od Delarge »

Ono nemusíme bejt zrovna na hype vlně, aby se na to dalo celkem obstojně těšit...ta laťka je v žánru bohužel dneska docela nízko. Diablo (opět) zklamalo na celý čáře, PoE je odpudivost pro šílence (sorry :-D ) a Grim Dawn už spíš starožitnost. Tohle vypadá jako solidní rubačka, kterou dělaj lidi, co žánr maj fakt rádi a vypadají, že ví, co dělají. Držim palečky a jsem mírně optimistickej do launche.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 24H2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Last Epoch

Příspěvek od killerek »

Tak ja osobne bych bral ARPG obtiznosti nekde uprostred mezi D4 a POE se slusnym craftingem, plynulym bojem, vychatanym multakem a klidne nejakou aukci na prodej/nakup itemu. Zatim kazde ARPG ma neco, co mu chybi k dokonalosti z meho pohledu. D4 zjednodusili az moc od S0 a vlastne ma horsi social featury jak D3 o tradu ani nemluvit, ikdyz po po vydani S2 sem si myslel, ze pujdou nahoru, tak S3 nic moc. POE uz preplneny prekryvajicima se mechanikama za ty roky, navic ma rozbitej progess hromady veci v parte, pripadne se to vubec nevyplati v parte a o prisernem tradu nemluve. GD sem se tak nejak prehral v minulosti, ale to je vlastne solovka, takze spise ke hrani po znudeni v sezone nekde jinde, ikdyz novej datac si tam urcite zahraju. Wolcen byl velkej propadak. Lost Ark je zase P2W.

LE se ted muze slusne ukazat, tak snad vyuzije situace na "trhu".
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Last Epoch

Příspěvek od TankGeorge »

Určitě kupuju. Stojí to polovinu, co D4. Údajně je to mix mezi braindead zombie Diablem a PhD nerd asocialnim PoE, takže zlatý střed. Graficky to dojem nedělá - takový oleštěný D3. Zabít to můžou jen technické bugy, jinak to v současné konkurenci nemůže být špatná hra.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Last Epoch

Příspěvek od killerek »

Start se jim bohuzel uplne moc nepovedl a stale ladi:
https://forum.lastepoch.com/t/1-0-serve ... read/62977
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Last Epoch

Příspěvek od Delarge »

A to ještě v 1.0 rozjebali left click mapování, kam aspoň šel na konci EA přidat jakejkoliv z těch 5 zvolených skillů (i to je dost málo, ale dobře, chápu, že takhle maj tu hru nadesignovanou s 5 skillama s vlastníma stromama). Prej o tom ví, ale QA teď řeší hlavně online :-D
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 24H2
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Last Epoch

Příspěvek od brambora81 »

ten start pojebali uplne hrozne :D jinak je to top hra
Nordir
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Last Epoch

Příspěvek od Nordir »

ale od vcerejska uz se dalo hrat a dnes uz je to v pohode .... hlavne komunikuji a delaji prubezne updaty.
Me nezajimaji zadny podmínky, jaky mel suvereni stat nekde za krale klacka
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Last Epoch

Příspěvek od madPav3L »

No v pohodě to ještě není, je to jak na horské dráze.
21.2. Launch day - šlo projít jen první lokaci, do další nefungoval loading
22.2. Kupodivu jsem hrál, načítání lokací trvalo cca 1-10 min.
23.2. Odpoledne nefungovalo načítání lokací, pozdě večer se to rozeběhlo.
24.2. Načítání lokací už je celkem ok, ale zlepšit pořád jde. Horší je to s přihlášením, jde to až na několikátý pokus s tím, že "EU není online"...
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Last Epoch

Příspěvek od TankGeorge »

Jsem se k tomu postupně dostal a je to velmi povedená hra. Neměl jsem žádné problémy, protože to jde hrát ve full offline modu. Vizuálně to vypadá mnohem lépe, než se původně zdálo, protože hodně materiálu na netu bylo z verzí před patchem 1.0 a přišlo mi, že ještě po launchi pár věcí doladili.

Za mě je to jako Grim Dawn, sice produkčně béčko, ale velmi solidní celek, který snese pár stovek hodin. Není to letadlo na jedno dohrání kampaně, jak Wolcen (nebo Diablo 4 lol). Mám v tom 25h - level 75 lightning sorc - a odhadem jsem projel tak 20% endgame.

Hra se těžko kritizuje, ale také těžko chválí, protože má takovou zvláštní vlastnost. Nic na ní není vyloženě špatně, ale taky v ničem nevyniká. Evidentně na tom dělala banda ARPG nerdů, kteří okopírovali všechno možné z jiných her a snažili se chytře vyřešit různé niche problematiky... např škálování čísel nejde nikam do trilionů, ve hře je možné si detailně nastavit loot filter, crafting se dobře doplňuje s dropem atd.

Bohužel ne všechny okopírované věci z jiných ARPG se dočkaly elegantního řešení problému - takže skillů je tu nasráno stejně, jako v PoE, akorát jsou rozložené na více obrazovek. Stejně půjdete po pár levelech na Maxroll mrknout na nějaký build.

Taky mi přijde, že v dev teamu vedle ARPG nerdů nezbylo místo pro nějaké výtvarníky a umělce, protože UI je prostě jen jedna velká nepříjemná hromada servicable menus a story se nikdo nenamáhal odvyprávět a prezentovat trochu zajímavěji = dekádu starý Grim Dawn mě teda i při low budgetu chytil lépe. Což je škoda, protože cestování světem v různých timelinách a endgame založená na snaze odvrátit nevyhnutelný katastrofický konec světa má takovou pěknou ("Thanos") poetiku.

Kdyby to mělo AAAA rozpočet a kvalitu, tak si to se všemi současnými ARPG vytře řiť. Takhle je to "jen" příjemné zkrácení čekání na PoE2, které už si na to vytírání pomalu chystá masivní plachtu (sametovou).
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Last Epoch

Příspěvek od Vivec »

Tak mám odehráno ~60 hodin, necromancer na lvl 90, jedu vybuchjící kostlivce. Kampaň je kratičká a endgame mě v žádné hře moc nebavil, nejradši mám levelování a tady s tímhle přístupem buť brzo rozehraju novou postavu nebo si dám pauzu. Monolity ještě docela ujdou, ale dungeony jsou kokotsky dlouhý aby pak človek skončil kvůli one shotu. Jako nejslabší část mi přijde itemizace, už od cca levelu 70 je ten progres v itemech strašně pomalý a můj build nemá absolutně oporu v legendárkách.
Líbí se mi ale systém skillů/pasive tree. Grim dawn mě bavilo teda mnohem víc, na druhou stranu, než se GD dostalo tam kde je tak to taky trvalo, pamatuju si jak jsem hrál kolik verzí EA kdy hra končila u wardena nebo v Homestadu. Snad jim ted vydrží peníze a energie na další content.

Moc ale nechápu chválu grafiky, mě to teda přide docela hnusný. Nejvíc mě ale serou ty časy loadu - než se člověk dostane do monolitu od zapnutí hry tak jde přes tři loading obrazovky
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Last Epoch

Příspěvek od HEAD »

Mam dotaz:Je to lepsi/zabavnejsi nez diablo3 nebo 4?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Last Epoch

Příspěvek od keistown »

Viz to co psal TankGeorge. Je to lepsi nez diablo ve spouste veci, ALE.
Story je dobry ale zacalo mi davat smysl az kdyz jsem si ho precetl sepsany.
Crafting je dobry, melo to endgame kdyz jsem to hral a mozna dalsi veci.
Vadil mi ten engine, asi je to narocny na cpu, 3700x uz nedavala a 3080 asi ok, ale na to jak to vypada ta narocnost moc neodpovida, neco v nastaveni grafiky zralo pulku vykonu tak jsem to hodil na nizsi, asi lightning nebo tak neco a pak se to dalo.
"Hra se těžko kritizuje, ale také těžko chválí, protože má takovou zvláštní vlastnost. Nic na ní není vyloženě špatně, ale taky v ničem nevyniká."
Jak psal George. Ale je to podle me solidni a ten rozdil mezi itemizaci a vubec nejakou hloubkou hernich mechanik tohohle versus D4 v lonskym stavu byl az stupidni.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Last Epoch

Příspěvek od HEAD »

Za koho by jste mi doporucili hrat jako prvni?Je zlodejka dobra nebo nekoho jinyho?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Last Epoch

Příspěvek od killerek »

Jestli si nehral do ted, tak pockej do 9.7. na patch 1.1 s novou sezonou, kde bude neco noveho a snad i nejaky balancing. V soucasnosti jsou OP posledni dve vydane mastery a starsi cekaji vice ci mene na facelift. Rozhodne ti nedoporujii jiny nez anglicky jazyk, protoze vsechny preklady dle stiznosti delal nejaky spatny google translator..
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Last Epoch

Příspěvek od Vivec »

Tak na osahání hraj co je ti nebližší, kampaň dohraješ tak za cca 20-25 hodin a budeš na levelu cca 55-60. To se dá projít s čímkoliv a nepotřebuješ na to žádnej build, gear nebo skill. Pokud ti to sedne tak můžeš hrát dál, když ne tak zkusíš něco jiného. Já jako druhou postavu rozjel Mage->Spellblade a oproti Necromancerovi všechno trvá řádově dýl než to umlátím. Třeba Exiled mage byl s Necrem dole za pár vteřin, stačilo spamovat vybuchující kostlivce. Se Spellbladem je to boj na dvě minuty... Dohrál jsem s ním kampaň a asi zkusím další class, nemám moc chuť levelovat ho dál, i když podle buildů a videí tam potenciál je obrovský
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Last Epoch

Příspěvek od Vivec »

Tak mám odehráno ~150 hodin a konečně jsem dostal první postavu na lvl 100. Těch posledních deset levelů trvalo neúměrně dlouho (0-90 bylo 60 hodin, 90-100 dalších 60). S novou sezonou jsem přešel na legacy a nerozehrával novou postavu, nechtěl jsem přijít o progress a tím, že ze sezony není žádný bonus tak vlastně není důvod. Necra s vybuchujícíma kostrama jsem dotáhl až na corruption 300 kde jsem měl pocit že to začíná dost váznout, pak jsem předělal build na necrolorda a najednou jdu corruption 500 docela v pohodě. Celou dobu hraju CoF a jsem na jednu stranu rád, že jsem se vyhnul těm sračkám MG v nové sezoně (gold dupe), ale na druhou stranu je ten RNG až moc, hlavně u zbraní je to fakt na hlavu.

Doufám že s dalším updatem přijde právě boost CoF, hlavně bych rád viděl něco ve stylu XX affix je mnohem častější, nebo svázat dva affixy a pod., prostě něco, co udělá itemizaci míň random. Za celých 150 hodin jsem našel jen 3x 1H sword s affixem +minion spell damage na tieru 6-7, to je prostě joke.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“