tv a internet pro tchýni :-)

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj všem, vykořisťovaná tchýně Vodafonem, se rozhodla zlevnit provoz služeb.
A tak jsem koukal co by se dalo pořídit a za cca 400 (200 první rok) nabízí optiku 250Mb a k tomu O2 modrá.
Poradil by mi někdo prosím co optika obnáší a co to může stát za vicenáklady?
Tuším, že nám budou cpát nějaký jejich super chytrý o2box za 5000 apod.
Mám v plánu koupit android box a doinstalovat tam o2 TV apku, protože tchýně má všude hloupé telky (2 ale běží vždy jedna).
A pak co jsem četl a jestli jsem to pochopil u optiky, tak konečný řešení je, že ze zdi budu mít stejně eternet kabel (bez dalších vicenákladů) ... stačí na rozvedení dále jen obyčejný wifi router nebo musím mít něco jiného?
Nevím optiku nemám.
A k tomu android boxu, bych rád tip nevíte jestli je nějaký co rovnou po zapnutí tv umí jedním ovladačem probudit i telku a zároveň se spustit na konkrétní naposledy puštěné apce (to znamená o2 tv). Rád bych aby tchýně tohle zvládala sama bez mezitelefonátů jestli chápete... díky moc za rady.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od Zivan »

Nam zrovna nedavno dotahli optiku do panelaku a tak tu pobihaji obchodaci O2 a T-mobilu a snazi se nalakat.

O2 nabizi 250mb/s za 149Kc, k tomu bud zakladni modem za 69Kc nebo Smartbox za 99Kc s tim, ze to neni pronajem, ale splaceni modemu na 5 let. Pokud se tedy rozhodnes to ukoncit driv, tak ho predpokladam bude muset doplatit. Jednoduchym vynasobenim 60 mesicu mi vychazi, ze za ten zakladni chteji pres 4 tisice a za Smartbox skoro 6 tisic. Obchodak tvrdil, ze to jde i bez jejich modemu, ale ze je potreba ho vzit a pak ho do 14 dnu vratit. Predpokladam, ze daji nejaky konvertor z optiky na metaliku, ale vic informaci nevim. TV modra je k tomu internetu zdarma.

Mam zkusenosti se starsim Realme 4k Smart Google TV Stickem, ten neumi zapnout telku, ale umi se s TV zapnout, chvili to ale trva. Posledni aplikace se nespusti, ale pres aplikaci Button Mapper slo prenastavit nektere z vyhrazenych tlacitek (Netflix, Youtube, Prime Video, Youtube Music) na spousteni O2 TV. Ale aplikaci O2TV jsem tam musel dostat pomoci instalace z jinych zdroju a stahnout APK soubor. Nedavno jsem pomahal znamemu to same udelat s novou aplikaci "2.0" na Xiaomi TV sticku, v seznamu aplikaci na Google obchode ji nevidel.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
TomasX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. říj 2022

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od TomasX »

Bez O2Boxu předpokládám dostaneš zadarmo terminátor = konvertor optika/ethernet
pak potřebuješ vlastní router co umí PPPoE a VLAN
viz. https://www.o2.cz/podpora/internet/pevn ... ni-a124225
(což nejspíš umí téměř každý router)
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od *obelix* »

aha jasný, no upřímě za 4000 mi to přijde fakt zbytečný mám vyhlídnutej tenhel router
https://www.alza.cz/asus-rt-ax53u-d6669 ... gJu_vD_BwE

a k tmu bych vzal nějaký jednoduchý android box kam jí dám fakt jen o2 tv snad to dokáže spouštět no ...
škoda telku má, starou 4 roky ale nekoupila smart ... njn co naplat.

Jn jinak mám doma tesla box a to samé taky jsem tam o2 apku musel instalovat s flešky. Ten ale přednastavitelné tlačítko nemá no.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od Zivan »

Od neděle jsem na optice od T-mobilu prave s tim Asusem AX53U a zatim bez problemu. Instalace jednoducha, v nastaveni routeru ve WAN zmena typu pripojeni na PPPoE, o kus nize v nastaveni uctu vyplneni jmena uzivatele, hesla (oboji mel technik v aplikaci v mobilu a nikde jinde to nebylo) a bylo hotovo.

Sousedum jsem nedavno kupoval a nastavoval Strong Leap-S3+, multimedialni centrum s Androidem a LAN portem. Proti tomu memu Realme Sticku je to nekolikanasobne rychlejsi.

A ani to moje Realme nema bezne prenastavitelne tlacitko, to prave umoznila az ta aplikace Button Mapper.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od *obelix* »

už jsem se pustil do boje a koupil TP-Link Archer AX23 WiFi6 + TESLA MediaBox XT850, všechny apky jsem sice z toho krom o2 vyházel ale stejně Tchýně volala v týdnu 2x kvůli televizi... nikdy to nejde 100% vošéfovat, ještě že tam je to tlačítko domečku :D ... zapojení ale teprve proběhne, technik dorazí příští týden. Nicméně o2 tv běží už od založení na o2 pobočce hned první den, tak snad to připojení nějak zvládnou, zatím je router zapojen jako klasickej router (wifi switch) a až vodafone (původní zařízení) odpojí bude kabel přímo do něj ... nic by se pro tchýni jinak změnit nemělo ... ale docela fajn že člověk má dva neomezený tarify (tchně+manželka) s 4GB FUP a internet 250Mb/s + televizi za 800 měsíčně a předtim za tohle byla jen pevná+internet 150mb+telka (teda víc kanálů) ale tchýně stejně sleduje jak sama podotkla jen ulici ... tak jí ta modrá od o2 úplně stačí, výhoda je time shift (teda pokud se to naučí), že si může pustit zpětně co chce.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: tv a internet pro tchýni :-)

Příspěvek od maXXmilian »

Ja jedu od vcera optiku O2 250mbit a zatim teda oproti vodafonu (Stejna rychlost) je to o uroven jinde. Zakladni modem.

Za cenu, kterou umi nabidnout, zakladni TV v cene, coz je velka vyhoda.
No ve vodafonu budou asi muset hodne prehodnotit cenovou politiku, hlavne ty svoje 70kc pronajmy, nebo jim jinak vsichni do dvou let utecou. Za me teda optika jasne kraluje.
Pokud to bude stabilni bez vypadku, tak asi neni o cem...


//Th - promaz OT

CPU: Ryzen 5900x + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: MSI RTX 3070 Gaming X Trio , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“