Acer travelmate spin P4 - pomalé stahování

Problematika připojení - hardware i software.

Moderátor: Don

Odpovědět
sean
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2008

Acer travelmate spin P4 - pomalé stahování

Příspěvek od sean »

Dobrý den,

Kolega v práci má zmíněný ntb, který si bere domů. V něm je nainstalován OpenVPN s patřičnými certifikáty, aby se dostal do našich síťových složek na serveru. Do složek se dostane, ale problém nastává při kopírování souborů z/do síť složky. 10MB soubor kopíruje více jak minutu, což je mizerná rychlost. Pokud je připojený u nás na firmě tak problém nepozoruje.
Na pozadí mu běžel nějaký optimalizační program od aceru tak jsem ho zákázal spouštět (Acer control center). Dále jsem přeinstaloval vpn klienta na novější. Nicméně se nic nezměnilo. Antivirák je od esetu.
Když jsem si bral k sobě domů svůj ntb tak jsem přetáhnul 120MB soubor do minuty. Druhý kolega to samé.

Napadá někoho, kde může být problém? Jeho router doma bych asi vyloučil. Zkoušel jsem notebooku udělat hotspot přes mobil operátora a kopírování bylo ještě pomalejší. Jakmile se napojí na naši firemní síť tak to frčí.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Acer travelmate spin P4 - pomalé stahování

Příspěvek od zsdx »

Zajed se svym notasem k nemu na navstevu ;)
Aspon uvidis, zda je problem opravdu v jeho ntb a kolik pofrci tvuj.
sean
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2008

Re: Acer travelmate spin P4 - pomalé stahování

Příspěvek od sean »

K němu domů nejedu, je to pořád jenom kolega 😆.
Osobně si myslím, že v ntb problém není. Dnes mi totiž říkal, že si bral ntb od jiného kolegy a stejný problém. Zároveň se s tím jeho původním ntb připojil ve firmě na síť pro hosts a frčelo mu to jak na drátkách.

Doma má zavedenou optiku. Sice jsem z něho nevytáhl název routeru, ale prý je to nějakých prehistorický.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Acer travelmate spin P4 - pomalé stahování

Příspěvek od zsdx »

1.post
sean píše:Jeho router doma bych asi vyloučil.
2.post
sean píše:Osobně si myslím, že v ntb problém není.
Napjate cekam - co tam mas dal?
Odpovědět

Zpět na „Sítě, modemy a Internet“