ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Procesory jako Cyrix MII, VIA C3 či Transmeta Crusoe.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od mr.qeg »

DOC_ZENITH píše: včera, , 23:43 Ne tak docela, to je jako říci že Apple nevyvíjí lastní CPU když uvnitř je ARM. Zalicensujou si architekturu, ale konkrétní implementace je na nich, ostatně výtvory Medieateku byly obvykle nic moc i v porovnání s Qualcomem, ani ne Applem. Obvykle menší výkon, větší spotřeba, čast problémy s GPS, s některými vlnovými délkami LTE/5G a pod. Mediatek byl vždy cheap střep ale tenhle čip je jiná liga, je good, a je good hlavně i v ST ala obvykle to nejtěšší.
A odkud čerpáš info, že to je vlastní custom návrh Mediateku? Bylo by to fakt překvapení, protože, jak jsi psal, vždy to byl střep a dosud přebírali jen ARM návrhy. Jeden z mých mála požadavků při výběru mobilu je - nemít tam Mediatek. :-D
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od python.p »

AllowedCry píše: včera, , 16:59 Vždyť mediatek jen kupuje licence, kde by měl tedy dle tebe probíhat nějaký vývoj? Takový čip si může složit i qualcomm.
Jakože koupí licenci a pak to prostě jen dělají... :D zvrácená představa.

Ten vývoj je tam furt potřeba, a to jakože aby vyvíjeli co je třeba. Hlavně konkurence je nutná, to víme z aktuálního "boje" AMD vs. Intel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: ARM - Apple high-end CPU - nahradí Intel

Příspěvek od AllowedCry »

Nemyslel jsem to až tak doslova, každopádně mediatek se dostal na hlavní stránky díky tomu, že už může vyrábět high end čipy, v minulosti to byly samé low end cortexy, nic moc technologie často a gps modul používali asi z jiné planety.

Jsem nedávno vzal za kačku honor 90 lite s dimensity 6020, low end čip, ale ve spojení s 8GB ram to bylo při používání rychlejší jako můj iP :-) tímto si u mě reputaci napravili, gps i 5G jelo taky ok. Naposled když jsem používal mediatek čip, tak jsem potřeboval v lese zavolat záchranku a poslat lokaci, gps se nenačetla samozřejmě a sanitka nás hledala hodinu, tehdy jsem na tyhle soc zanevřel, od té doby (2018) se hodně změnilo.
Ryzen 5800X3D || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ UV-OC 355W || M2 VP4300 4TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A + Philips 48OLED707.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní procesory“