Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
stodolniKING
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od stodolniKING »

čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

JamesScott píše:Ahoj,
Co rikate na tuhle sestavu: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... PW011DOI01 ?

Sestava by mela slouzit pro domaci pouzivani a kancelarskou praci. Mel jsem to sestavit ve strednim proudu, pro pripadny upgrade.
Predstava byla 20 000 Kč i s tiskarnou, ale trosku sem to presvih :)
Naprosto spatne je to sestavene.
Skrin tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY19FX pouzitelna je i tato http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY1J8A
Desky minimalne http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14MY http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14MT http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14PX a s Z68 http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... n%5B%5D=42 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1CQ3
Zdroj http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NLWXU
Pameti http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR192P
Monitor je hodne drahy http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B1QU15I2 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B1QUUZM
Grafarna je lepsi i ta nejlevnejsi http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX59F1HM7 nez ta integrovana.
Na CPU muzes usetrit. 2500K je na kancelar overkill. Zalezi co vlastne presne budes delat. Jinak ti klidne bude stacit http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09853314GK
stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
No bez zaruky je to docela risk ,ikdyz cena je pekna. Ta sestava je vcelku nova ,tak procpak bez zaruky ?
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
No kedže to bude pre přítelkyni tak osobne by som hento nekúpil - na to čo bude pc využívané je zbytočne výkonné a vyššia spotreba. Osobne by som zobral radšej i3 a podľa mňa by tam stačila i igp (čiže tú HD4850 by som predal).
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Dithius »

stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 820111WD01

přetaktovaná 4850satka kdybys našel lepší chladič a přetaktoval ji tak určo vykonov bude nad novou 7770
CPU: AMD Ryzen 9 9950X, IF 2066 MHz; MB: ASROCK B650E TAICHI Lite; RAM: Kingstone Fury Beast 2x64GB 5600MT/s @6000MT/s; GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD#1: Kingstone KC3000 2048 GB; SSD#2: Seagate Firecuda 530R 2000GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Phanteks Enthoo PRO 2; Rad: Alphacool NexXxoS HPE-45 Full Copper 420mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + Alphacool Rise Flat; OS: Custom Fedora 43 (installed ground UP from cmd nonGUI).
stodolniKING
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od stodolniKING »

shelby_nr píše:
stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
No kedže to bude pre přítelkyni tak osobne by som hento nekúpil - na to čo bude pc využívané je zbytočne výkonné a vyššia spotreba. Osobne by som zobral radšej i3 a podľa mňa by tam stačila i igp (čiže tú HD4850 by som predal).
Jenže já můžu ten AMD stroj mít hodně levně, kolem 5000 Kč se vším, má tam teď Core 2 E8500 ale to už nestačí, Core i3 by bylo drahé, ale fakt nevím
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od kolouch »

Zdravím, už dlouho jsem se nevěnoval komponentům PC, i když jsem ještě před 5ti lety aktivně PC skládal. Nemám už na to čas, ani zájem to nějak řešit, proto bych potřeboval poradit následující.

Aktuálně řeším PC sestavu pro práci. Primárně Photoshop CS5.5, Illustrator a hromada fotek v RAWu (Lightroom).
Netuším co je teď "nejvýkonnější", ale zřejmě preferuji intel, min 8Gb RAM, nevím zda je lepší mít 2x disk, jeden na systém, druhý na data, grafiku schopnou umět OpenGL fungující s Photoshopem, DVD apod asi nepotřebuju. Case bych rád nehlučný, stejně tak jako cpu chladič + zdroj. Byl by někdo ochoten mi poradit? Předem děkuji.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

financni limit ? hry zadne ?
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od kolouch »

No kdybych se náhodou vlezl do 15.000 tak by to bylo super :) Strop je 20.000. Hry hrát nepotřebuji, pokud tím ušetřím na grafice.
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od kolouch »

Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
JendaH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2007
Bydliště: Tábor, Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od JendaH »

kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
V tom případě je lepší, a do budoucna praktičtější, investice do SSD disku na systém a nějakého klasického HDD na data.
CPU: Intel I5 2500k Cooler: EKL Alpenföhn Brocken , MB: Asus P8P67 Deluxe B3, Case: Gigabyte 3D Aurora 570 Silver, RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600, VGA: HD3870 512MB Powercolor , HDD: 128GB Crucial m4 SSD + 2000GB Samsung EcoGreen F4 , POWER SUPPLY:Fortron Blue Storm II 500W
zumpar1234

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od zumpar1234 »

kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?

No ja to takto mám :) Jeden klasicky 7200 RPM a druhy nejaky "usporny" na data. Ale ako pise kolega best riesenie je mat na system SSD a na data HDD.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
No vyplatí se ti to pouze pokud koupíš SSD na systém a HDD na data. Přece jeden velký disk tě vyjde o dost levněj než 2 menší.
duffes24
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od duffes24 »

Ahoj lidi,
sestavil jsem si takovou makouvou sestavu. Mohli byste se mi prosím na to kouknout a případně poradit co jo a co ne? Disk mám vlastní 500GB, SATA 2,

Obrázek

Děkuji :mrgreen:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

No mas to komplet totalne spatne. Case z papiru, Zdroj nebezpecny, pamet spatne........ jaky mas presne limit ?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Osobně bych vzal paměti Kingstony klasické.
Základní desku http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-p8p67-m/
Zdroj rozhodně ne Eurocase, ber http://interlink.tsbohemia.cz/seasonic- ... 90025.html
Skřín radši nějakou Coolemaster 3xx.
duffes24
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od duffes24 »

snažím se vejít do 15k. Právě jsem si řikal, že na CASE vůbec nezáleží. tam jsem chtěl ušetřit...a co tenhle zdroj? Mělo by 550W na tuhle sestavu v pohodě stačit ne?
Paměti bych rád aby měli 1600 MHZ.

http://www.alza.cz/evolve-pulse-550w-cerny-d189489.htm
Naposledy upravil(a) duffes24 dne ned 11. bře 2012, 13:29, celkem upraveno 1 x.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Ten evolve je hřebíček do rakve pro tvůj počítač.
duffes24
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od duffes24 »

já měl v tomto PC zdroj za cca 1600, pak se jednou při převozu rozbil. Tak jsem pořídil nejlevnější eurocase za 400 a drží už 2 roky...
Sice je hlučnější ale za tu cenu.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Nejde o to ze je malo vykonny, ale je nebezpecny jak uz psal hladis.
Do sestavy s i5 a 6870 proste neznackovy zdroj nepatri :-)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“