AMD Athlon 64 X2 nekvalitní heatspreader?

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

filda2003 píše:Jo a jeste bych se te chtel zeptat, jak tezko maji jit zadelavat ty zobacky na Ninjovi...me to de docela tezko - nehlede na ztisnenost prostoru v case.
Já mám vysouvací desku, a dělám to vždy mimo case, a jde to mírně těžce, ale rozhodně ne "velmi nesnadno". Musím spíše promyslet, jak to uchladit, sundat heatspreader nebude problém, ale 700g na jádro by to mohlo skoro rozlomit, zvláště při upínání Ninja tam budou extrémní tlaky..

Spíše si na to koupím Zalman CNPS9500, ten se dotahuje přes šrouby, a to je prostě pro tento případ lépe, nic se tam "nenaklání", abych rozlomil jádro...

Recenze zde:
http://radekhulan.cz/item/test-sesti-he ... ladicu-cpu
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

radekhulan píše:
filda2003 píše:Jo a jeste bych se te chtel zeptat, jak tezko maji jit zadelavat ty zobacky na Ninjovi...me to de docela tezko - nehlede na ztisnenost prostoru v case.
Já mám vysouvací desku, a dělám to vždy mimo case, a jde to mírně těžce, ale rozhodně ne "velmi nesnadno". Musím spíše promyslet, jak to uchladit, sundat heatspreader nebude problém, ale 700g na jádro by to mohlo skoro rozlomit, zvláště při upínání Ninja tam budou extrémní tlaky..

Spíše si na to koupím Zalman CNPS9500, ten se dotahuje přes šrouby, a to je prostě pro tento případ lépe, nic se tam "nenaklání", abych rozlomil jádro...

Recenze zde:
http://radekhulan.cz/item/test-sesti-he ... ladicu-cpu
Mozna, kdyz mas vytazenou desku by si mohl vzadu povolit a pak utahnout sroubecky na ramecku ;-) .... nicmene by to chtelo dat nejake "tesneni" mezi Ninju a organickou desticku CPU...aby zmirnila tlaky
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

filda2003 píše:nicmene by to chtelo dat nejake "tesneni" mezi Ninju a organickou desticku CPU...aby zmirnila tlaky
No to určitě, ale na to stačí 2-3mm vysoká "guma", to se dá koupit kdekoliv.. Ale jak moc vysoká uvidím, až to sundám..
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

radekhulan píše:
filda2003 píše:nicmene by to chtelo dat nejake "tesneni" mezi Ninju a organickou desticku CPU...aby zmirnila tlaky
No to určitě, ale na to stačí 2-3mm vysoká "guma", to se dá koupit kdekoliv.. Ale jak moc vysoká uvidím, až to sundám..
Drzim palce ;-) ... a nezapomen se sem ozvat :-)
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

to RH:
ted sem cerstve nabity plno informacemi z diskuze na SHW. Takze proc ma intel teplejsi chladic? Jednoduse. Vydava vic jaulu tepla a tedy rychleji je rozdava do okoli(=chladice). Pokud se pletu tak se placnu po hube slibuji:)

jinak ten clanek, no... Pokud by to teda melo znamenat ze 1mhz modrych = 1mhz zelenych tak ano mas pravdu. Jenomze ono to tak neni. Vic to tady ani rozvadet snad nebudem - jednak me to az tak dalece nezajima, jednak sem jen ubohy teenager a nemam do toho co mluvit :oops:
Naposledy upravil(a) [CZ]mike dne pon 1. kvě 2006, 21:35, celkem upraveno 1 x.
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

[CZ]mike píše:to RH:
ted sem cerstve nabity plno informacemi z diskuze na SHW. Takze proc ma intel teplejsi chladic? Jednoduse. Vydava vic jaulu tepla a tedy rychleji je rozdava do okoli(=chladice). Pokud se pletu tak se placnu po hube slibuji:)

jinak ten clanek, no... Pokud by to teda melo znamenat ze 1mhz modrych = 1mhz zelenych tak ano mas pravdu. Jenomze ono to tak neni.
Opravdu myslis, ze to spada zrovna do tehle kategorie ??? ;-) ... Ponizovat se bezte na smetiste :-D .... nerad bych, aby to tady lockli nez se to nedoresi :roll:
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

[CZ]mike píše:to RH:
ted sem cerstve nabity plno informacemi z diskuze na SHW. Takze proc ma intel teplejsi chladic? Jednoduse. Vydava vic jaulu tepla a tedy rychleji je rozdava do okoli(=chladice). Pokud se pletu tak se placnu po hube slibuji:)
to, že se na něčem "usnese" banda teenagerů, neznamená že mají pravdu ;) Často je to právě naopak..

Viz: http://www.planet3dnow.de/vbulletin/sho ... p?t=175268

Rozdíl i 10C..
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

filda2003 píše:Opravdu myslis, ze to spada zrovna do tehle kategorie ??? ;-) ... Ponizovat se bezte na smetiste :-D .... nerad bych, aby to tady lockli nez se to nedoresi :roll:
ne koho tady ponizuji? Ja to myslel jen spis jako co si myslim.

Je caj ohraty na 70°C das do nej lzicku. Je druhy caj ohraty na 50°C das do nej lzicku. Ktera lzicka bude mit rychleji 50°C?
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

[CZ]mike píše:Je cas ohraty na 70°C das do nej lzicku. Je druhy cas ohraty na 50°C das do nej lzicku. Ktera lzicka bude mit rychleji 50°C?
Nejspis si mel na mysli CAJ ne cas, ale v druhem postu ti ten obrazek nemaka ;-) ... ale to je jen "kosmeticka" zavada
Naposledy upravil(a) filda2003 dne pon 1. kvě 2006, 21:50, celkem upraveno 1 x.
DarkLight
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2005

Příspěvek od DarkLight »

[CZ]mike píše:
filda2003 píše:Opravdu myslis, ze to spada zrovna do tehle kategorie ??? ;-) ... Ponizovat se bezte na smetiste :-D .... nerad bych, aby to tady lockli nez se to nedoresi :roll:
ne koho tady ponizuji? Ja to myslel jen spis jako co si myslim.

Je cas ohraty na 70°C das do nej lzicku. Je druhy cas ohraty na 50°C das do nej lzicku. Ktera lzicka bude mit rychleji 50°C?
za normalnich okolnosti a zpusobu jake case jsou a pouzivaji se by 50°C nedosahla ani jedna :-D Jinak podle fyziky bude mit lzicka v 70°C prostredi drive 50°C, to je jasny. Ale popojedem :)

RH: Ale taky to neznamena ze by teenager nemohl mit pravdu, ne? ;) A co se tyce HS, drzim palce, pac jsem na to taky dost zvedavy.
Naposledy upravil(a) DarkLight dne pon 1. kvě 2006, 21:46, celkem upraveno 1 x.
Athlon64 3200+ 2.0 GhZ ; Asus EAX1300Pro 256MB DDR2 PCI-E, 2 x 512MB Kingston dualchannel kit, Maxtor DiamondMax9 120GB 7200rpm, Apple PowerMac G5 housing, 350W AOpen PSU modded to Apple 450W PSU housing
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

taky tady mam jednu X2 tak jdu taky kuchat......jsem zvedavej jak ta pasta tam bude nasrana....rekl bych ze tam bude jeste vetsi vrstva nez u jednoho jadra...
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:taky tady mam jednu X2 tak jdu taky kuchat......jsem zvedavej jak ta pasta tam bude nasrana....rekl bych ze tam bude jeste vetsi vrstva nez u jednoho jadra...
V mem prvnim postu sem dal obrazky jader, tak se kukni, at si ho nerozriznes napul :lol:
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

jo neboj já jsem tech procaku vykuchal uz hodne.....ale diky aspon si dam vetsi pozor abych nerizl nejakej ten kondik co tam je :)

tady na PCT by sme mohli zalozit hromadny kuchani procaku :lol: :lol: :lol:
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:tady na PCT by sme mohli zalozit hromadny kuchani procaku :lol: :lol: :lol:
JJ :-D ... kuchnout si to kuchne kazdy, ale jak to pak upnout na desku, aby ti to neprasklo :-D
Naposledy upravil(a) filda2003 dne pon 1. kvě 2006, 21:56, celkem upraveno 1 x.
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

to [cz]Mike: to co o tom rika intel neni az tak pravda.....Ten IHS se tam daval hlavne kvuli tomu aby normalni uzivatel nemohl do tech procesoru drbat...tim myslim (odemykat,zvysovat nasobic atd.....) a hlavne aby se nemohl nejak mechanicky poskodit jako Athlony XP...
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

filda2003 píše:
Highlander píše:jo neboj já jsem tech procaku vykuchal uz hodne.....ale diky aspon si dam vetsi pozor abych nerizl nejakej ten kondik co tam je :)

tady na PCT by sme mohli zalozit hromadny kuchani procaku :lol: :lol: :lol:
JJ :-D ... kuchnout si to kuchne kazdy, ale jak to pak upnout na desku, aby ti to neprasklo :-D
já to mam jednoduchy....já jedu na vode,takze jenom pritahnu dva sroubky u bloku a no problem :)
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:já to mam jednoduchy....já jedu na vode,takze jenom pritahnu dva sroubky u bloku a no problem :)
Hele...a jak je to s pielterem??...myslis, ze by mi to taky slo "zmrazit" ??
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

filda2003 píše:
Highlander píše:já to mam jednoduchy....já jedu na vode,takze jenom pritahnu dva sroubky u bloku a no problem :)
Hele...a jak je to s pielterem??...myslis, ze by mi to taky slo "zmrazit" ??
no hele to je dost OT....to tady radsi nebudem rozebirat nebo nám to kuchani tady locknou :lol: :lol:
filda2003
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. úno 2005
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filda2003 »

Highlander píše:no hele to je dost OT....to tady radsi nebudem rozebirat nebo nám to kuchani tady locknou :lol: :lol:
Tak posli PMku, nebo na icq : 319-617-888
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

radekhulan píše:to, že se na něčem "usnese" banda teenagerů, neznamená že mají pravdu ;) Často je to právě naopak..

Viz: http://www.planet3dnow.de/vbulletin/sho ... p?t=175268

Rozdíl i 10C..
ale kdo tvrdi, ze jakykoliv dalsi material mezi jadrem a chladicem urychli prenos tepla... promin ale to je nesmysl a vime to tady vsichni(i ty, jen se tady snazis argumentovat doufajic v to, ze ti nakonec dam tu facku a prestanu). A nedelejme si iluzi kdyby jsme sundali zavareny HS z intela taky klesne teplota.

Tady se spis jedna o to, ze teplota jadra neni ve vsech mistech stejna. Proto tam je HS, ktery by ji podle intelu mel vyrovnavat. Dale tam jsou vyhody jako mechanicka ochrana...aj(Highlander to tu napsal)

KLIK
DarkLight píše:za normalnich okolnosti a zpusobu jake case jsou a pouzivaji se by 50°C nedosahla ani jedna :-D Jinak podle fyziky bude mit lzicka v 70°C prostredi drive 50°C, to je jasny. Ale popojedem :)
no presne toto sem myslel, a to se podole me deje i u tech chladicu... proto jsou naomak chladne.

//nekolikrat ste tento prispevek mohli videt, ale pokazde byl vymazan diky chybkam v pravopise a naposledni rade nefunkcnimu odkazu ,diky za pochopeni :)
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“