GF 8800GTX/GTS - recenze, porovnání výkonu

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

trosku out post, ale nezda se vam, ze v 3D marku 05 a 06 ma 8800GTX "male" skore? oproti 7ckovy rade a radeonum? :?
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

3DMarky máš v 1024*768 a 1280*1024 bez AA/AF. Ve hrách jsou rozdíly při 1024*768 bez AA/AF úplně nulový. Klasická ukázka limitace zbytkem systému. Ale kdo by na těhle kartách hrál v nízkým rozlišení bez AA, že?
Nejlepší moderátor ve výslužbě
l0k2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l0k2 »

Rentigo píše:HEAD: Mělo by to být v pohodě.

EDIT:
l0k2: Když se dívám na ty grafy tak rozdíl vidím. Např. venku v Oblivionu to je při 2048x1536 33fps pro 8800 GTX vs. 17fps pro X1950 XTX. To je přibližně to samé co vychází s použitím Core 2 Duo. Nižší výkon u X2 rozhodně nebude, po stoprvé - na vysokých rozlišeníto to limituje grafická karta.
V Oblivione exceluje, pozri vsetky ostatne :)

http://www.tomshardware.com/2006/11/08/geforce_8800
MB: Gigabyte X58A-UD7 *CPU: W3550(i7-950)@4,6GHz (SuperPI 8,860s) 1,6vCore with Alphacool *RAM: DDR3 3x2 GB 1600Mhz Kingston ® *VGA: GTX470 1,28GB (EK Waterblock) *HDD: SSD120GB+2TB (silentmaxx) *OS: Windows 7 Pro x64 *Audio: Creative Sound Blaster X-Fi *Zdroj: ZM-850HP, http://www.pc.aim.sk http://www.history.aim.sk http://www.water.aim.sk
Lan PC:
MB: Gigabyte G41M mATX *CPU: E8500 *RAM: DDR2 2x2 GB 800Mhz Apacer ® *VGA: G92-GTS 512MB *HDD: 1TB *OS: Windows 7 *Audio: Creative Sound Blaster Live!
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Nejlepší moderátor ve výslužbě
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od kupco »

Test na AnandTech :wink:

//edit:
"Back when Sony announced the specifications of the PlayStation 3, everyone asked if it meant the end of PC gaming. After all Cell looked very strong and NVIDIA's RSX GPU had tremendous power. We asked NVIDIA how long it would take until we saw a GPU faster than the RSX. Their answer: by the time the PS3 ships. So congratulations to NVIDIA for making the PS3 obsolete before it ever shipped, as G80 is truly a beast." :-D :-D :-D
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

Hehe nejlepší recenze - krátce a stručně :D

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/G80/1
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

to no-x: mno, ja nemam potrebu mit zapnuty AA pri 1600x1200. jasne, na statickym obrazku to poznas, ale primo ve hre v zapalu boje urcite ne. :roll:

me jen udivilo ze prvni testy ktery sem mel moznost vydet byli z 3D marku 03 :) kterej je zastaralej.
Solivagant21
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Australia, Sydney

Příspěvek od Solivagant21 »

Zdravim,
Mohl by mi nekdo vysvetlit jak to bude s podporovanymi rozlisenimi v budoucich hrach? Tim myslim na jake rozliseni budou vyvojari vytvaret hry pro high-end grafiky jako je treba tenhle kousek..Doted i nejlepsi grafiky byly spis tak akorat na tech 1280*1024 pri pouziti maximalnich detailu. Az se SLI se OBCAS slo vyhoupnout na solidni framerate, bude to tedy pokracovat i s budoucimi kartami? Jelikoz zamyslim koupi noveho monitoru a oko mi tika k uhlopricce 24 tak je pro me tohle velice dulezitej udaj a SLI se mi dost prici..
Osobne si myslim, ze by doba mela pokrocit a hry se zacit optimalizovat pro vyssi rozliseni jako je treba prave nativni rozliseni u 24palcu ci aspon 20(myslim ze wide je uz z principu narocnejsi nez "ctvercovejsi" format jelikoz ve vertikalnim smeru se toho "nedeje" tolik jako v tom horizontalnim..). Ikdyz nevim, k cemu by pak vypousteli ten SLI :sad:

Napriklad tady ten macek zvlada vsechny hry v 1920*1200 dokonce jsem koukal ze i 2560*x neni problem, jenze to jsou ted uz proste stary hry.

Diky za pripadnou odpoved.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

No pokud mas na 24" LCD.Tak si snad muzes dovolit 8800GTs/gtx v SLI ne? :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

Flegy píše:to no-x: mno, ja nemam potrebu mit zapnuty AA pri 1600x1200. jasne, na statickym obrazku to poznas, ale primo ve hre v zapalu boje urcite ne. :roll:
to víš že to poznáš když jsou všechny hrany zubatý, se zaplym AA jsou hry o mnoho hezčí


jinak mě zajímá to zapojení tří karet v SLI jestli to bude fungovat, to by pak aegia měla docela peška (ale zas kupovat třetí gtx :roll: )
Solivagant21
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Australia, Sydney

Příspěvek od Solivagant21 »

HEAD píše:No pokud mas na 24" LCD.Tak si snad muzes dovolit 8800GTs/gtx v SLI ne? :)
Ne.
Kolikrat si za cas X koupite monitor; kolikrat si za stejny cas X koupite grafickou kartu...

24 monitor-rekneme 30k
SLI High end-30-40k

Takze promin, ale napsal si blbost ;)
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Po domluvě s moderátorem sekce chladiče a chlazení bylo vytvořeno speciální téma v té sekci - http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=79480

Diskusi na téma jaký chladič adt. směřujte prosím od této chvíle tam.
Link bude doplněn i do prvního postu tohoto threadu a když už jsem v tom, tak se pokusím aktualizovat seznam recenzí :)
Goldnoob team proud member!
olafcv
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. zář 2005
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od olafcv »

Já bych to asi neřešil a vzal 8800 Gts pro budoucí hry dobrá volba a až NV odladí ovladače výkon půjde ještě nahoru.
IPHONE 6S Plus
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zamek »

No jasne, ale kdyz je SC:Double Agent tak narocny a X950XTX ma problemy ( hra pouziva asi next-gen grafiku ci co, neco jako Tomb Raider:Legend to pry je taky nehratelny na 1900-1950XTX) tak by me docela zajimalo jak si povede GTS.Protoze jestli spatne a za chvilku tu bodou dalsi hry jako Double Agent (podle me pouziva next-gen svetla nebo jak se tomu rika), tak to bude dosti na vite co.Tak mi to nekdo plese vysvetlete.
Diky

PS:doposud jsem mel X1800XT 512MB a Tomb Raider:Legend se pri zapnuti next-gen polozky nedal hrat, proste mensi slideshow a o to mi jde.Proste chci napr. tuhle next-gen funkci vyuzit aniz by se mi hra sekala.
Naposledy upravil(a) Zamek dne pát 10. lis 2006, 14:11, celkem upraveno 1 x.
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

TO ZAMEK:
Urcite vem GF8800GTS v novych hrach(a modernich enginech) jako je treba Oblivion je vice jak o 100% rychlejsi jak x1950xtx.Navic kdyz ji pretaktujes dostanes se vykonem i pred 8800GTX :wink:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zamek »

HEAD píše:TO ZAMEK:
Urcite vem GF8800GTS v novych hrach(a modernich enginech) jako je treba Oblivion je vice jak o 100% rychlejsi jak x1950xtx.Navic kdyz ji pretaktujes dostanes se vykonem i pred 8800GTX :wink:
OK, asi do ni fakt pujdu.Muzete mi nekdo aspon rict ano ci ne jestli GTS (proste G80) je pripravena na tu next-gen ?????????? Asi jo co ? G80 je next-gen spravne ? :-D

Diky Moooc
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

Next - Gen - nova generacia grafickych kariet s podporou DX 10. :wink:
.
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zamek »

Diky takze je vybrano.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Hm, hlavně, že jsem udělal thread v sekci Rady a doporučení... na který vede odkaz i z prvního postu tohoto threadu.

Tady se fakt kde maj kolik kusů a za kolik řešit nebude, takže to promažu :wink:
Goldnoob team proud member!
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“