Problém s biosem-nechce nacist disk

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
qAndrew
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2005

Problém s biosem-nechce nacist disk

Příspěvek od qAndrew »

Dobrý den, chtel pozadat o radu, najednou mi prestal bios nacitat disk, zkousel jsem ho restartovat, na základni desce jsem i vyndaval baterku, ale furt nic ted Jedu na slaxu a ten mi disk v poho precte a vsechny data tam mam ok, nevíte co s tím, zkoušel jsem přeinstalovat ovladace ale na slaxu to nejde, mám socket 754 - GA-K8VT800, dekuji za radu Ondra
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Příspěvek od Fifi »

Disk je SATA? Na desce je SATA řadič řešen dalším čipem, tedy není nativně podporován chipsetem? Pak je v pořádku, že není "viděn" v BIOSu. "Vidět" půjdou pouze nativně podporované disky, tedy PATA.
Naposledy upravil(a) Fifi dne čtv 18. říj 2007, 17:38, celkem upraveno 1 x.
qAndrew
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2005

Příspěvek od qAndrew »

Jenže z toho disku nejdou nacist i XPcka ten disk jako bytam proste vubec nebyl, mam Sata disk 200GB WD a uz 2 roky vse ok a ted mi to kleklo, jen přes slax jedu na netu :( a normalne mi to precte disk..... DIK za rady :sad:
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“