Asus P5N-D (775, nF750i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Asus P5N-D (775, nF750i SLI)

Příspěvek od AiX »

Malo se o ní mluví.. co na ni říkáte ? :o myslím že cena je krásná, jen otázka jestli je lepší jak P7n od MSI... V nějakých eschopech ji mají skladem ale nevím co na tom pravdy, na CZC nemaj.. :roll:

Obrázek

- Intel® Core™2 Quad / Core™2 Extreme / Core™2 Duo / Pentium® Extreme / Pentium® D / Pentium® 4 Processors
- NVIDIA® 750i SLI chipset
- ASUS EPU (Energy Processing Unit)
- ASUS Precision Tweaker 2
- Support PCIe2.0 Dual x16 SLI
- ASUS Q-Shield

LGA775 Intel® Core™2 Processor Ready
PCIe 2.0
NVIDIA SLI™ Technology
Dual-Channel DDR2-800
ASUS EPU
Fanless Design
Q-Fan 2
Optional Fan (for Water-Cooling or Passive-Cooling only)
ASUS EZ DIY
Q-Shield
Easy and Comfortable Installations
AI Direct Link
Q-Connector
CrashFree BIOS 2
O.C. Profile
ASUS Overclocking Tools
Precision Tweaker 2
C.P.R. (CPU Parameter Recall)
ASUS Special Features
Interface Features
Gigabit LAN
IEEE 1394a interface
Serial ATA 3Gb/s
S/PDIF-out on Back I/O Port
GreenASUS
Naposledy upravil(a) AiX dne sob 1. bře 2008, 08:43, celkem upraveno 2 x.
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

Tak ji mám!! super deska!! Točí líp jak její starší sestra, příslušenství lepší bomba!! pak hodim fota :wink:
//
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

:wink: přidany ty slibovany fota :wink:
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

tuhle desku bych rad otestoval ale asus ji jeste nemel k dispozici, ale ted asi uz bude ... udelam test brzy
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

Ještě dodám že mám problém s měřením teplot CPU, speedfun a jiné programy ukazují uplne nesmysly :roll: :oops:
A chipset kurevsky topí mám tam vetrák na 4000rpm a furt je tam pařák.. jsem docela zvedavej co se stane až to dam do case, bo mam jen 80mm vyfuk :oops:
Naposledy upravil(a) AiX dne sob 1. bře 2008, 19:06, celkem upraveno 1 x.
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

eXik píše: A chipset kurevsky topí mám tam vetrák na 4000rpm a furt je tam pařák
ten vetrak na pasivu je teda peknej hnus :?
:shock: a ja myslel ze aktivne se bude chladit jen Nf780i a 790i :roll:
a jak je na tom ten chladic z hlucnosti???
cim pak je zpusobeno to ze ten chipset tolik topi??
kdyz je to vlastne prima kopie nf650i s podporou 45nm a Pcix 2.0
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

no točí 4 000 rpm ale má 6cm takže hlučí stejně jako freezer naplno, ale s výšší frekvencí pochopitelně ...da se to regulovat speedfunem.. btw: u větráku je dokonce varování že pro stabilní chod vusí byt použit větrák nebo vodník.. takže všechny 7 řady asi topí jako krava :roll:
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

jinak jak se s ni spokojenej? :roll:
co naky oc? kolik pak si dal max fsb??
a jinak co se tyce nastaveni v biosu pribily nejake dalsi utility
nebo to je totez jako na asus P5N nf650i tzn: docela skromny nastaveni co se oc tyce
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

Spokojenost viz výš a max FSB napíšu :wink:
// zajimave asi delam neco špatne... oristě se nedostanu nad 1700 FSB :x
// chci se zeptat, jestli nějaký majitel má a řešil problém z čidlama.. Ukazují mi jak pod Vista tak pod XP nesmyslné hodnoty teplot, a taky nesmyslné otačky ventilatoru :roll: myslite že new bios pomužu ?
// bios nepomohl
Naposledy upravil(a) AiX dne čtv 1. kvě 2008, 08:24, celkem upraveno 1 x.
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

OBR: Jak to vypada s tím testem ? :?
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

mam ji druhej den, sice jsem musel chvili laborovat s taktovanim quadcore 6600, ale konecne jede aspon na 3GHz, ale jakmile sahnu na nastaveni pameti (dominatory 1066) tak se to hned zacne srat

//ad/ tak cpu v pohode na 3,6GHz ale cokoliv se pokusim udelat s pametma nad 1000MHz, tak zatuh
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Re:

Příspěvek od AiX »

OBR píše:tuhle desku bych rad otestoval ale asus ji jeste nemel k dispozici, ale ted asi uz bude ... udelam test brzy
Vypada to nějak s tim testem :?:
Pavlik21
Nováček
Nováček
Registrován: 22. pro 2008

ASUS P5N-D rada

Příspěvek od Pavlik21 »

Zdravim, mam mensi problem a byl bych rad za kazdou pomoc. Mam zakladovku P5N-D a CPU Intel Quad Q9300 a mam problem pri spusteni PC. Kdyz vymazu CMOS tak vse bezi OK az do chvile, kdy zmenim cokoli v BIOSU. Pak se PC restartuje a uz nenabehne. Ani neudela klasicke pipnuti. Kdyz opet vymazu CMOS tak to zas bezi a tak se to opakuje. Dekuji za vsechny napady.
Erathian13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2007

Re: ASUS P5N-D rada

Příspěvek od Erathian13 »

BIOS nejnovější?
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS P5N-D rada

Příspěvek od HunterGtNet »

nastav hodnoty manualne ale napred asi flashni bios na nejnovejsi
chovi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Asus P5N-D usb porty

Příspěvek od chovi »

Zdravím, nedávno sa u mňa vyskytol takýto problém: pri pripojení zariadení ako je tlačiaren, skener, alebo gamepad, teraz som vyskusal aj uz aj mobil do USB, mi windows nerozozná zariadenie a nedajú sa použiť. Doteraz mi všetko šlapalo tak ako má, nebol s tým nikdy problém. Začalo sa to tým, že som každú chvílu počul zvuky, ako keď pripojím a odpojím nieco do USB, aj keď som vôbec nič na pc nerobil... Neviem či je to problém SW alebo Hw, hladal som na nete vselijake návody ako odinštalovanie portov a podobne, nič mi nepomohlo. Skúsil som aj reinst. win7 32b, ani to nepomohlo.... usb mi rozpoznava len myš ktorá ide bez problémov a aj usb kluče...

Code 43: Windows has stopped this device because it has reported problems

nemám šajnu, čo s tým je :( má niekto skúsenosť? Díky
a.jpg
b.jpg
c.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz BOX 8M , BLUE STORM 2 500W ,GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX ,ASUS P5N-D, RAM KINGSTON DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6/2G

DELL XPS l702x - Intel Core i7 2630QM Sandy Bridge, 17.3" TL 3D LED 1920x1080, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GT555M 3GB, HDD 750GB 7200 otáček, DVD, WiFi, BlueTooth, DVB-T tuner, Webkamera, Windows 7 Home Premium 64-bit
chovi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Asus P5N-D usb porty

Příspěvek od chovi »

tolko odbornikov tu je :) na nezaplatenie
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz BOX 8M , BLUE STORM 2 500W ,GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX ,ASUS P5N-D, RAM KINGSTON DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6/2G

DELL XPS l702x - Intel Core i7 2630QM Sandy Bridge, 17.3" TL 3D LED 1920x1080, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GT555M 3GB, HDD 750GB 7200 otáček, DVD, WiFi, BlueTooth, DVB-T tuner, Webkamera, Windows 7 Home Premium 64-bit
chovi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2007
Bydliště: Bratislava

ASUS P5N-D problemy po reklamacii, vypinanie pc

Příspěvek od chovi »

ahojte, reklamoval som tuto dosku z dovodu nerozlisovania usb zariadeni, po oprave nastal ale iny problem. Pc sa mi po par minutach zrazu uplne vypne, ako keby niekto vypol elektrinu. Nemam tusenia co s tym, mozno mi nieco prestavili v biose, ale netusim ktore veci by to mohli byt, nie som velky odbornik... vdaka za rady :)
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz BOX 8M , BLUE STORM 2 500W ,GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX ,ASUS P5N-D, RAM KINGSTON DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6/2G

DELL XPS l702x - Intel Core i7 2630QM Sandy Bridge, 17.3" TL 3D LED 1920x1080, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GT555M 3GB, HDD 750GB 7200 otáček, DVD, WiFi, BlueTooth, DVB-T tuner, Webkamera, Windows 7 Home Premium 64-bit
typek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2010
Bydliště: Třinec Komenskeho 681
Kontaktovat uživatele:

Re: ASUS P5N-D problemy po reklamacii, vypinanie pc

Příspěvek od typek »

noo skus v biosu default a když nebude problem tak si funguj dal a jak ne tak opetovna reklamace i když moc nechapu co misliš tim/nerozlisovania usb zariadeni/
chovi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: ASUS P5N-D problemy po reklamacii, vypinanie pc

Příspěvek od chovi »

myslel som tym to , ze ked som pripojil zariadenie do USB tak mi vzdy napisalo : zarizeni nebylo rozpoznano :) tlaciaren, skener, usb, gamepad, vsetko ... tym defaultom si myslel len dat load default?
Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz BOX 8M , BLUE STORM 2 500W ,GAINWARD 9559 ATI HD4850 512MB TV DD GS PCX ,ASUS P5N-D, RAM KINGSTON DDR2 2GB 800MHz KVR800D2N6/2G

DELL XPS l702x - Intel Core i7 2630QM Sandy Bridge, 17.3" TL 3D LED 1920x1080, RAM 8GB DDR3, NVIDIA GeForce GT555M 3GB, HDD 750GB 7200 otáček, DVD, WiFi, BlueTooth, DVB-T tuner, Webkamera, Windows 7 Home Premium 64-bit
Odpovědět

Zpět na „Asus“