Nelze nabootovat OS z CD, chyba: CDBOOT: Couldn't Find NTLDR

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Mr.Frenzi
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2008

Nelze nabootovat OS z CD, chyba: CDBOOT: Couldn't Find NTLDR

Příspěvek od Mr.Frenzi »

Zdravím,
instaloval jsem Win xp pro na starý 20GB IDE disk a cca v půce instalace jsem nešikovně pohnul s počítačem a instalace se přerušila. Při každém pokusu o boot z CD mi to vyhodí hlášku "CDBOOT: Couldn't Find NTLDR". Zkoušel jsem jiný disk a stím to naběhne v pořádku.
Na tomto pravěpodobně zůstala data, ale disk nemůžu naformátovat, jelikož se nedostanu do prostředí instalace.
Zkoušel jsem ho nabootovat společně s druhým diskem na slave, stím, že bych ho pak naformátoval ve win na druhém disku - ale stále "CDBOOT: Couldn't Find NTLDR".
Zkoušel jsem různě nastavovat boot sequence v biosu, ale bez účinku. Pokud vynechám boot z CD a přejde se tak rovnou na HDD, vypíše se hláška o nenalezení disku.
Nevíte prosím co stím? Stačil by myslím naformátování a pak by se snad instalace spustila.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Nelze nabootovat OS z CD, chyba: CDBOOT: Couldn't Find NTLDR

Příspěvek od Bez_n1ck »

nevím, jestli to u XP ještě jde, ale dřív jsme se házeli do "dosu" a tam pak přes nástroj fdisk byl i formát disku, nastavování oddílů atp. Ale můžeš nabootovat na jinym disku, pak za chodu připojit tenhle a obnovit ho ve správci diskových zařízení. Pak provést formát
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Nelze nabootovat OS z CD, chyba: CDBOOT: Couldn't Find NTLDR

Příspěvek od Mastodont »

A mačkáš enter při bootu z CD? Ptám se protože tu jsou i větši exoti a je lepší předpokládat nejhorší.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“