WD20EARS - parkování hlaviček

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od premo »

Zdravím,
mám v úmyslu zakoupit výše uvedený disk, a obávám se některými majiteli Green WD disků udávaného problému s parkováním hlaviček. Údajně se preiodicky co několik vteřin ozývá z PC cvakání, které je průvodním jevem parkování. Tak se chci zeptat jestli se to týká i tohoto disku. Disk bude jako druhý v PC, budou na něm uložena jen multimediální data (hudba, filmy).
Díky.
Odkaz na onen disk:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od premo »

Tak si odpovím sám, protože jsem si disk už koupil. Žádná cvakatůra se nekoná.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Lulus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2007

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Lulus »

no být tebou, tak si to ověřím v HD tune. Tento disk jsem zakoupil v listopadu 2010 a disk mi parkoval. Nejprve jsem si myslel, že to WD už nějak vyřešilo, protože disk byl absolutně potichu (žádné cvakání jsem neslyšel a to mám téměř pasivně chlazené PC), ale po jednom dni provozu jsem měl hodnotu Load Cycle Count mnohem větší než počet zapnutí disku. A to jsem na něj ten den kopíroval asi 500GB dat, takže byl celkem vytížen. Použil jsem tedy utilitu od WD wdidle3 a parkování zakázal. Od té doby počet Load Cycle Count již narůstá stejně jako počet zapnutí disku.
ROMIKUS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. zář 2006

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od ROMIKUS »

A po teto aplikaci nezvedla se ti teplota disku.Já jsem to skoušel ateplota šla na horu cca 5C
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Brázda.l »

Mě se teplota vůbec nezměnila, sice jsem parkování úplně nevypl, ale nastavil na 300s.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
pavlas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od pavlas »

Mate nejaky navod jak parkování zakázat? 20ears mám a parkuje mi... :/ (pritom necvaka)
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Igoreso »

jak jsem uz zde nekolikrat psal:

ale pozor,i u tohoto HDD je potreba udelat uprava. nastesti jednoducha:
stahni http://www.edisk.cz/stahni/56405/dos622 ... .01MB.html
a vypal na CD
pripoj tento HDD jako jedinej do PC a nabotuj z CD
Mechanika bude jako disk C,nebo D
pak spust prikaz z mechaniky wdidle3.exe /s300

to nastavi parkovani hlavicek az po 5ti minutach ,misto 6sekund.
bohuzel caste parkovani spolehlive znici HDD.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
pavlas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od pavlas »

dekuji za odpoved :)
ROMIKUS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. zář 2006

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od ROMIKUS »

A lze to použit na veškeré hdd od WD řada wd3200bevt
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Igoreso »

melo by to jit na vsechny green HDD
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
ROMIKUS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. zář 2006

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od ROMIKUS »

Ale ja mám Blue WD NB.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od durod »

ja to vyskousel na WD v netbooku a uspesne :)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Igoreso »

nejlepsi bude kdyz to vyzkousis a das nam vedet. Zkazit nic nemuzes.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
KutilOP
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2011

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od KutilOP »

Koupil jsem tento disk v Alfě 1.4. a vypadá, že už se ho ten problém netýká. Je na něm únorový datum výroby.
Není to Aprýl :)
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Igoreso »

Je možné že to WD už odstranil. Měl jsem na toto téma diskuzi se zástupcem WD pro CR a zdálo se ze mu to samotnému vadilo a něco s tím udělá.
Pokusím se zjistit podrobnosti.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od CyberDeath »

Zdravim ono to vase udelatko primo pro CD neni moc uzitecne nedokaze instalovat USB mechaniku stim si ale poradim jinak.

Ale hlavne me zajima pisete ze se musi nechat pripojeny jen jeden disk ... nemuzu nechat pripojene 3disky WD na kterych to chci zmenit a spustit prikaz .. po jednom disku je to vcelku zdlouhave .

Nejak sem to neresil ale kdyz sem si spocital ze pri mem provozu disk zaparkuje cca 611x tak zivotnost disku je jen lehce pres dva roky pokud ma zivotnost 500 000 zaparkovani. (provoz 24/7) ale zvyseni na 300s mi prijde jako blbost uz zvyseni na 30s prodlouzi zivotnost 5x na nejakych 5let pri 24/7 coz ten disk stejne nevydrzi :-)
PC - R9 7945HX, BD795i SE, 2x48GB 5600 CL46, Kolink Rocket Heavy Vented, 2TB PM9A1, 2TB XG7000, Pulse RX7900GRE, ROG LOKI 1000W
NB1 - China Laptop 18.5" FullHD, N150, 16Gb RAM, 256GB SSD -> Endeavour OS - River
NB2 - HP Zbook Fury 16 G11 4K, i9-14900HX, RTX 5000 Ada, 128GB RAM, 2TB SSD + HP G4 280W
NAS - 12450H ES, Erying QXZR , 8GB DDR4, A09S 4.2L + 120W ITX, 2x5TB 2,5 HDD, 2+4TB P3 Plus, 5Gbps M2 LAN
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od Igoreso »

Samozřejmně nastavit si každej můze dobu jakou chce,já mám 300s kůli tomu že HDD je v NASu.

Ty maš jen tři HDD,já dělal 10ks. strávil jsem u toho asi 10minut,takže nic složitého a zdlouhavého to není.
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od CyberDeath »

Hm tak me aplikace nefunguje . vzdy skonci z nejakou neznamou chybou 09 .
PC - R9 7945HX, BD795i SE, 2x48GB 5600 CL46, Kolink Rocket Heavy Vented, 2TB PM9A1, 2TB XG7000, Pulse RX7900GRE, ROG LOKI 1000W
NB1 - China Laptop 18.5" FullHD, N150, 16Gb RAM, 256GB SSD -> Endeavour OS - River
NB2 - HP Zbook Fury 16 G11 4K, i9-14900HX, RTX 5000 Ada, 128GB RAM, 2TB SSD + HP G4 280W
NAS - 12450H ES, Erying QXZR , 8GB DDR4, A09S 4.2L + 120W ITX, 2x5TB 2,5 HDD, 2+4TB P3 Plus, 5Gbps M2 LAN
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Pouzil jsi to "Live CD"?
CyberDeath
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Vsetín

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Příspěvek od CyberDeath »

Ne vytvoril sem si boot flasku s MS dosem a do nej nahral wdidle3.
PC - R9 7945HX, BD795i SE, 2x48GB 5600 CL46, Kolink Rocket Heavy Vented, 2TB PM9A1, 2TB XG7000, Pulse RX7900GRE, ROG LOKI 1000W
NB1 - China Laptop 18.5" FullHD, N150, 16Gb RAM, 256GB SSD -> Endeavour OS - River
NB2 - HP Zbook Fury 16 G11 4K, i9-14900HX, RTX 5000 Ada, 128GB RAM, 2TB SSD + HP G4 280W
NAS - 12450H ES, Erying QXZR , 8GB DDR4, A09S 4.2L + 120W ITX, 2x5TB 2,5 HDD, 2+4TB P3 Plus, 5Gbps M2 LAN
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“