Stránka 1 z 3

WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pon 11. říj 2010, 20:47
od premo
Zdravím,
mám v úmyslu zakoupit výše uvedený disk, a obávám se některými majiteli Green WD disků udávaného problému s parkováním hlaviček. Údajně se preiodicky co několik vteřin ozývá z PC cvakání, které je průvodním jevem parkování. Tak se chci zeptat jestli se to týká i tohoto disku. Disk bude jako druhý v PC, budou na něm uložena jen multimediální data (hudba, filmy).
Díky.
Odkaz na onen disk:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pát 15. říj 2010, 14:52
od premo
Tak si odpovím sám, protože jsem si disk už koupil. Žádná cvakatůra se nekoná.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: čtv 9. pro 2010, 10:20
od Lulus
no být tebou, tak si to ověřím v HD tune. Tento disk jsem zakoupil v listopadu 2010 a disk mi parkoval. Nejprve jsem si myslel, že to WD už nějak vyřešilo, protože disk byl absolutně potichu (žádné cvakání jsem neslyšel a to mám téměř pasivně chlazené PC), ale po jednom dni provozu jsem měl hodnotu Load Cycle Count mnohem větší než počet zapnutí disku. A to jsem na něj ten den kopíroval asi 500GB dat, takže byl celkem vytížen. Použil jsem tedy utilitu od WD wdidle3 a parkování zakázal. Od té doby počet Load Cycle Count již narůstá stejně jako počet zapnutí disku.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: ned 23. led 2011, 08:09
od ROMIKUS
A po teto aplikaci nezvedla se ti teplota disku.Já jsem to skoušel ateplota šla na horu cca 5C

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: ned 23. led 2011, 08:43
od Brázda.l
Mě se teplota vůbec nezměnila, sice jsem parkování úplně nevypl, ale nastavil na 300s.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: čtv 17. bře 2011, 09:48
od pavlas
Mate nejaky navod jak parkování zakázat? 20ears mám a parkuje mi... :/ (pritom necvaka)

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: čtv 17. bře 2011, 11:49
od Igoreso
jak jsem uz zde nekolikrat psal:

ale pozor,i u tohoto HDD je potreba udelat uprava. nastesti jednoducha:
stahni http://www.edisk.cz/stahni/56405/dos622 ... .01MB.html
a vypal na CD
pripoj tento HDD jako jedinej do PC a nabotuj z CD
Mechanika bude jako disk C,nebo D
pak spust prikaz z mechaniky wdidle3.exe /s300

to nastavi parkovani hlavicek az po 5ti minutach ,misto 6sekund.
bohuzel caste parkovani spolehlive znici HDD.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: čtv 17. bře 2011, 16:07
od pavlas
dekuji za odpoved :)

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: čtv 17. bře 2011, 21:52
od ROMIKUS
A lze to použit na veškeré hdd od WD řada wd3200bevt

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pát 18. bře 2011, 07:38
od Igoreso
melo by to jit na vsechny green HDD

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pát 18. bře 2011, 08:19
od ROMIKUS
Ale ja mám Blue WD NB.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pát 18. bře 2011, 08:38
od durod
ja to vyskousel na WD v netbooku a uspesne :)

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: pát 18. bře 2011, 08:58
od Igoreso
nejlepsi bude kdyz to vyzkousis a das nam vedet. Zkazit nic nemuzes.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: sob 9. dub 2011, 01:11
od KutilOP
Koupil jsem tento disk v Alfě 1.4. a vypadá, že už se ho ten problém netýká. Je na něm únorový datum výroby.
Není to Aprýl :)

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: sob 9. dub 2011, 03:25
od Igoreso
Je možné že to WD už odstranil. Měl jsem na toto téma diskuzi se zástupcem WD pro CR a zdálo se ze mu to samotnému vadilo a něco s tím udělá.
Pokusím se zjistit podrobnosti.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: úte 12. dub 2011, 04:22
od CyberDeath
Zdravim ono to vase udelatko primo pro CD neni moc uzitecne nedokaze instalovat USB mechaniku stim si ale poradim jinak.

Ale hlavne me zajima pisete ze se musi nechat pripojeny jen jeden disk ... nemuzu nechat pripojene 3disky WD na kterych to chci zmenit a spustit prikaz .. po jednom disku je to vcelku zdlouhave .

Nejak sem to neresil ale kdyz sem si spocital ze pri mem provozu disk zaparkuje cca 611x tak zivotnost disku je jen lehce pres dva roky pokud ma zivotnost 500 000 zaparkovani. (provoz 24/7) ale zvyseni na 300s mi prijde jako blbost uz zvyseni na 30s prodlouzi zivotnost 5x na nejakych 5let pri 24/7 coz ten disk stejne nevydrzi :-)

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: úte 12. dub 2011, 08:58
od Igoreso
Samozřejmně nastavit si každej můze dobu jakou chce,já mám 300s kůli tomu že HDD je v NASu.

Ty maš jen tři HDD,já dělal 10ks. strávil jsem u toho asi 10minut,takže nic složitého a zdlouhavého to není.

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: stř 13. dub 2011, 04:54
od CyberDeath
Hm tak me aplikace nefunguje . vzdy skonci z nejakou neznamou chybou 09 .

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: stř 13. dub 2011, 04:58
od N_o_c_l_a_f
Pouzil jsi to "Live CD"?

Re: WD20EARS - parkování hlaviček

Napsal: stř 13. dub 2011, 18:54
od CyberDeath
Ne vytvoril sem si boot flasku s MS dosem a do nej nahral wdidle3.