Černý obraz

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Raibrek
Nováček
Nováček
Registrován: 21. čer 2013

Černý obraz

Příspěvek od Raibrek »

Dobrý den, měl bych dotaz, dnes jsem vyměňoval chladič na CPU, při tom jsem vypojit grafickou kartu od základní desky ... Po dokončení jsem vše zapojil tak jak bylo, počítač se normálně spustí, ale nenaběhne obraz, monitor zůstane černý dioda na základní desce pod GK ukazuje písmena "FF" při propojení grafiky s monitorem sice přestane monitor hledat signál, ale zůstane černá obrazovka, zkoušel jsem to propojit i přes DVI (stále nic). Power tlačítko na monitoru pouze bliká. Power swich a cleaning CMOS swich svítí modře. Prosím pomozte mi. Předem děkuji za odpověď.

GPU: GIGABYTE HD 7970, 1000Mhz
MB: GIGABYTE GA-EX58-UD5
Monitor: LG W2261VP-PF, 22"
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Černý obraz

Příspěvek od Krteq »

FF znamená sice projdutí POSTu, ale zarazí se při inicializaci VGA BIOSu, viz. níže.
FF booting (from Int 19h) [If the Debug LEDs show FF but the Display stays black, possibly combined with one long and two short beep codes, check the detailled description of POST code 2b on the top]
...
2b - Invoke vga BIOS
Už jsem se tímhle setkal kdy CPU přesně neseděl v socketu. Zkus kartu v jiném PC a pokud půjde, zkus přesadit chladič i CPU v socketu.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“