WD black skoro nejde

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

WD black skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

Zdravím,
mám WD black 2T sata3, rok šel krásně rychle bez problemu a ted najednou z vypnutí na zapnutí zpomalil ale hrozně, mám ještě ssd jako primarní disk a nastavení prvního bootu, přišel jsem zapnul pc a boot zarmznul na logu win a klavesnice jen problikávala, v ten moment kdy jsem vytahl ten WD ze saty okamzite win nabehli, když jsem ho zkusil ve win pripojit nic se nedelo az po par minutach ho nacetly ale byl celý zpomalený, tak jsem restartoval a znovu zatuhlo na na logu win, opet sem odpojil a win nabehli, zas jsem pripojil a zas strasne dlouho nez win na nej zareagovali, nedalo se v nem temer pracovat hrozne pomalej, zkusil jsem jiny konektory ale ve vsech stejny, dal jsem kontrolu ale nic a trvalo to den a pul ale po kontrole uz win nabehnou ale po delsi dobe, nechapu jakto ze ma vliv na boot kdyz je sekundarni, zkusil jsem i jinej kablik a malinko se to zlepšilo nebo mozna jen placebo, stale je zpomalený, treba rozbalit neco zkoro nejde a kopirovani na nej bezi treba jen 300kbs, zkousel jsem i novy bios a nic.
Je uz na prd nebo je to nejaka prkotina ?
zkusit format ??
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od Alfajk »

v biosu pise smart ok? zkontroluj i smart ve windows
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

abych se přiznal nikdy sem to nehledal a windows nwm kde smart je :(, ale a v prohlížeči událostí je pořád dokola tahle chyba:
Zařízení \Device\Harddisk2\DR3 má chybný blok.

Nemůže to být i hcyba windows? mam 7 x64
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od Mr Lucas »

SMART zjistíš např. v programu HD Tune a záložce Health.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

Hlasí to 122C ale to bude asi chyba je studenej :), a chyba ta je :
ID (5) Reallocated sector count
current 200
worst 200
Threshold 140
Data 19
Status failed :(
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od Alfajk »

disk odchazi,bud reklamace nebo popelnice,sleduj stav,jestli se to nebude zhorsovat
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

No ono se snim moc pracovat neda.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od Mr Lucas »

Jak se píše výše. Pokud je v záruce tak reklamace, pokud není tak popelnice.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

Re: WD green skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

jj akorát jsem zjistil že je to green :D nwm proč jsem měl za to že jsem kupoval black, tak se omlouvám, green sem kupovat nikdy nechtěl asi ta cena 1800 mě zlakala tenkrát :D.

ted promblem jak na zalohu mam pres Tera dat. :(
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od Brázda.l »

Zálohuje se v době, kdy všechno funguje!
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: WD green skoro nejde

Příspěvek od Mr Lucas »

hucikuci píše:jj akorát jsem zjistil že je to green :D nwm proč jsem měl za to že jsem kupoval black, tak se omlouvám, green sem kupovat nikdy nechtěl asi ta cena 1800 mě zlakala tenkrát :D.

ted promblem jak na zalohu mam pres Tera dat. :(
Sežeň si disk, buď si ho od někoho půjč, nebo si kup vlastní na zálohu, vsadím boty, že to v budoucnu oceníš.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
hucikuci
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2012
Bydliště: Dačice

Re: WD black skoro nejde

Příspěvek od hucikuci »

Tak zálohu jsem měl jenže schodou okolnolstí nedávno vypověděl službu u druhý WD elements :D ten zase děla stále to, že píše před použitím sformátovat, někdy jde normálně a někdy nejdou úbec, ten používam už jen na rychle přesuny na větší soubory.
A zas tolik peněz se mi netočí abych měl raid třeba.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“