Stránka 1 z 1

WD black skoro nejde

Napsal: úte 28. led 2014, 15:15
od hucikuci
Zdravím,
mám WD black 2T sata3, rok šel krásně rychle bez problemu a ted najednou z vypnutí na zapnutí zpomalil ale hrozně, mám ještě ssd jako primarní disk a nastavení prvního bootu, přišel jsem zapnul pc a boot zarmznul na logu win a klavesnice jen problikávala, v ten moment kdy jsem vytahl ten WD ze saty okamzite win nabehli, když jsem ho zkusil ve win pripojit nic se nedelo az po par minutach ho nacetly ale byl celý zpomalený, tak jsem restartoval a znovu zatuhlo na na logu win, opet sem odpojil a win nabehli, zas jsem pripojil a zas strasne dlouho nez win na nej zareagovali, nedalo se v nem temer pracovat hrozne pomalej, zkusil jsem jiny konektory ale ve vsech stejny, dal jsem kontrolu ale nic a trvalo to den a pul ale po kontrole uz win nabehnou ale po delsi dobe, nechapu jakto ze ma vliv na boot kdyz je sekundarni, zkusil jsem i jinej kablik a malinko se to zlepšilo nebo mozna jen placebo, stale je zpomalený, treba rozbalit neco zkoro nejde a kopirovani na nej bezi treba jen 300kbs, zkousel jsem i novy bios a nic.
Je uz na prd nebo je to nejaka prkotina ?
zkusit format ??

Re: WD black skoro nejde

Napsal: úte 28. led 2014, 15:19
od Alfajk
v biosu pise smart ok? zkontroluj i smart ve windows

Re: WD black skoro nejde

Napsal: úte 28. led 2014, 19:28
od hucikuci
abych se přiznal nikdy sem to nehledal a windows nwm kde smart je :(, ale a v prohlížeči událostí je pořád dokola tahle chyba:
Zařízení \Device\Harddisk2\DR3 má chybný blok.

Nemůže to být i hcyba windows? mam 7 x64

Re: WD black skoro nejde

Napsal: úte 28. led 2014, 19:32
od Mr Lucas
SMART zjistíš např. v programu HD Tune a záložce Health.

Re: WD black skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 15:42
od hucikuci
Hlasí to 122C ale to bude asi chyba je studenej :), a chyba ta je :
ID (5) Reallocated sector count
current 200
worst 200
Threshold 140
Data 19
Status failed :(

Re: WD black skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 18:16
od Alfajk
disk odchazi,bud reklamace nebo popelnice,sleduj stav,jestli se to nebude zhorsovat

Re: WD black skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 18:28
od hucikuci
No ono se snim moc pracovat neda.

Re: WD black skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 19:40
od Mr Lucas
Jak se píše výše. Pokud je v záruce tak reklamace, pokud není tak popelnice.

Re: WD green skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 19:55
od hucikuci
jj akorát jsem zjistil že je to green :D nwm proč jsem měl za to že jsem kupoval black, tak se omlouvám, green sem kupovat nikdy nechtěl asi ta cena 1800 mě zlakala tenkrát :D.

ted promblem jak na zalohu mam pres Tera dat. :(

Re: WD black skoro nejde

Napsal: stř 29. led 2014, 22:34
od Brázda.l
Zálohuje se v době, kdy všechno funguje!

Re: WD green skoro nejde

Napsal: čtv 30. led 2014, 09:23
od Mr Lucas
hucikuci píše:jj akorát jsem zjistil že je to green :D nwm proč jsem měl za to že jsem kupoval black, tak se omlouvám, green sem kupovat nikdy nechtěl asi ta cena 1800 mě zlakala tenkrát :D.

ted promblem jak na zalohu mam pres Tera dat. :(
Sežeň si disk, buď si ho od někoho půjč, nebo si kup vlastní na zálohu, vsadím boty, že to v budoucnu oceníš.

Re: WD black skoro nejde

Napsal: čtv 30. led 2014, 13:34
od hucikuci
Tak zálohu jsem měl jenže schodou okolnolstí nedávno vypověděl službu u druhý WD elements :D ten zase děla stále to, že píše před použitím sformátovat, někdy jde normálně a někdy nejdou úbec, ten používam už jen na rychle přesuny na větší soubory.
A zas tolik peněz se mi netočí abych měl raid třeba.