Stránka 1 z 1

Dotaz SATA a USB

Napsal: čtv 6. úno 2014, 10:49
od esfilip
Ahoj, chci se zeptat na jednu věc kterou vím jen to potřebuji mít nějak potvrzený. Když vezmu 3,5" HDD na SATA III a zapojím ho do boxu a ten následně do zařízení podporující max USB v1... co se stane? Spálí se ten HDD nebo pojede jen pomalu...?

předem děkuji

Re: Dotaz SATA a USB

Napsal: čtv 6. úno 2014, 10:51
od Mr Lucas
Pojede pomalu.

Re: Dotaz SATA a USB

Napsal: čtv 6. úno 2014, 10:58
od esfilip
jde o to že jsem se dostal do konfliktu při koupi HDD s vadnýma sektorama, ale dorazil mi spálený. Prodejce mi napsal toto "Ano,psal jsem Vám ohledně SATA 3,že pokud se zapojí HDD např. do usb 1.0 ,můžete disk odpálit,jelikož je to stavěné pro usb 3" a chce hodit ne mě že jsem ho tím odpálil... bude se to řešit soudně a tak proto to potřebuji :) tak děkuji

Re: Dotaz SATA a USB

Napsal: čtv 6. úno 2014, 16:42
od Alfajk
totalni bullshit,ze by usb v1 spalilo disk,proste to neni mozny,pokud nebylo usb spatne zapojeny,jako ze na 99,99% nebylo...jen se z toho snazi vykecat

Re: Dotaz SATA a USB

Napsal: čtv 13. úno 2014, 22:27
od ekvadorian
a ten disk ti roztocilo to usb1? ako sa chovalo pri pouzivani v tom zariadeni usb1? Popis trochu blizsie , aby bolo zrejme ci nefungovalo od zaciatku, vyskusanie nasledne v inom zariadeni a pod. co si s tym robil, komuniakcia s predajcom. V pravnictve ide hodne o slovickarenie ako o teoreticke technicke polemizovanie ci to mohlo odpalit alebo nemohlo. NAvyse ked ma predajca skutocne pisomny dokaz ze ta na to upozrnoval a ty si priznal ze si to napriek tomu skusal..

vyrobcovia inak zvyknu udavat spetnu kompatibilitu k zariadeniam (USB ->USB2.. /USB1?). Pravna cesta je trochu zlozitejsia si myslim. Tam by sa mozno mohli opierat o to, ze zariadenie nie je urcene pre nizsie prudove specifikacie. (Uz len tym ze tam neudali kompatibilitu s USB2 /myslim ze prudova specifikacia je zhodna s USB1) Tam to technicky dokazovat neviem ako by dopadlo, pretoze dokazovanie v cisto teoretickej rovine podla mna s velkou pravdepodobnostou nemusi byt uznany ako dokaz. Podla mna sa treba opierat podla toho co pisu v navode k boxu a jeho specifikaciach / kompatibilite. Pripadne popise k vyrobku u predajcu. Moze to dopadnut vseliak.. Mozno to predajcovi nebude stat za to, ak mu pohrozis zalobou, aby sa s tebou natahoval a mozno "utres usta" ty.. ;)
Kazdopadne moj nazor je ze by to nemalo disk znicit, hlavne ak to bolo zapojene kratkodobo.
Neviem ako to je s v skutocnosti s diskami, ale moze to byt podla mojho lajickeho nazoru v istom smere analogicke s nasledovnym prikladom. U el. motorov, ak znizis otacky znizovanim prudu (napatia) pod urcitu hranicu, tak ze ked ho vypnes a zapnes a jeho tento prud nedokaze roztocit (toto je podla mna dolezite, preo som sa pytal ci ho roztocilo ten disk) tak ho proste po nejakej dobe pusteneho prudu, ktory nedokaze prekonat odpor, zariadenie spali.

Nehovorim ze to co pisem je 100% pravda, ale mozno ti v niecom pomoze pozriet sa na vec z ineho uhlu.. Ak pravnickou cestou, treba byt pripraveny ;)

Re: Dotaz SATA a USB

Napsal: ned 16. úno 2014, 12:00
od esfilip
Prodejce mě nachřknul z toho že jsem to zapojil do USB1 aniž bych to tam ve skutečnosti zapojoval.. HDD sem zapojil rovnou od SATA 3 k PC. Ještě než jsem ho zapojil respektive po tom co jsem ho vybalil tak jsem cítil smrad něčeho spáleného.