SATA 1,2 nebo 3?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
jarison
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2014

SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od jarison »

Zdravím, mám menší problém. Nikde nemůžu najít, jestli mám v notebooku (Lenovo y570) SATA 1,2 a nebo 3. Stáhl jsem si program HWinfo64 a jsem celkem překvapenej co mi vypsal viz. obr 1. Podle těchto informací ( 1.5 Gb/s ) to by znamenalo, že tam mám SATA 1 ne? Jestli tomu tak je, tak nevím proč tam dávali 7200 rpm hdd, to by bylo trochu zbytečný ne? (nejsem úplně expert, tak mě kdyžtak opravte). Nicméně když jsem pak rozkliknul motherboard, tak tam je viz. obr 2 - SATA port 6Gb/s Supported.... Tak jsem z toho trochu jelen. Tak bych se chtěl zeptat, jestli mi někdo neřeknete, jak to teda je. Jo a když už píšu, tak mě trochu překvapily i RAMky viz. obr 3, tam je udávaná rychlost 666,7 MHz, ale to je rychlost, která odpovídá DDR2 ne? To je vše, díky za všechny odpovědi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Trady
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2013
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od Trady »

Ramky mas 1333 Mhz, Double Data Rate (DDR = 666,7*2=1333,4)


Crystal disk info, nebo hard disk sentinel vypisuje presne jak mas aktualne pripojeny disk (sata 1,2,3)
CPU: i5-3570K@4,2Ghz (4,4ghz max air) | CPUcooler: GELID Tranquillo rev.2 | MB: Gigabyte Z77X-D3H (rev 1.1) | GPU: Gigabyte RTX-2060 6G-OC| RAM: 16 GB DDR3 Kingston HyperX PnP 4x4Gb@1600Mhz CL9| HDD: SATA 6Gb/s WD Caviar Blue 1TB| SSD: Crucial M4-128Gb + Samsung 850EVO 500 Gb| CASE: Fractal Design Define R4 - Black Pearl | PSU: Seasonic S12II-520 | SYSTEM: Windows 11 Profesional
jarison
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2014

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od jarison »

no jo jsem dement, trochu mě to vyděsilo a tohle mě vůbec nenapadlo.. :-D díky Ti :) zkusím crystal a uvidím ..
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od Suke001 »

Tusim, ze bude sata 2.:-)
jarison
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2014

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od jarison »

no já si taky myslím, ale nejsem si jistej a hlavně by mě zajímalo co znamená na tom obr 2 ten SATA port 6Gb/s supported.. :? what the hell :D :D
AllowedCry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od AllowedCry »

To znamená, že podporuje satu 3
Ryzen 9800X3D || Asrock X870 Pro || 64GB @ 6000Mhz cl30 || XFX RX 9070 XT @ UV-OC || M2 VP4300 4TB || HDD RED+ 4TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 32M2N8900 240Hz + Philips 48OLED707.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od Suke001 »

To ano, ale moc bych na to nespolehal. Kazdopadnr jestli je tam Sata 2 nebo 3 je vicemene jedno. 1 tam nebude.
jarison
Nováček
Nováček
Registrován: 28. úno 2014

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od jarison »

No o to mi víceméně šlo.. Chtěl bych totiž pořídit nový SSD disk, tak mě trochu vystrašilo těch 1,5 Gb/s, aby ten disk mohl využít svůj potenciál.. Nicméně rozdíl mezi 2 a 3 samozřejmě je, ale stejně i se Sata 2 už to bude o něčem jiném. Tak díky moc :) :)
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA 1,2 nebo 3?

Příspěvek od Mr Lucas »

I SSD připojenej na SATA 1 by byl enormní výkonnovej boost oproti obyč. HDD.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“