Po uvedení velmi povedené desky ASUS B85-Pro Gamer vyšla i její zmenšená verze do mATX, avšak liší se nezanedbatelně.
B85M Gamer jak je již z názvu zřejmé, postaven na čipové sadě B85, která za běžných situací nepovoluje taktování procesoru. Díky dohodě výrobců s Intelem je tomu u této a mnoha dalších desek jinak a povolují taktování pomocí násobiče procesory core I5, I7 s přídomkem K a zajímavé Pentium G3258.
Osadit do desky můžeme procesory Intel architektury Haswell i Haswell refresh od Celeronů přes pentia, procesory řady Core I3, I5 a I7, až po "serverové" procesory Xeon s paticí LGA1150
Od své větší "Pro" verze se liší hlavně napájecí kaskádou, ta je zde seříznuta z 8mi fází na pouhé 4, které jsou ale dostatečné i pro Core I7 s lehčím taktováním. Napájení je pak tvořeno jedním 24-pinovým a 8-mi pinovým konektorem. Na pravo od 8-mi pinového CPU napájecího konektoru najdeme čip DIGI+/EPU, který zajišťuje převod z analogového napájení na digitální a také zastává některé úsporné funkce. Další rozdíl nalezneme v použitých cívkách R68 (Pro - 1R2) a kondenzátorech 5KU46 (Pro - FP10K)
Další takovou zajímavostí oproti "Pro" verzi je v částí síťovky a to tzv. LAN Guard. Jedná se o destičku připájenou k desce a na ní jsou optické členy pro galvanické oddělení desky od síťového konektoru. Mělo by to zabránit zničení základní desky v případě blesku či výboje statické elektriky, ale zkuste si představit sílu blesku a jak daleko dokáže přeskočit.
B85M-Gamer je stvořen primárně pro hráče a nadšence do řady ROG, kterou si ne každý může dovolit a to právě díky jejímu barevnému zpracování tradiční černé a červené barvy a vybavenosti, kterou určitě nikdo nepřehlédne.
O zvuk se zde stará SupermeFX audio s kvalitním převodníkem ALC1150, který je osazen pod kovovou krytkou, která zároveň slouží jako stínění proti elektromagnetickému rušení z okolí. Protože na desce je spousta mikroprocesorů a generátorů různých frekvencí, je zvuková část "oddělená od zbytku základní desky. Dělí je průhledný proužek, který je červeně podsvícen.
Síťová část je tvořena čipem od Intelu I218-V a zmíněným LAN Guardem.

Červené obdélníky vyznačují 8-mi pinové napájení procesoru a 4 fázovou napájecí kaskádu procesoru s grafickým jádrem. Zeleně jsou pak vyznačené pouhé dva ventilátorové 4pin konektory, z nichž jeden slouží pro ventilátor chladiče procesoru a pouze jeden je pro přídavný ventilátor.
Samotná napájecí kaskáda je pak chlazena passivem, který je přichycem dvěma plastovými odpruženými plastovými kolíky.
Na desce nalezneme šest SATA III - 6Gb/s konektorů. Čtyři sloty pro paměti RAM barevně rozlišeny pro dual-channel zapojení. Dva PCI-E x1 sloty a jeden PCI-E x16 slot pro dedikovanou grafickou kartu.
Na spodní části jsou konektory pro připojení starého COM portu, čtyř USB2.0 portů a pro dva USB 3.0, dále ve zvukové části konektor pro připojení předního audio panelu.
Zajímavostí je 6ti pinový konektor, na desce označený jako COM_debug o, kterém se v manuále zapomněli zmínit.


Na přední I/O panelu najdeme dva staré PS2 porty pro klávesnici a myš, dále HDMI a VGA port, dvě USB verze 3.0 a dvě USB 2.0. Jeden síťový konektor a 3 konektory pro připojení zvukového vstupu či výstupu. Zajímavé je zapojení 7+1 reproduktorů, kdy se využívá pro výstup i jacky na čelním panelu skříně.

V balení s deskou také nalezneme podrobný manuál k desce, návod pro sestavení PC, dvojice SATA kabelů, zadní I/O shield a instalační DVD s nálepkou ASUS.
Na DVD jsou pak drivery a následující utility:
ASUS AI Suite 3 + ASUS Probe II, který slouží k:
• Taktování a nastavování napětí jednotlivých segmentů
• Nastavení úsporných funkcí čipu EPU
• Nastavení otáček ventilátoru
• Automatickému updatování driverů
• Zrychlení USB3.0 portu
• Push Notice - posílání informací real-time informací o hardwaru do mobilu či tabletu
• Monitoring počítače
ASUS HomeCloud a Media Streamer pro ukládání souborů do cloudové služby ASUS a živém streamování například her.
ASUS CPU-Z
ASUS PC Diagnostics Utility - diagnostika jednotlivých částí základní desky a celkově počítače
Ai Charger pro rychlejší a lepší nabíjení vašich zařízení i při vyplém počítači
ASUS Boot setting pro úpravu vzhledu bootování operačního systému windows
Ovšem k desce nedostaneme utility jako třeba ASUS GameFirst či Sonic Radar.
Závěr:
Dle mého názoru je to velmi povedená deska, která oslní nejen vzhledem, ale i vybaveností a každý hráč, který nemá příliš mnoho peněz tuto desku jistě ocení. Kvalitní síťový čip od Intelu pro nižší latence a výborná zvuková část tvořena kodekem ALC1150 potěší, ačkoli bych ocenil nějaký lepší sluchátkový zesilovač, jak tomu bývá dnes u spousty desek, ale také na jiné cenové úrovni. Co bych ale vytkl, tak opravdu málo konektorů pro připojení ventilátorů, vlastně můžeme připojit k desce pouze jeden externí ventilátor. Bral bych tuto desku jako základ do levné herní sestavy, aktuální cena se pohybuje kolem 2400kč s tří letou zárukou.