jako příklad uvádím obrázek socketu u AMD(starší 462 bez plošinek VS novější s ploškami AM4)..vysvětlí mi to někdo?..děkuji

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO
ano..zdá se to nejspíše, jako nejlogičtější pravděpodobnost..vše je dnes o tom, jak nejvíce ušetřit na úkor kvality..přitom všude samé buzerace, nářízení, normy..ale jak na co a pro koho, že..nechápu ani to, že se nad spoustou PODSTATNÝCH věcí, nepozastavují "nezávislí" recenzenti..když si vzpomenu i na intelácký tichý přechod na pastu, pod IHS, nebo jejich ztenčení PCB(které zvláště v kontextu mého hlavního dotazu působí totálně šíleně), tak je mi ze všeho špatně o to víc...laginoo píše:Ja bych to videl jako snahu usetrit na materialu. Socket nemusi byt stejne vysoky po cele sve plose a procesor se opre jen po obvodu, u stredu a na vyvysenych mistech (kvuli rozprostreni pripadnych tlaku) a vyrobce ma hned trosku plastu na dalsi. Z pohledu jednoho socketu to vypada jako blbost, ale v tech hromadach co se tech socketu udela to uz pro vyrobce toho plastu smysl ma.
jinými slovy: "teplá voda zatím teče", růžová zahrada běží.. tak jsi spokojený?werygood píše:Uff. Řešíš totální blbostiKdyby to mělo byť minimální vliv na funkčnost, určitě by se to někdy řešilo.
Co to plácáš? Jako strojař ti můžu říct že ty "plošky" bez problémů unesou i nejtěžší chladiče i kdybys je na ně přímo postavilrozinek píše:...a vůbec, i když s tímto zatím nejsou časté problémy, tak už jen z logiky věci, je toto hraniční nebezpečí, že může docházet k deformacím PCB..i jen představa, jak ten křehký kousek křemíku, musí na těch tenkých místech trpět, pod tou cca kilovou pákou chladiče..
Není to smutný přístup, nic tam netrpí a nemá to žádný vliv na funkčnost. Ty víš jakou sílu to PCB snese? Počítal jsi snad zatížení? Pokud ne, a žádné takto poškozené díly jsi neviděl, tak to nech být...rozinek píše:...