Stránka 1 z 1

Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: pát 8. zář 2023, 19:50
od Darkhunter
Zdravím,
koupil jsem chladič: https://www.alza.cz/deepcool-ag300-d7687684.htm kvůli tomu, že Fera se nevejde do 4U case, ale bohužel nevím, jak ho namontovat. V návodu je, že se přichytí k nějakému mounting kitu, který nebyl součástí balení. Bohužel jsem ani nikde neviděl, že se nějaký takový mounting kit prodával. A proč vůbec píšou, že je AM4 kompatibilní, když k tomu nedodali součástky?
Jak se to v takovéto situaci řeší? Já vždycky měl u chladičů všechny potřebné součástky...
Díky za odpovědi!

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: pát 8. zář 2023, 20:19
od Prometheus
Pokud jsem dobře koukal, tak na AM4 se přichytí na mounting kit na desce podobně jako např dodávaný chladič k procesoru.

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: pát 8. zář 2023, 20:20
od Darkhunter
Koukám, že na tý desce na fotce to je. https://www.asrockrack.com/general/prod ... ifications
Ale já tam měl jen 4 díry pro box chladič, takže nejspíš jsem to musel vymontovat a pak jsem to někde ztratil...

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: ned 10. zář 2023, 16:47
od zsdx
Jestli mas porad ten spodni plech, tak se pro ty cerne packy se sroubama stav.

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: pon 11. zář 2023, 19:23
od Darkhunter
No asi žádnej plech nemám.
Našel jsem něco, co tomu odpovídá, ale je to nejspíš na FM2+.
Budu muset asi najít chladič, kterej jde na desku přidat by default.

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: úte 12. zář 2023, 10:00
od zsdx
A ten box chladic mas ted prisroubovany do ceho?!
Pod deskou je obdelnikovy plech a skrz desku jsou do nej puvodne uchycene ty cerne plastove packy. Kdyz pak davas box chladic, musis je sundat a misto nich do toho plechu chytnes box.
Ty to vratis do puvodniho stavu a na ty plastovky nasadis novy chladic.

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: úte 12. zář 2023, 21:19
od BubakB
Ten spomenutý chladič AG300 potrebuje pôvodný originálny (štandardný) takz. retenčný plastový modul, keďže je chladič s tou takz. hovorovo sponou (retenčným klipom či ako sa odborne nazýva :) ).
Je to spomenuté a vyobrazené v tejto náhodnej recenzie a čo to mala tá náhodná ASRock doska https://youtu.be/D6HkwPGnjq4?si=BvgTQIlRW0eRXWB4&t=120 .
Niektoré BOXy AMD ho vyžadujú a niektoré nie viac https://www.amd.com/en/support/kb/faq/cpu-7 . Preto si ho najskôr stratil ten origo.
Nie je to pribalené v tomu Deepcoolu.
Inak podpora toho chladiča stojí za peknú sräčku. Origo stránka nefunguje, resp. vyžaduje kód. Veru kauf kúpa, závidím strašne. :lol: Hold človek sa učí na vlastných chybách. ;-)

Re: Potřebný mounting kit AM4?

Napsal: stř 13. zář 2023, 23:33
od Darkhunter
Tak jsem nakonec našel ty plastový packy v rámci krabice na jinou desku.
Chladič už je namontovaný a chladí 5950X s tím, že teplotu to srazilo o 15°C.

BubakB: Ano, ale byl to nejlepší chladič, co se vejde do 4U case za rozumné peníze.