HP Pavilion Gaming 15-dk1007nc- přehřívání

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

HP Pavilion Gaming 15-dk1007nc- přehřívání

Příspěvek od BRUCEF »

Ahoj, dostal se ke mě tento ntb jako poslední pokus před rozprodejem na nd. Velice stručný popis závady z HP-SK supportu zní: vadná základní deska.
Paradox je, že se ntb několik týdnů u mě choval v pořádku bez vad i při hraní 2-3 WOT. Všechny testy cpu, gpu hdd byly stabilní.
Obrat nastal včera, kdy byl ntb zapnutý skoro celý den a WOT se hrál as 5-6 h. Nastaly náhodné freeze buď ve hře, před načtením hry a nakonec i ve Windows. Dnes ntb funguje v pořádku ( zatím) , Podle mě se ntb přehřívá jako ostatně skoro každý 15 ntb.
Dle sledování teplot v gpuz je teplota gpu po delším hraní 85°C, hot spot u gpu 99°C, cpu max 95°C.
Přepastování jsem prováděl 2x, pasta AC MX4. Bohužel po delším hraní to nepomůže a teploty vylezou stejně vysoko. Přijde mi, že ačkoliv má ntb šílené teploty, tak není hlučné chlazení. Zřejmě má HP méně agresivní profily.

Další třešničkou na dortu je, že se po cestě nebo v servisu ztratil jeden 8GB modul paměti. Takže nyní má ntb jen 8 GB, dle specs na krabici má mít 16 GB. To jen abyste věděli, jak servisy fungují :sad:

Ntb je půl roku po záruce. Předpokládám, že se přehříval i předtím, akorát spoje byly stabilnější. PC byla 25 000kč. A za dva roky hraní je to ntb nd. :x
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“