Malování 3D - nefunguje asociace editace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Malování 3D - nefunguje asociace editace

Příspěvek od Petra M »

Zdravím,

ještě před pár dny fungovalo vše normálně, píši o programu Malování 3D, kdy jsem pomocí pravého tlačítka myši vyvolala nabídku u obrázku "Upravit v Malování 3D" a obrázek se otevřel v Malování 3D a mohla jsem ho upravit a uložit, dnes to nejde, pokud vyvolám menu u obrázku, je zde stále nabídka "Upravit v Malování 3D", ale když na ní kliknu, hodí to chybu:

Obrázek
chyba: K otevření tohoto odkazu ms-paint budete potřebovat novou aplikaci. Najít v obchodě Microsoft Store.

A i pokud kliknu na odkaz pro hledání aplikace v obchodě MS, tak opět chyba:
Obrázek
chyba: Results for "ms-paint" - Nenašly se žádné výsledky.

Paradoxem tedy je, že Malování 3D mám instalované, verze 6.2405.19071.0, tuším že nedávno proběhla aktualizace, asi to rozbila ona, nevím.

Zkoušela jsem:

1. Odinstalovat Malování 3D a instalovat nově
2. Resetovat Malování 3D (nastavení > aplikace)
3. Kontrola systému (sfc , DISM)
4. PowerShell "get-appxpackage *MSPaint* | remove-appxpackage" a "Get-AppXPackage *MSPaint* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}"
5. Reset MS Store
6. PowerShell "Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}"

Zajímavé je, že v nabídce u obrázků (pravé tlačítko myši) nevidím Malování 3D v možnosti "Otevřít v programu" , je tam jen obyčejné Malování.

Díky za rady, zatím to vidím tak, že aktualizace Malování 3D způsobila tuto chybu. Editaci registrů jsem nezkoušela, nevím kde to hledat a jak to opravit.

PS: Systém je Windows 10 x64 22H2, build 19045.4474.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Malování 3D - nefunguje asociace editace

Příspěvek od Petra M »

Tak vyřešeno. Zkoušela jsem reinstalaci Paint 3D i mspaint, ale nic, nakonec jsem instalovala samostatný balíček Paint3D (appxbundle) starší verze a asociace s editací v Malování 3D fungovala, tak pak jen aktualizace v MS Store a funguje to.

Možná by to šlo i jinak, ale toto funguje a dál nezkoušeno.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“