Stránka 1 z 1
Problém s WIN XP
Napsal: čtv 16. úno 2006, 13:50
od terka
Ahojky,
moc a moc se omlouvám, že otravuju, ale mám problém s pevným PC mých rodičů. Nevím co tam prováděli, ale od včerejška se nejde připojit k netu a firefox hlásí chybu:
Instrukce na adrese 0x20b0c284 odkazovala na adresu paměti 0x00000000. S pamětí nelze provést operaci: read.
Taťka prý stáhnul tuneup registry cleaner, tak snad s nima něco neprovedl.
Nevíte náhodou co by to mohlo být?
Ještě jednou se omlouvám.
Terka
Napsal: čtv 16. úno 2006, 15:19
od *EasY_TarGeT*
zkus přeinstalovat firefox... ale předtím můžeš zkusit pustit exprolera jestli pojede, nebo zkus třeba připojení na ICQ jestli jede... tím otestuješ jestli valí připojení... pak to musí být prohlížečem
Napsal: čtv 16. úno 2006, 16:21
od terka
Už jsem zkoušela jak firefox, tak explorera. Připojení jede, ale ani v jednom prohlížeči se nic nezobrazuje. Nefunguje ani avast a kerio. Absolutně netuším co s tím. Asi zkusím naformátovat disk. To je ale až to nejkrajnější řešení.
Napsal: čtv 16. úno 2006, 16:35
od WoiTa
Pokud jsou ten Tune UP a Registry cleaner slusny programky, tak si pred tim zasahem ulozili zalohu. Podivej se v nich po sekci zaloha (backup) a pokud tam neco najdes, tak to zkus obnovit do puvodniho stavu.
Napsal: čtv 16. úno 2006, 16:42
od terka
Bohužel záloha je poškozená. To bylo první co mne napadlo, ale nevyšlo to.
Napsal: čtv 16. úno 2006, 17:56
od WoiTa
A jak se to chova ve stavu nouze s praci v siti? Vyzkousela jsi Operu? Sice to neni reseni, ale dalo by se z toho leccos odvodit.
Napsal: čtv 16. úno 2006, 19:11
od terka
Bohužel Operu nemám a ani jí do pevnýho Pc nestáhnu - nepřipojím se a v notesu nemám ani disketovou mechaniku ani vypalovačku. Je to taková nouzovka. V nouzáku je to pořád stejný. Obávám se, že budou buď poškozený windows nebo registry. Určitě ty av prográmky smázly něco co neměly a proto to blbne.
Myslíš že by to formát upravil? Právě jsem dozálohovala data a už mě nenapadá jiný řešení. Jak se vlastně formátujou Wokna???
Napsal: čtv 16. úno 2006, 19:41
od WoiTa
To vypada bohuzel dost spatne a asi ti nic jineho nez preinstalace windows nezbyde.
Navod k instalaci Windows XP najdes treba
tady. Bohuzel je v anglictine, ale urcite bys pri trose snahy nasla i jiny a lepsi navod.
Jinak, format sam o sobe je pouze cast instalace, pri ktere se smazou vsechna data na danem oddilu a zavede souborovy system.
Napsal: čtv 16. úno 2006, 19:46
od terka
Jdu na to, děkuju za radu. Maximálně to celý poletí oknem.
