Jak poznám spálení základní desky?

Pro procesory AMD Athlon, Athlon XP, Duron a Sempron.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Volunt
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2006

Jak poznám spálení základní desky?

Příspěvek od Volunt »

Zdarec, ma MB Soltek 75FRN-RL nforc2, a prestalo mi šlapat PC, nevim ale jestli shořel procesor nebo deska a nemam to jak vyzkoušet.... Nic nebylo nataktovaný voltáž na základní hodnoty, a když zapnu PC nerozjedou se mechaniky ani disky, graficka karta zadnej signal ani se neohreje chladic, Zdroj sem meril a je v porádku, na desce sem nenasel zádný vypálený místo. jinač procesor tam byl Athlon XP 2600+ barton FSB333, Nema nekdo nakou zkušenost jak tio poznat? Dikes :wink:
Mike.Ace
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.Ace »

Takze jestli tomu rozumim, vubec se PC nezapne a disky se nezacnou tocit? Zkus vsechno vyndat a zapnout PC bez mechanik, disku a pak zkus vyndat pamet a pokud to nepojede tak i CPU, jestli bude deska pipat :)
Intel Core i7 930 @ standard frequency /// ASUS P6X58D Premium /// OCZ Platinum 3*2 GB DD3 RAM Triple Channel + KINGSTON HyperX Savage 3*4GB DDR3 RAM Triple Channel /// Sapphire Radeon 5850 1GB RAM /// SATA III Western Digital Black 1TB 64 MB Cache /// SATA II Western Digital Black 640GB 32MB Cache /// OCZ 600W Power Supply /// Samsung SyncMaster 2232BW /// Windows 10 Home 64bit ///
MaTTo S
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2005
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od MaTTo S »

pises : kdyz zapnu PC .. ty to PC zapnes ale vlastne nic nefunguje ani sa netocia disky atd. teda doska vôbec nereaguje na stlacenie POWER tlacitka ?? Teda ked ho stlacis vôbec nic sa nestane ? Alebo sa zacnu tocit ventilatory
A to ze napetia na zdroji su OK je uplne k nicomu lebo ten zdroj môze byt vadny tak ci tak .. tiez som na zdroj nameral 5,15 a 12,20 V a ajtak s nim ziadne PC nefungovale lebo bol pokazeny ..
Tak sa zameraj na zdroj .. predsalen je to zaklad PC .
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
drozi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2005
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od drozi »

Takhle: dyž to zapneš, tak se zapne zdroj, ale nic víc???
Já sem měl Soltek SL 65EP-T a dyž sem ho spálil(budiž mu země lehká) a poznal sem to podle toho, že mi s tama vyletěla jiskra, tak to dělalo uplně to samý. Naštěstí si sebou nic dalšího nevzala.
PC1:Intel Pentium D 2,8GhZ, ATI Radeon X800GT 256MB GDDR3, 1GB Kingston DDR 533MhZ RAM.
PC2: Celeron(tualatin) 1,1GHz@1,57GHz, nVIDIA TNT2RIVA m 64. Soltek 65EP-T
Volunt
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2006

Příspěvek od Volunt »

MaTTo S píše:pises : kdyz zapnu PC .. ty to PC zapnes ale vlastne nic nefunguje ani sa netocia disky atd. teda doska vôbec nereaguje na stlacenie POWER tlacitka ?? Teda ked ho stlacis vôbec nic sa nestane ? Alebo sa zacnu tocit ventilatory
A to ze napetia na zdroji su OK je uplne k nicomu lebo ten zdroj môze byt vadny tak ci tak .. tiez som na zdroj nameral 5,15 a 12,20 V a ajtak s nim ziadne PC nefungovale lebo bol pokazeny ..
Tak sa zameraj na zdroj .. predsalen je to zaklad PC .
Mno mechaniky se roztočej pouze když z nich vyndam datový kabely. deska reaguje na tlacitko power jen tim že se roztocej větráky (zapne zdroj). deska vubec nepípá. tak ze ?? asi je v P...eli co?
Volunt
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2006

Příspěvek od Volunt »

Jinac vsem dekuji za odpovedi... asi to podle toho vypada na tu desku...! nema nekdo nakou zbytecnou nahradni ?? :oops: (nechci slevu zadarmo) :wink: zitra pudu koupit novou, este se mi nechce upgradovat na jinej socket...) koupim nakej vix za par stovaku.. tak na pul roku a pak to strelim..!
Athlon XP 2600+ Barton 333Mhz , GF 6600 256Mbtakty si ted nevzpomenu, 512 DDR PC3200, 80Gb HDD Maxtor, Základní deska Shořela..... Soltek 75 FRN-RL Nforc 2..,:-)
tom1993
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2013

Re: Jak poznám spálení základní desky?

Příspěvek od tom1993 »

Zdravím, Mám podobnej problém. Dnes sem si Zapl pc a jel asi 5 sekund pak se vypl a už nejede . Zkoušel sem všechno vydělat. a zapnout ale nefunguje to. Vydělal jsem i procesor. Jediné co vdiím tak je že při zapnutém zdroji svítí dioda na MB, Znamená to že zdroj je v požádku ? Nebo snad i MB ?
Desku mám ASUS P5K SE. Díky za odpovědi :)
Odpovědět

Zpět na „Socket A a Slot A“