Myslite ze grafickou kartu brzdi pomaly procesor?

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Myslite si ze v rozliseni 1280x1024 a nastavenim ovladacu na max quality omezuje vykon graficke karty ve hrach procesor?

ANO
36
33%
NE
74
67%
 
Celkem hlasů: 110
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Myslite ze grafickou kartu brzdi pomaly procesor?

Příspěvek od OBR »

Otazky jsou tri :

1. Myslite si ze v rozliseni 1280x1024 a nastavenim ovladacu na max quality omezuje vykon gfraficke karty ve hrach procesor (Core 2, X2)?

2. Jaky myslite v pripade prvni odpovedi ANO, je tak takt CPU ktery uz grafiku neomezuje?

3. Ma vetsi vliv na vykon v tomto rozliseni a vyssim grafika nebo CPU?

Prosim moda o vytvoreni hlasovani ...
//Wuuduu: here youre...

PS. Prosim kazdeho at napise odpoved! Vyhodnoceni a zprava o skutecnosti bude na konci, zde prosim postujte jen odpovedi ... a nebojte se a nestydte! Vidim ze tento tred navstivilo milion lidi ale nikdo neodpovedel :x

Tento tred vznikl kvuli milionum dotazu tohoto typu vsude, na foru, na webu, proste vsude. Viz treba tvrzeni hlupaka ve vcerejsi diskuse n PCT - ktery v clanku o 8800GTS 320MB tvrdil ze s pomalejsim CPU nez 4GHz z tehle karty stejne nevymackame vykon ...
Naposledy upravil(a) OBR dne čtv 15. úno 2007, 12:11, celkem upraveno 3 x.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Takze ja zacnu:

1-2) Myslim, ze dnesni CPU dnesni GPU neomezuje.(tj. k nake X2 4000+ dat 8800GTX atp., samozrejme s nakym Athlon XP 2500+ by 8800GTX podle mne omezena byla)

3) Podle mne jednoznacne GPU, cim vetsi rozliseni, tim jednoznacneji
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
RainMakeR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. lis 2005
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RainMakeR »

no ja souhlasim s kamikadzem.třeba když se testujou procesory ve hrach tak se ve hře nastavi nejnižší rozlišeni a low detaily bez AA a AF.pravě aby do toho grafika co nejmin nebo vubec nezasahovala.
CPU AMD Phenom X4 9850 , RAM A-data 2x2 GB DDR2 , VGA Powercolor ATI HD4830 , MOBO Asus chipset 780G , HDD Samsung F1 640 Gb , WD2500KS , WD passport 250 Gb
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Da se rict ze cim vyssi rozliseni + detaily je vliv procesoru na celkovy vykon ve hre mensi.. Podle testu co jsem mel moznost videt je v rozliseni 1280x1024 jeste trochu vykon CPU patrny, v rozliseni 1600x1200 uz vliv CPU nepatrny.. Samozrejme vsechno taky zelezi na konkretnim enginu na kterem je hra zalozena, je obecne znamo ze HL2 je na vykonu CPU zavisly celkem dost..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
RYAN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2004
Bydliště: okolie BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RYAN »

taky singleplayer napr vo FEAR v pohode staci AMD 3500+ a 8800GTS ale na MP so 16 hracmi to uz je ine kafe...Ja vacsinou hravam MP takze silne CPU sa hodi.
Intel Core 2 Duo E6300@3220Mhz,Asus P5B Deluxe,2GB DDR2 800MHz CORSAIR TWINX XMS2@1150MhzCL4,MSI OC 8800GT,250GB 7200.10 16MB Seagate SATA2,320GB 16 MB Samsung Sata2,Audigy 4+Logitech Z5500,DSL 4 MB 1:1
DENIUS
BOOk:MSI M655X-Turion 2GHz,1GB RAM,100GB,x1600@550/1400DDR3
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze v 90% dnesnich her v 1280x1024 4xAA 16AF na maximalni detaily je brzdou GK GF8800GTS.A to s nepretaktovanym CPU A64 3700+.
Kdyz pretaktuju GK na 650/2200 je stejne vykona jako GTX zveda se i s nepretaktovanym CPU vykon.
Po pretaktovani cpu se sice zvedne vykon, ale je to zanedbatelny.

Priklad ve FEAR
1280x960 vse max. 4xAA 16AF s pocitacem na default
Bez OC GK
39
82
195

S OC GK na 650/2200
43
103
261

Ted s pretaktovanym cpu na 2930Mhz a pameti na 488Mhz
Bez oc GK
39
84
199

S OC na 650/2200
55
110
275

Jedinyho rozdilu sem si vsimnul pri hre nfs:carbon.Ta je hodne zavisla na vykonu cpu.Ale zas rozdily nejsou nak strasne...
Min, Max, Avg- cpu na default
32, 53, 43.200

Min, Max, Avg
41, 56, 49.100-cpu na 2930Mhz
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

si si vybral "najlepšiu" hru na otestovanie limitácie CPU :wink:

C2D E6600@3.6GHz
2GB RAM 800MHz 5-5-5-12
Gigabyte GA-965P-DQ6
X1800XT 512 @ 735/855
Catalyst 6.11, AI-Standart, HQAF

1280x960, 4AA, 16HQAF, all max okrem SS (softshadows)

Obrázek

Opteron 148 @ 2.6GHz
1GB Ram @ 472Mhz (2-2-2-5 1T command rate)
X1800XT 512 @ 729/855
Catalyst 6.9 , AI - Standart , HQAF

1280×960, all max okrem soft shadows - 4AA,16AF

Obrázek
(klikni pre zväčšenie)

zvýšili sa hlavne priemerné a max. fps, min. fps len minimálne - mohlo to byť spôsobené aj trochu vyšším taktom jadra GPU

alebo aj novším Catalystom ..
s pozdravom, crux.
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Dekuji za prispevky ale radeji bych videl ANO-NE - zatim ... na pozdejsi probrani problemu do hloubky bych se vrhl az odhlasuje dost lidi ...

Spis bych nez porovnavani jedno jadro Athlon vs Core2 ocekaval jen debatu v rovine Core2 ..., tytoCPU jsou vseobecne povazovanny za dost vykonne, brzdi tedy i ony grafiku?

PS. Vase hlasovani a nazory pak podrobim zkoumani proti realnym testum v clanku na PCT, ktery prave tvorim ...
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

vo väčšine prípadov úplne stačí 3.6GHz C2D
viac = ešte lepšie

záleží ale veľmi od hry

Gothic 2 s tweaknutou vzdialenosťou by nezvádol ani 4GHz C2D

CPU bude brzdiť vždy GPU, ale záleží ako veľmi.
Vo výsledkoch sa limitácia CPU dá pomerne ľahko zistiť ak má daný user nejaké skúsenosti ->

http://hardware.thgweb.de/2007/02/07/fo ... page8.html
CPU Intel Core 2 Extreme X6800, 2.93 GHz
FSB 1066 MHz
Motherboard Intel D975XBX2
Chipset Intel 975X
Speicher Adata DDR2-800 CL4-4-4-12
Festplatte Hitachi 2 x 120 GByte S-ATA, Cache 8 MByte
DVD Gigabyte GO-D1600C
LAN Intel 1000 Pro
Audio Intel High Definition Audio
Power Supply Seasonic M12 600 Watt
s pozdravom, crux.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

To myslis vazne stim c2d na 3.6??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Schvalne otestuj na svym stroji FEAR v 1280x960 vse max 4xAA 16AF na nepretaktovany GTX. :)
Rekl bych ,ze ty vysledky budou stejny jako u me pri taktech 650/2200 :wink: .
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

myslim, ze sila CPU sa prejavuje len dovtedy, ked zacne nestihat grafika (detaily, textury, rozlisenie...), cize ked ta melie z posledneho, nepomoze ani pambicko...

Takze aj ked pre nove karty toto rozlisenie vo vsetkych hrach nie je problem, nove hry (aka Crysis, etc...) zase spomalia aj najvykonnejsie karty, nekonecny kruh...
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Gerimo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Příspěvek od Gerimo »

Urcite dnesni CPU staci na nynejsi GPU. Naopak CPU jsou na hry/GPU dnes az zbytecne dobry... mysleno tak, ze kdyz koupite CPU za 5000,- tak mate treba 100fps a koupite CPU za 10 000,- a mate 105/110fps. A pochybuji, ze tech max. 10 fps ma cenu tech 5000,-. Takze pokud se bavime v rovine her, urcite je hlavni vykonna graficka karta.
Úspěch je často dítětem odvahy. - Voltaire
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

HEAD píše:To myslis vazne stim c2d na 3.6??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Schvalne otestuj na svym stroji FEAR v 1280x960 vse max 4xAA 16AF na nepretaktovany GTX. :)
Rekl bych ,ze ty vysledky budou stejny jako u me pri taktech 650/2200 :wink: .
už som to v minulosti spravil:

1280x960, 4xMSAA, 16xAF, všetklo na max okrem SS (softshadows)

Obrázek

E6600@3.6GHz
8800GTX@default
2GB RAM - 800MHz 5-5-5-12
Gigabyte GA-965P-DQ6
ForceWare 96.89 - Vysoká kvalita

ešte môžem dnes testnúť s 97.92 :wink:

/prečo ? videl si tam iróniu ? aj testy na PCT čo som videl boli robené s 3.6GHz C2D tak preto :wink:

@OBR: pod max. kvalitou chápeš aj AA, AF ?
Naposledy upravil(a) crux2005 dne stř 14. úno 2007, 15:01, celkem upraveno 2 x.
s pozdravom, crux.
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

1280x960, 4xMSAA, 16xAF, všetklo na max okrem SS (softshadows)

Obrázek

E6600@3.6GHz
8800GTX@default
2GB RAM - 800MHz 5-5-5-12
Gigabyte GA-965P-DQ6

FW 97.92, Vysoká kvalita, Clamp, Vynútiť trilineárne AF, AA; AF ovládané alikáciou, TSSAA vypnuté, gamakorektné AA :roll:
s pozdravom, crux.
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

2OBR: pytas sa ci pomaly procesor brzdi GK ale chces sa bavit len o CORE2. a este napises ze vseobecne je to silny procesor
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

POZOR ja myslel s AA 4x a AF 16x! ! !

Jinak je vskutku zajimave jak se nazor lidi na toto tema rozchazi, ja uz mam testy hotove a vim jak to skutecne je ... mozna bude pro vetsinu lidi vcelku prekvapeni kolik musi mit frekvenci Core 2 aby se uz nedalo mluvit o nem jako o limitujicim faktoru ...

PS. Pomaly procesor v ramci Core 2 (E6300, E6400 - na zakladnich taktech) nechci to vztahovat obecne na PROCESOR, protoze je jasne ze sinle core AthlonXP bude znatelne horsi v porovnani s Core 2 ...i kdyz na frekvenci 1.8GHz ...

POZOR bavime se o SINGLE grafickem reseni, SLI ponechejme hodne stranou ...
Naposledy upravil(a) OBR dne stř 14. úno 2007, 15:12, celkem upraveno 2 x.
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichiGen »

OBR píše:POZOR ja myslel s AA 4x a AF 15x! ! !

Jinak je vskutku zajimave jak se nazor lidi na toto tema rozchazi, ja uz mam testy hotove a vim jak to skutecne je ... mozna bude pro vetsinu lidi vcelku prekvapeni kolik musi mit frekvenci Core 2 aby se uz nedalo mluvit o nem jako o limitujicim faktoru ...
Asi si myslel 16x AF ze :wink: Ja si myslim ze pre tvoju zostavu(2x8800GTX) aku tu ma asi malo ludi to nieje nic divne ze je to limitovane ale viacmenej suhlasim s nazormi vyssie a zalezi to aj od hry ako je napisana. A na R6 Vegas aby v nom neboli nechutne prepady je asi treba nieco ako =<Quad Core :lol:
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Ano 16x, opraveno - he he v tomto tredu je uz uvedeno dosti mytu a pover, a jak se ukazuje uz jsou tu temer vsechny, vcetne vyzdvihovani Quad core ... :)

R6Vegas neurcuje obecne platna pravidla, ta hra je spatne napsana ... lepsi je to overovat na dobre napsanych (opatchovanych) titulech ...
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichiGen »

OBR píše:R6Vegas neurcuje obecne platna pravidla, ta hra je spatne napsana ... lepsi je to overovat na dobre napsanych (opatchovanych) titulech ...
Osobne pre normalneho ale aj pokrocileho uzivatela nevidim vo viac ako 2jadrovych systemoch nejake uzitocne vyuzitie okrem hier,osobne QuadCore nepropagujem len som spomenul R6 Vegas ako pripad kde ti to moze brzdit aj najvykonnejsi desktopovy procesor :-D(coz je ale ostuda pre vyrobcov hry)
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
fat4l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2006
Bydliště: Coventry, United Kingdom

Příspěvek od fat4l »

EfineSS píše:Da se rict ze cim vyssi rozliseni + detaily je vliv procesoru na celkovy vykon ve hre mensi.. Podle testu co jsem mel moznost videt je v rozliseni 1280x1024 jeste trochu vykon CPU patrny, v rozliseni 1600x1200 uz vliv CPU nepatrny.. Samozrejme vsechno taky zelezi na konkretnim enginu na kterem je hra zalozena, je obecne znamo ze HL2 je na vykonu CPU zavisly celkem dost..
Uplny suhlas.....v 1280 je vykon stale ovplyvneny cpu...aj ked je to nepatrne.....dalej k tomu fearu....robil som ten test co crux2005....v rovnakej kvalite....a jedine v com sa lisil moj vysledok je average fps....109....cize len o 1 fps....a max fps...277...cize o 6fps viac... moze byt sposobene chybou merania....a to mam 1 GB ram a 1 jadrovy CPU.... :wink:
crux2005 píše:ako som už vyššie písal - FEAR je "najlepšia" hra na otestovanie limitácie CPU - nakoľko je minimálne limitovaný CPU - treba hlavne silné GPU
No to viem....to bolo len tak by the way... :-D ....skor pre mna plati EfineSSove vyjadrenie....
Naposledy upravil(a) fat4l dne stř 14. úno 2007, 15:35, celkem upraveno 1 x.
CPU: Intel i7 4790K 5.1Ghz MB: Asus Maximus VII Formula RAM: 4*4GB Corsair Dominator Platinum 2666CL10 VGA: Palit GTX 1080 SDD: 2x Samsung 840 PRO 256GB(RAID0) + Samsung 850 EVO 500GB PSU: SuperFlower Leadex Platinum 1200W
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“