Volant, kalibrace?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Volant, kalibrace?

Příspěvek od Falcon_123 »

Mám problém,u hry NFSU II , když jedu s volantem,a volant zavibruje,tak se mi hra kousne,a rozjede treba za 5 sec.. To ani moc neresim,vibrace jsem vypl,ale je tu dalsi problem,kdyz treba zahnu trosku volantem doleva,tak zahne trosku auto doprava, a obcas mi auto zahne samo... Slysel sem o nejake kalibraci ? Co to ? A podrobny popis,prosim,dekuji

//Jája: upraven název threadu
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Kalibrace se provádí v obslužném programu daného volantu. A každý volant má tento program jiný. Takže by bylo dobré, kdybys napsal, jaký volant přesně používáš. A samozřejmě si stáhl nejnovější ovladače
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

HADES píše:Kalibrace se provádí v obslužném programu daného volantu. A každý volant má tento program jiný. Takže by bylo dobré, kdybys napsal, jaký volant přesně používáš. A samozřejmě si stáhl nejnovější ovladače
Nebo taky přímo ve woknech. :roll:
nástroje/ovladače videa a her :wink:
Nějaké volanty mají autokalibraci. :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Můj volant se nazývá :
Speed Wheel 3 Vibration
Kde stáhnu něco na tu kalibraci ? To ve Win mi nějak nefakčí :((
SleepY.664
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SleepY.664 »

Falcon_123 píše:Můj volant se nazývá :
Speed Wheel 3 Vibration
Kde stáhnu něco na tu kalibraci ? To ve Win mi nějak nefakčí :((
To je od Geniusu? Najdeš to někde tady: http://www.geniusnet.com.tw/

///EDITED: Pokud to ovšem nepoužívá jen Windowsovský drivery. Ale v těch by kalibrace měla fungovat :?
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Sleepy.664 píše:
Falcon_123 píše:Můj volant se nazývá :
Speed Wheel 3 Vibration
Kde stáhnu něco na tu kalibraci ? To ve Win mi nějak nefakčí :((
To je od Geniusu? Najdeš to někde tady: http://www.geniusnet.com.tw/

///EDITED: Pokud to ovšem nepoužívá jen Windowsovský drivery. Ale v těch by kalibrace měla fungovat :?
V Winech mi nefunguje,nebo tam dělám něco špatně,mám tam jenom čudlík Re-Calibrate,a vůbec nevim,co s tim :D Když to jenom zmačknu,tak se nic nestane
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Dzin píše:
HADES píše:Kalibrace se provádí v obslužném programu daného volantu. A každý volant má tento program jiný. Takže by bylo dobré, kdybys napsal, jaký volant přesně používáš. A samozřejmě si stáhl nejnovější ovladače
Nebo taky přímo ve woknech. :roll:
nástroje/ovladače videa a her :wink:
Nějaké volanty mají autokalibraci. :)
jen dodam ze ve win xp je to ovladaci panely->herni zarizeni
0118 999 881 999 119 7253
Intelman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Kraslice

Příspěvek od Intelman »

Nedávno jsem řešil podobný problém, ale kalibrace nepomohla, protože byl zanešenej potenciometr ve volantu. Rozebral jsem volant, vyndal potenciometr, rozebral ho a vyčistil lihem. Hned bylo po problému, ale nejdřív zkus samozřejmě tu kalibraci.
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Intelman píše:Nedávno jsem řešil podobný problém, ale kalibrace nepomohla, protože byl zanešenej potenciometr ve volantu. Rozebral jsem volant, vyndal potenciometr, rozebral ho a vyčistil lihem. Hned bylo po problému, ale nejdřív zkus samozřejmě tu kalibraci.
Nějak nevím,co s tím , a jak se to dělá..To stačí pouze zmáčknout ten čudlík Re-Calibrate ??
Intelman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Kraslice

Příspěvek od Intelman »

Je to v ovládacích panelech, možnosti her, herní zařízení nebo tak nějak. Prostě to otevřeš, vybereš ten volant a zmáčkneš vlastnosti.
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Falcon_123 píše:
Intelman píše:Nedávno jsem řešil podobný problém, ale kalibrace nepomohla, protože byl zanešenej potenciometr ve volantu. Rozebral jsem volant, vyndal potenciometr, rozebral ho a vyčistil lihem. Hned bylo po problému, ale nejdřív zkus samozřejmě tu kalibraci.
Nějak nevím,co s tím , a jak se to dělá..To stačí pouze zmáčknout ten čudlík Re-Calibrate ??
Zkus ten volat odebrat pokud si instaloval ovladač tak taky a nainstalovat znovu. Když jsem hrál Nascar Racing tak ta gamesa si to stejně chtěla překalibrovat po svém. :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Poradi mi nekdo,jak to mam prekalibrovat prosim ??
Intelman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Kraslice

Příspěvek od Intelman »

Falcon_123 píše:Poradi mi nekdo,jak to mam prekalibrovat prosim ??
Už Ti to píšu podruhý.

Ovládací panely -> Možnosti her (Herní zařízení) -> Vybrat z nabídky ten volant a zmáčknout Vlastnosti a pak Kalibrovat a dál stačí číst, co máš dělat.
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Intelman píše:
Falcon_123 píše:Poradi mi nekdo,jak to mam prekalibrovat prosim ??
Už Ti to píšu podruhý.

Ovládací panely -> Možnosti her (Herní zařízení) -> Vybrat z nabídky ten volant a zmáčknout Vlastnosti a pak Kalibrovat a dál stačí číst, co máš dělat.
1,Je to v angličtině,a píše se tam něco v tom smyslu,že se to kalibruje automaticky...
2,Je tam jenom čtverec,v kterym lita "ukazatel" podle pohybu volantu a pedálů,a pod tim je tlačítko "Re-Calibrate" , které "nic" nedělá...
3,Není třeba nějakej program na tu kalibraci ?? Když stáhnu nejnovější ovladače,tak tam není ani to tlačítko "Re-Calibrate" ...
Intelman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2004
Bydliště: Kraslice

Příspěvek od Intelman »

Na stránkách výrobce nic není?
Já si stejně myslím, že Ti to dělá ten poteciometr.
Falcon_123
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Falcon_123 »

Intelman píše:Na stránkách výrobce nic není?
Já si stejně myslím, že Ti to dělá ten poteciometr.
Na stránkách výrobce taky právě nic není... Jen by mě zajímalo,jestli existuje nějaký kalibrační program..Nejspíš ho ale půjdu reklamovat,protože jsem zjistil,že při vibracích se u NFSU II seká celá hra...
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“