Jak odstranit staré ovladače.Přes Odebrání programů to nejde

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Jak odstranit staré ovladače.Přes Odebrání programů to nejde

Příspěvek od Lister »

Potřebuju odstranit staré ovladače. Z Nvidie jsem přecházel na ATI, ale ty od Nvidie jsem neodinstaloval, protože v Přidat odebrat programy zmizela záložka Nvidiia drivers poté co jsem upravoval olvadače pro desku. Jde to nějak jinak. Třeby to nějak manuálně smazat. Jediné co mě napadlo je tam hodit tu starou kartu, nainstalovat pro ni nové ovladače, které by měli snda odstranit ty staré a doufat, že se pak objeví v té Záložce na Odstranění ovladačů. Ale moc se mi do toho nechce kdyby to šlo jinak abych to zase namusel předělávat.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

Driver Cleaner

Ale jedine co bys mal spravit je totalny reinstall systemu. Na 100% sa nevyhnes nejakemu problemu. Ci uz pri nejakej hre, prei filmoch, alebo ze ti niektore veci pojdu zle...
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
alea206
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2005
Bydliště: Kdo ví?

Příspěvek od alea206 »

Taky bych to viděl na formát. Je to jednoduchý a rychlí
ASUS P4C800; P4 Nortwood 2,8@3,3; 4x512MB RAM Kingmax SuperRAM DDR433 (192MHz) 2-3-3-5;Palit X1950GT 512MB GPU 500@600; RAM 1200@1400 ; LC 6550 V2.0 550W; CD-RW; DVD-ROM, DVD-RW, 200GB SATA, 40GB ATA,
Rammstein
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. bře 2005

Příspěvek od Rammstein »

jj reinstal, ale také zkus normálně nainstalovat ty nové ovladače a oni si přepíšou ty starý :wink:
Acer Aspire V3-571G -> Intel Core i5 -> nVidia 730M 2GB -> 8GB RAM -> HDD 1000GB -> IPS FullHD Displej!!!!
sheeen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. dub 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sheeen »

V případě přechodu z nVidie na ATI je vždycky lepší reinstal...Driver cleaner je jen nouzovka:)i když můžeš to zkusit http://www.drivercleaner.net/ :)
MSI GE60 Intel Core i7-3610QM, 8GB RAM (DDR3), 15.6" FullHD, NVIDIA GeForce GTX 660M (2GB DDR5), 750GB HDD (7200RPM), SSD 60GB, BluRay
AMD XP 2500@3200+Arctic Cooling Copper Silent 2 M,GPU:Leadtek7600GT TDH256MB@620/1620Mhz RAM:2048MB-2xKingmax DUAL@445MHz 8-3-3-2,5,MB:MSI K7N2 LSR(nForce2Ultra),HDD1:Segate160GBSATA150,HDD2:Seagate250GBSATA300,FDD:Sony MPF 920Z 3,5",DVD-RW:MSI DR16-A2,DVD-ROMLG52xWi-Fi LAN:Edimax EW-7126PCI,Case:Evercase ACE4252 ATX,PSU Fortron Blue Storm 400W(PFC)+3 x 8cm cooler Mon:AOC 7A+,Windows 7 Proffesional, SECURED BY:MSE
MSI GX600px-014cz C2DT7500@2,4GHz, 4GB RAM, nVIDIA 8600M-GT, HDD WD250GB
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Kdybych fakt musel reinstalovat, dají se nějak zálohovat profily uživatelů, abych to pak nemusel zase celý dělat znova. Třeba záloha Documents and settings a pak to spátky překopírovat. Fakt se mi do toho nechce, protože na C: mám asi 50různých instalací a 5 uživatelských ůčtů tak bych to dělal asi tak dva dny :(
Naposledy upravil(a) Lister dne stř 18. kvě 2005, 15:51, celkem upraveno 1 x.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
alea206
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2005
Bydliště: Kdo ví?

Příspěvek od alea206 »

překopíruj si celý Documents and Settings a pak je tam zase hoď, nedá se zaručit, že všechno pude 100% ale aspoň ty účty tam zůstanou
ASUS P4C800; P4 Nortwood 2,8@3,3; 4x512MB RAM Kingmax SuperRAM DDR433 (192MHz) 2-3-3-5;Palit X1950GT 512MB GPU 500@600; RAM 1200@1400 ; LC 6550 V2.0 550W; CD-RW; DVD-ROM, DVD-RW, 200GB SATA, 40GB ATA,
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

Odinstalování provedete tak že ve vlastnostech grafické karty na záložce Adaptér kliknete na tlačítko Změnit nebo Aktualizovat (zaleží na OS který používáte) a změníte ovladač karty na Standartní ovladač VGA.
...se tady píše ve FAQ. A já mám fakt blbý lamerský dotaz. Mě to ten standartní VGA nenabízí. Dá se odnistalovat, páč mám pocti, že jsem to udělal. Kde ho najdu abych ho tam mohl hodit?
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Majk44
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majk44 »

zformatuj to a neres to.. nejlepsi reseni
CPU: AMD Athlon XP 2600+@ 2,3GHz MB: MSI 2K7N2 nForce2 OP: PQI 2x256 RAM 400MHz GK: Sapphire Atl. Radeon 9550@9600 HDD: Cuda. 120GB OPM: CD-RW/DVD 48x24x48 ......FIREFOX.....RULEzzz
NB: Asus F5M, Ubuntu 9.10 karmic koala
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

alebo to tu este tyzden ries a nevyriesis, a potom to aj tak spravis, ako sme hovorili.
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Allatutti
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 23. úno 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allatutti »

no poku prechzis z nVidia na Ati rozhodne doporucuji reinstall woken, ale pokud to chces jenom smaznout viz prispevky vise :roll:

presun z nVidia do ovladacu, tam tomu bude líp :roll:
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“