Problémy s hrami, bechmarky v pořádku

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Problémy s hrami, bechmarky v pořádku

Příspěvek od Aros »

Sestavu mám v podpisu. Na své 6800XT od ASUSu jsem odemkl všechny Pipeliny, přetaktoval jsem to jak je to tam napsáno. FSB jsem zvedl na 250. Nějak mi to podělalo systém, score v 3DMarku2003, jsem měl tak dva dny 10700, jak se mi to podělalo spadlo to na 8000. Musel jsem zformátovat harddisk a všechno nainstalovat znova, s tím, že jsem už radši netaktoval processor. V 3DMarku je to score v pořádku: 10400. Jenže, když pustím třeba NFS Most Wanted, seká se mi to v tom 2D režimu, jakmile se dostanu na trať, už je to v pořádku. Posledně mi to už vůbec nenaběhlo, a komp se restartoval. Po restartu to vypsalo chybu ovladače GK(winowsácká hláška o chybách, na kterou každý normální člověk odpovídá neodesílat :) ). Když pustím třeba Call of Duty 2, a zapnu AA na 4x hra spadne okamžitě. Když dám třeba na 2X nebo vůbec hra třeba po 3 minutách spadne do Win bez jakékolic chybové hlášky. U některých her mi vůbec nejdou nastavit vyšší rozlišení než 1024x768(mám 20,1" LCD moínitor, takže je přirozené, že chci vše hrát na 1600x1200). U takové hry jako třeba Ankh(adventura, běžná, podle mě nenáročná hra) musím mít na 1024x768 vypnuté stíny jinak se to neuvěřitelně seká...
Může mi prosím někdo pomoct?
Tak jsem se trochu rozepsal... :lol:
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
filletzz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filletzz »

nějak nechápu proč to dáváš sem :stupid:
jinak máš nejnovější ovladače na grafiku?

//€agle - presun z HWMod
MacBook Air 13" Mid 2013 + iPhone 4s
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

Já jsem to sem nedal, oni mi to sem přesunuli(moderátoři...) Už jsem zjistil něco víc. Drbe se mi to jen vždycky na rozlišení 1600x1200. Jinak to běží dobře, navíc to v tom 1600 má problémy s antialiasingem. Jediná hra která s tím rozlišením nemá problémy je Half Life 2 ani při AA 8x.
Ty ovladače si můžu klidně stáhnout, ale nevím jestli za ty 2 týdny co tu GK mám mohli vyjít novější... :)
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

Aros :arrow: a to si myslíš, že když si koupíš grafiku a vytáhneš z jejího balení CD tak že to cédo je pálený týden, dva, tři zpátky? dyť to jenom u koncovýho prodejce mohlo ležet na skladě třeba 3 měsíce a kdo ví jak dlouho to putovalo k němu od výrobce... většinou se dělá to, že si doneseš grafiku (nebo v podstatě jakejkoliv HW) vrzneš ju tam, nainstaluješ ovladače z CD a stáhneš nový od výrobce z webu... myslet si že na CD máš nový ovladače je blbost!
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

No dobře, dostals mně. Mě tohle napadlo protože jsem musel čekat 2 týdny než to přišlo do toho internetovýho obchodu kde jsem to kupoval. Museli to objednat, ale zřejmě to oni taky objednávaj ještě od někud jinud a ne od výrobce, takže to udělám.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

Aros píše:No dobře, dostals mně. Mě tohle napadlo protože jsem musel čekat 2 týdny než to přišlo do toho internetovýho obchodu kde jsem to kupoval. Museli to objednat, ale zřejmě to oni taky objednávaj ještě od někud jinud a ne od výrobce, takže to udělám.
mě příjde, že je uplně jedno kdy si tu grafiku koupíš a jestli to koncovej prodejce objednává, protože CD snad lisujou všechny uplně stejný pokuď s nima nejsou SW problémy... prostě nalisujou 5 milionů CD a sázejí to do krabic.. to, že už mají ovladače o 3 verze novější jim nevadí a dávají tam furt ty se "starejma" ovladačema... (podle mýho názoru..samo je to spekulace, ale potvrzená zkušeností)
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

No tak mě to celkem jako SW problém připadá... Ale jasně: máš pravdu, ono to pro ně musí být i levnější, když si to nechaj udělat na jednu várku...
Dobrý, jdu ztahovat ty ovladače, snad to pomůže(doufám, a to tak že velmi... :lol: )
A nemůžou ty problémy náhodou způsobovat ty odemknutý pipeliny? Já vím, ty mají většinou na svědomí jinčí chyby jako např. chyby v obraze, špatné a defektní zobrazení hran apod. ale jen tak pro jistotu...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
alea206
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2005
Bydliště: Kdo ví?

Příspěvek od alea206 »

Eště taková drobnost. Určovat stabilitu podle benchmarků neni dobrej nápad. Chce to pořádně našláplou hru. třeba jako F.E.A.R. Age of Empire 3 nebo trochu starší The Chronicles of Riddick: EFBB.
Jako program je dobrej snad jedině http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/
ASUS P4C800; P4 Nortwood 2,8@3,3; 4x512MB RAM Kingmax SuperRAM DDR433 (192MHz) 2-3-3-5;Palit X1950GT 512MB GPU 500@600; RAM 1200@1400 ; LC 6550 V2.0 550W; CD-RW; DVD-ROM, DVD-RW, 200GB SATA, 40GB ATA,
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

A proč bych jako nemohl určovat STABILITU pomocí benchmarků? Prostě když jsem měl předtím 10 700 a teď mám 8000 tak snad poznám, že je něco špatně ne?
Nainstaloval jsem si poslední ovladače(beta verzi), nešlo mi to taktovat...
Nainstaloval jsem ty o jedno starší WGQL. Nešlo to rovněž taktovat, tady už mě napadlo že se něco hádá... Odinstaloval jsem Riva Tuner a skusil to znova. Teď už to šlo, jenže... výkon klesl o jednu třetinu!(Pipeliny ale zůstaly odemčené...) Nainstaloval jsem ho zpět a beze změny. Co mám dělat? Mám podezření na ten Riva tuner: Píše že nepodporuje ty nejnovější ovladače. Ktertou verzi těch ovladačů by jste mi kdyžtak doporučili? Dík...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

To je prostě v háji. Nainstaloval jsem tam ty starý ovladače a nic se nezměnilo! Komp vždycky totálně propadne na CPU testech, zdá se že ten problém zas tak jednoduchej nebude! Jakmile odinstaluju ovladače grafické karty odstřelí se mi hnedka i ovladače chipsetu a sběrnice. Když je nainstaluju znova výkon je jak už jsem psal výrazně nižší. Ta moje základovka je vážně na pikaču. Ono to asi s tím souvisí, například nemůžu vůbec taktovat processor, protože si tím odstřelím ovladače, jak už jsem psal, Chipsetu a sběrnice.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
alea206
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2005
Bydliště: Kdo ví?

Příspěvek od alea206 »

A zkoušel si tam nahrát novej BIOS (do desky)
ASUS P4C800; P4 Nortwood 2,8@3,3; 4x512MB RAM Kingmax SuperRAM DDR433 (192MHz) 2-3-3-5;Palit X1950GT 512MB GPU 500@600; RAM 1200@1400 ; LC 6550 V2.0 550W; CD-RW; DVD-ROM, DVD-RW, 200GB SATA, 40GB ATA,
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

a niesu blbe tie pipky co si odomkol?. skus to bez nich
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

Ty pipky? Nemyslím... Ono to vždycky po zformátování hadru a instalaci nových windowsů běží. ALE! : Je možné, že by ty Pipeliny měli problémy až přo vyžších rozlišeních a na menší běželi dobře? To by bylo možné...

Alea206: Jestli myslíš BIOS základovky, tak ty nové jsou prý ještě horší než ty starší...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

Já si asi pudu skočit... Z hodně velké výšky... Zformátoval jsem hadr, nahrál nový Windowsy. Naistaloval jsem ovladače(NOVĚJŠÍ!!! - 81.98) a pak Riva Tuner. Odemknul jsem pipeliny. Doteď v pořádku - dal jsem 3DMark2003 a hodilo mi to 9600. To je v pořádku, je to stejně jako kdysi předtím. Chtěl jsem nataktovat jádro a pamět ALE: Nikdy to neprojde testem a nejde to dokonce ani snížit(pod standartní takt)! Co mám prosím dělat???

//Navíc jsem skoušel něco instalovat a nic mi nejde - hlásí to málo místa na //disku i když tam je 40GB volného! Jdu si skočit...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

Aros píše:Já si asi pudu skočit... Z hodně velké výšky... Zformátoval jsem hadr, nahrál nový Windowsy. Naistaloval jsem ovladače(NOVĚJŠÍ!!! - 81.98) a pak Riva Tuner. Odemknul jsem pipeliny. Doteď v pořádku - dal jsem 3DMark2003 a hodilo mi to 9600. To je v pořádku, je to stejně jako kdysi předtím. Chtěl jsem nataktovat jádro a pamět ALE: Nikdy to neprojde testem a nejde to dokonce ani snížit(pod standartní takt)! Co mám prosím dělat???

//Navíc jsem skoušel něco instalovat a nic mi nejde - hlásí to málo místa na //disku i když tam je 40GB volného! Jdu si skočit...
LOL no widim ze v tom docela plaves.... :lol: hele vis jakej je nejlepsi test na grafiku???only doom3....tam poznas vsechny vypocetni chyby...takze pokud ti to bude fungovat tam tak pak vsude a na bechmarky se nediwej
matajon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matajon »

a neni nektera z tech zamcenych pipelines vadna ?
Post powered by Microsoft® Windows Vista™ Business
No trees or animals were killed during sending this message
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Highlander píše:hele vis jakej je nejlepsi test na grafiku???only doom3....tam poznas vsechny vypocetni chyby
Opravdu? A pixel shadery se testovat nemusejí? :sarcasm:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
alea206
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2005
Bydliště: Kdo ví?

Příspěvek od alea206 »

A co takle tu grafku vyzkoušet v jinym kompu?
ASUS P4C800; P4 Nortwood 2,8@3,3; 4x512MB RAM Kingmax SuperRAM DDR433 (192MHz) 2-3-3-5;Palit X1950GT 512MB GPU 500@600; RAM 1200@1400 ; LC 6550 V2.0 550W; CD-RW; DVD-ROM, DVD-RW, 200GB SATA, 40GB ATA,
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

No, tak u nás doma máme sice asi 7 kompů, ale hned vysvětlím proč to nejde. Dva z nich jsou notebooky. 5. Dva z nich mají jen PCI sloty - starý šroty. 3. Jeden má jen AGP 2x. 2. Jeden má PCIex. 1 No a ten poslední je ten můh, takže to si asi moc nepomůžu.
Kámoši už všichni vyměnili na PCIex, nebo mají šroty s AGP 2x. To vážně nevím kde to skusit.

Matajon: Nevím. Je akorát podivný, že by to nešlo jen při rozlišení 1600x1200. U ostaních rozlišení to funguje. Až teda na MW, kde mám občas(Můsím to nahrát na nízké detaily a pak je v průběhu hry zvednout) i se 1280x1024. Existuje nějaký test, který by to třeba uměl zjistit(myslím vadu Pipeline, tak ať vím konkrétně která je blbá...)?
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“