GF 8800GTX/GTS - chlazení

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

Kamikadze píše:Nejake poneti o cene? libi se mi a sel bych do nej, ale nechci za nej dat 4000.
imho standartní 2200-2500,-
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Gr8 Vivec píše:
Kamikadze píše:Nejake poneti o cene? libi se mi a sel bych do nej, ale nechci za nej dat 4000.
imho standartní 2200-2500,-
Prave ze treba takovy Innovatek stoji 3600 :sad:
http://www.jscomputers.cz/Innovatek_Coo ... 24076.html

Hlavne taky doufam, ze bude GTS verze
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

innovatek je nic moc, EK máš za 2400,-GTS/2500,-GTX
pokud FC tak neni podle mě lepší volba jak EK
oba má JSC
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Gr8 Vivec píše:innovatek je nic moc, EK máš za 2400,-GTS/2500,-GTX
pokud FC tak neni podle mě lepší volba jak EK
oba má JSC
Takze pokud dobre chapu, tak se mam na cekani na ten Alphacool vykaslat a jit do EK?
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

pokud za každou cenu chceš FC tak ano
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Gr8 Vivec píše:pokud za každou cenu chceš FC tak ano
Dik moc. Este promyslim, ale asi do toho FC pudu. Nak mne to laka a nechce se mne resit chlazeni pameti.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
pavel.tenista
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.tenista »

lidi jakym zpusobem se necha GTS uchladit vzduchem? taktovat se nechystam, jde mi o co nejnizsi hluh...
Kollda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2005
Bydliště: Tábor, České Budějovice, Praha

Příspěvek od Kollda »

pavel.tenista píše:lidi jakym zpusobem se necha GTS uchladit vzduchem? taktovat se nechystam, jde mi o co nejnizsi hluh...
Asi zatim jediným řešením je Thermalright HR-03 Plus - http://www.tntrade.cz/shop/index.php/de ... vga-cooler
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Příspěvek od Mrtvola »

Jakou hlučnost má základní dodávaný chladič k 88gtx? Počítač totiž budu mít vcelku tichý, takřka úplně, tak mě trápí tohle.
Jackal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Jackal »

Lidi, já nevím jak u vás, ale já mám grafiku tak potichu, že ji slyším jen při startu, než se roztočí, jinak o ní nevím. Přetaktoval jsem na 620/2000 a chladič to taky uchladil a byla v celku potichu, ale je fakt že se nebráním nějakého dobrého lehkého chladiče z regulací. :wink:
Acer Nitro 17 AN17-41-R8FE Gaming Notebook
Keyboard: Logitech MX Keys S Graphite, Mouse: Logitech G Pro X Superlight 2, Monitor: 27" AOC Q27G2S/EU Gaming QHD, OS: Windows 11 Professional
wydlosh
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wydlosh »

Mrtvola píše:Jakou hlučnost má základní dodávaný chladič k 88gtx? Počítač totiž budu mít vcelku tichý, takřka úplně, tak mě trápí tohle.
V základu je tichý, s automatickým nastavením otáček v ho v idle neuslyšíš, v load trošičku šumí. Kdybys taktoval a manuálně ho nastavil na 100% tak už je slyšet dost
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Příspěvek od Mrtvola »

wydlosh píše:
Mrtvola píše:Jakou hlučnost má základní dodávaný chladič k 88gtx? Počítač totiž budu mít vcelku tichý, takřka úplně, tak mě trápí tohle.
V základu je tichý, s automatickým nastavením otáček v ho v idle neuslyšíš, v load trošičku šumí. Kdybys taktoval a manuálně ho nastavil na 100% tak už je slyšet dost
To jsem chtěl slyšet, pač pasiv na GTX je blbost a vodníka jen kvůli grafice taky celkem.
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

ty voe najednou mi dneska zacal po dvou tejdnech piskat malicko chladic na grafice.jako po chvili to zacne stvat, takovej malinkej piskot.nejsem si jistej jestli bych do casu narval toho thermaltake, obvzlaste uz ho tam nenarvu s vetrakem na nem.takze me zajima, jestli nekdy vyjde nejakej zalman na 8800?
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
Cujo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2005
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Cujo »

the_macik píše:ty voe najednou mi dneska zacal po dvou tejdnech piskat malicko chladic na grafice.jako po chvili to zacne stvat, takovej malinkej piskot.nejsem si jistej jestli bych do casu narval toho thermaltake, obvzlaste uz ho tam nenarvu s vetrakem na nem.takze me zajima, jestli nekdy vyjde nejakej zalman na 8800?
jo ma vyjit zalman vf 1000, ale tipuju je tr hr03 plus bude lepsi...
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

tak vzhledem k pouzitymu materialu HR-03 a velikosti vetraku a chladice tipuju ze vf1000 bude naprosto perfetkni.
kdy bude?
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
Kollda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. lis 2005
Bydliště: Tábor, České Budějovice, Praha

Příspěvek od Kollda »

Vypadá to, že tady bude za chvíli další vzduchový řešení.
Obrázek Obrázek Obrázek

Datum vydání je stanoven někdy v květnu, tak uvidíme co je na tom pravdy. Mimochodem má pry pasovat i na R600
Rossi46
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rossi46 »

wydlosh píše:V základu je tichý, s automatickým nastavením otáček v ho v idle neuslyšíš, v load trošičku šumí. Kdybys taktoval a manuálně ho nastavil na 100% tak už je slyšet dost
Prosim te kde to nastavis aby to jelo manualne furt na 100%? V RivaTuneru to mam zablokovany a je tam napsany 100% a v nTune to sami :(( tak nevim jestli to jede na max nebo ne :(
CPU:Intel C2D E6700@3.6GHz, CPU Fan:Scythe Infinity, MB:Gigabyte GA-965P-DQ6[bios F13], Pamet:Corsair TWIN2X4096-8500C5D, VGA:Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR2, SB:Creative Labs X-Fi Fatal1ty FPS 64MB X-RAM, HDD:2xWestern Digital Raptor WD1500AHFD[RAID0], Krysa:Logitech G5+fUnc F10S Large, Klavesnice:Logitech Media Keyboard, Case:Thermaltake Kandalf Supertower VA9003BWS, Zdroj:Seasonic M12-700, Monitor:Samsung SyncMaster 215TW, Mechanika:Samsung SH-W183A black.
symbian
Nováček
Nováček
Registrován: 01. čer 2006
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od symbian »

Bratr má 8800GTX a Riva Tuner mu dovoluje měnit otáčky-25% až 100%. Default 60%. Zkus novou verzi.
the_macik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od the_macik »

jezis tak to delejte v ntune jako ja a mate vystarano.tam to de krasne
Deska: Asus P5N-E SLI, CPU: C2D E6750, chladi Zalman CNPS9700 , Ram: OCZ 4096MB DDR II 800MHz ) 5-5-5-18 , Grafika : ASUS 8800GTS 320MB , zdroj Seasonic 500W, LCD : Samsung syncmaster 226BW 22" , Mys : Logitech G7 ,Zvuk : M-audio revolution 5.1, Repro : Logitech Z-5500 ;)
Rossi46
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rossi46 »

the_macik píše:jezis tak to delejte v ntune jako ja a mate vystarano.tam to de krasne
Koukam ze asi neumis cist, protoze jsem psal ze jsem to zkousel i pres nTune a nejde :(
Nemusim mit neco zapleho v biosu?
CPU:Intel C2D E6700@3.6GHz, CPU Fan:Scythe Infinity, MB:Gigabyte GA-965P-DQ6[bios F13], Pamet:Corsair TWIN2X4096-8500C5D, VGA:Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR2, SB:Creative Labs X-Fi Fatal1ty FPS 64MB X-RAM, HDD:2xWestern Digital Raptor WD1500AHFD[RAID0], Krysa:Logitech G5+fUnc F10S Large, Klavesnice:Logitech Media Keyboard, Case:Thermaltake Kandalf Supertower VA9003BWS, Zdroj:Seasonic M12-700, Monitor:Samsung SyncMaster 215TW, Mechanika:Samsung SH-W183A black.
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“