Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

takze ten novej bios 0803 ma podporovat 45nm ale v suport listu zatim zadna zminka o 45nm cpu

jinak mam otazku je trosku OT ale cim pak merite napeti na cpu??
ja mam v biosu nastaveno 1,35V a everest a cpu ukazuji +-1,42V :?
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Jestli novy BIOS 0803 skousne E8200 se snad jeste dneska dozvim, prave mi flashuji desku v CZC, protoze nemam zadny procik od Intelu, abych si to udelal sam, ale jak jsem tady uz psal, podal jsem dotaz na Asus, technik mi rekl, ze napise na TW a o den pozdeji mi poslal v mailu bios 0803 se slovy, ze by to mel podporovat. O den pozdeji se ten samy bios objevil volne ke stazeni na strankach, tak uvidime
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Tak s BIOSem 0803 byl procesor rozpoznany,takze myslim ze by ani s 8400 a 8400 C2D nemel byt problem. Jen me trapi neco jineho, celkem casto se mi resetuje pocitac sam od sebe, mozna potrebuje jen zahoret, neporadil by nekdo?
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

ty resety jak se to projevuje?? modra smrt nebo se ti sniceho nic resetne pc??
na to asi nema vliv procesor pokud ho nemas nak rapidne pretaktovanej..
zkusil bych nastavit defaultni casovani ramkam pak jim kdyztak pridat trochu napeti +-0,1V a zkus pc projet memtestem a orthosem...
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Proste z niceho nic se mi restartne PC, zadna modra obrazovka, jen restart z niceho nic, procesor nemam vubec pretaktovany.

OK, zkusim ramkam trochu pridat, jen jsem to v BIOSu nikde nenasel,je to nejak skryte nebo musim neco nekde prepnout? Jinak da se memtest pouzit i z prostredi windows?

Jeste me zlobi trochu Firefox, chtel jsem si stahnout 3D mark,ale vzdycky tak po 100MB se mi to zasekne a prestane stahovat, uz u toho silim :shock:
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

tak napeti se nastavuje zde:
Advanced->JumperFree Configuration->Voltage Control

jinak memtest muzes pouzit klidne i ve windowsech staci si ho stahnout s netu

jinak co mas za pameti???
Naposledy upravil(a) KnOx dne úte 15. led 2008, 19:28, celkem upraveno 1 x.
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

Stale jsem nevyřešil problém :(
jak jsem již psal...
Zapnu pc, rozjedou se větřáky, roztočí se disky ale pc nic nedělá, žádný signál do monitoru... mírně se zahřívá procesor (E6700) a chipset, ramka jsou studene... vše jsem skoušel a je funkční ale ramky jsem neskoušel dát jiné (ale předtím mě tam v poho jeli, až jak jsem vyměnil chladič, tak se něco podělalo) takže bud desce přeskočilo a nechce vzít ty ramky, nebo je neco s deskou.. reklamaci mi uznaji, že :?

a ještě zajímavost... jak jsem přehodil chladič tak při najíždění biosu mi to hodilo bootovací chybu či co pokud jsi to dobře pamatuju a pak reset, a pc už nenajel - dělá to co jsem popisoval výše...
setkal se s tím někdo :? docela mě to sere zachvíli mi přijde zbytek počítače a já tady řeším MB :oops: :twisted: :evil:
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

eXik: no ja uz psal ze se mi stalo neco podobnyho...
u tebe bych to taky videl na tu reklamacku, na 99% by ti to meli vzit pokud neni deska nak znatelne ponicena zvenci coz neni ze?
ja tuhle desku reklamoval uz dvakrat poprve nechtela vubec najet podruhe sem ji omylem odpalil ide konektory :oops: asi to bylo zdrojem
a ted jedu ne te treti a sem tam se vyskytne nejakej problem ale tak je to prece stroj nemuze to byt dokonaly :lol:
sice me posledni dobou nak blby ramky ale vyresil sem to koupy noveho zdroje tak snad to pujde a pokud ne tak koupim neco s 750i
Naposledy upravil(a) KnOx dne úte 15. led 2008, 19:50, celkem upraveno 1 x.
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

by v nich snad nemel byt problem...
nastav casovani na CL5 5-5-5-12 a dej jim 1,9V
zkus otestovat pameti teda tim memtestem
a pak napis jak si uspel :-D
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

KnOx: Asi to šoupnu natu reklamačku, deska neni nijak poškozena, jen je tam trišku ohlej pin, ale je narovnanej spátky do staré polohy, skoro to nejde poznat, jen když se nato pořááádně zadíváš tak uviíš že i jednoho pinu je malinko větší mezera, ale toho si snad nevšimnou, jinak jak je ten "kryt" na ty piny tak jak jsem ho dodělával tak jsem tam křupl to zaco drží takže tam nejde nasadit spátky nebo lépe řečeno nedrží tam, ale tak když jim to pošlu bez toho krytu tak to snad bude v poho ne ?
jinak docela přemýšlím že bych vzal jinou desku (třeba za doplacení peněz, asi nejde aby ti ty prachy vrátili, že ? ale asi to udělám tak že jim řeknu at mi dají tu deasku kterou jsem si obědnal prootže tuhle desku jsem vůbec neměl dostat :lol: je to takový divný příběh no prostě v jednom obchodě přehodili ceny desek, P5n32-e sli za cenu P5n-e sli a opačně, no tak jsem to obědnal a najednou otevřu krabici na pipíře je napsané P5n32-e sli (nastane usměv) pak oddělám papír a je tam P5n-e sli :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: no tak jsem tak dopad :roll: :x :x :x
Hlavně že jsem ho ptám když mu volám... Opravdu je to ta P5n32-e sli ??? ano je ano ano
a vidíte to :roll:
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

:lol: :lol: :lol:
byt tebou tak du do obchodu reklamuju desku a neco si priplatim a vemu nakou jinou... :roll:
nerikam ze tahle neni dobra ale taky je to loterie na jakej kus narazis :)
ale jinak docela dobry no objednas si desku a pride ti neco uplne jinyho :) to se vyplati :)
by me zajimalo v jakym shopu si to kupoval :roll:
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

jj, tato deska je loterie, muzu potvrdit, vcera jsem ji koupil v CZC a hned jsem od nich chtel preflashnout BIOS, dneska jsem si pro ni byl a zjistil jsem, ze deska musela byt vymenena,protoze po preflashnuti nenabehla:) Nastesti mam novou a funkcni (snad)
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

zajimava deska 8-) :lol:
kterou doporučíte za cenu do 3 litrů :? :? :?
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

sem to nepatri napis to sem Výběr desky pro socket 775
pokud nevyuzijes SLI tak bych
ti osobne doporucil neco s chipsetem P35
napr. ASUS P5K stoji neco malo pod 3k
mam s ni dobre zkusenosti a pokud nepozadujes nejaky extremni pretaktovani tak uplne staci :)
fsb da max +- 470-480MHz podle testu a sam sem s ni dostal 465MHz
AiX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. srp 2007
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Příspěvek od AiX »

no SLI použivam a do P35 se mi nechce :?
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

eXik píše:no SLI použivam a do P35 se mi nechce :?
tak potom bych doporucoval chipset nVidia 750i
sice se jeste neobevilo moc desek na trhu s timto chipsetem ale casem se to urcite zmeni
ale ted zas otazka jestli se ti chce cekat :?
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

KnOx píše: tak potom bych doporucoval chipset nVidia 750i
sice se jeste neobevilo moc desek na trhu s timto chipsetem ale casem se to urcite zmeni
ale ted zas otazka jestli se ti chce cekat :?
no prave s tim 750i taky nevim nevim... :evil:
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

goelr píše:
KnOx píše: tak potom bych doporucoval chipset nVidia 750i
sice se jeste neobevilo moc desek na trhu s timto chipsetem ale casem se to urcite zmeni
ale ted zas otazka jestli se ti chce cekat :?
no prave s tim 750i taky nevim nevim... :evil:
proc nws? :-D
stude
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od stude »

Vsak rozdil mezi 650i a 750i nebude zase tak velky, deska budem mit jen sloty PCI 2.0, ktere na vykonu stejne nepridaji. Mozna jeste par kosmetickych uprav, ale pokud desku potrebujes co nejdriv a stejne jako ja potrebujes SLI, tak tahle deska za ty penize je vazne dobra koupe. Sam ji mam a jsem s ni spokojeny
Odpovědět

Zpět na „Asus“