HD4850/4870 chlazení
Moderátor: morke
- Mrtvola
- Začátečník

- Registrován: 27. úno 2007
- Bydliště: Jilemnice
Re: HD4850/4870 chlazení
Lepidlo sice drží, ale: 1) jen tak ho nesundáš...skoro vůbec.
2) Tepelná vodivost je podobná jako páska.
Pasta je nej a nej.
A ta nerovnost je peklo, to jo, ale když jsem to zvládl i já v garáži, tak asi každý.
2) Tepelná vodivost je podobná jako páska.
Pasta je nej a nej.
A ta nerovnost je peklo, to jo, ale když jsem to zvládl i já v garáži, tak asi každý.
i5 3570K, Asus P8Z77 M-Pro, Kingston HyperX XMP 1600Mhz 8GB, GB HD7870, Crucial M4 128GB, Cosmos S (díky Pejsku
), Seasonic X560W
- koza
- Začátečník

- Registrován: 03. bře 2005
- Bydliště: Prahaaaaaaa
Re: HD4850/4870 chlazení
ahoj
mam tuhle grafiku http://www.alza.cz/asus-eah4850-top-htd ... 103250.htm nevim jestli mam soupnout pasivky vzadu na ty sedivy "kosticky" ta karta nema referencni dizajn tak by to tolik topit nemuselo ne?
mam tuhle grafiku http://www.alza.cz/asus-eah4850-top-htd ... 103250.htm nevim jestli mam soupnout pasivky vzadu na ty sedivy "kosticky" ta karta nema referencni dizajn tak by to tolik topit nemuselo ne?
- Sheep-Master
- Středně pokročilý

- Registrován: 17. lis 2005
- Bydliště: Sázava
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
chystám se osazoval accelero. ještě jsem chladič na GK nevyměňoval tak se chci zeptat co a jak, když jádro nechrání heatspreader...
C2D E6600@3,4GHz + AC Freezer, GIGABYTE P35 DS3, 2x2GB A-DATA 900Mhz, SAPPHIRE HD4850 750/2200 + Accelero S1, Samsung F3 1TB, SB Audigy 4, Corsair HX520, TT Swing, LG 24" 245WP-BN
Lenovo Thinkpad W500 + SSD Intel 320 120GB + 9 Cell Battery
Lenovo Thinkpad W500 + SSD Intel 320 120GB + 9 Cell Battery
- Octopuss
- Začátečník

- Registrován: 04. čer 2007
- Bydliště: Mělník
Re: HD4850/4870 chlazení
http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=72917
tady jsem to trochu popsal
tady jsem to trochu popsal
- Mirek E.
- Začátečník

-
- Registrován: 29. úno 2008
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
Re: HD4850/4870 chlazení
Pokud někdo budete chtít, mám tu hodně velkých pasivů ze slotových procesorů, jsou velké i malé, různé velikosti.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
- Octopuss
- Začátečník

- Registrován: 04. čer 2007
- Bydliště: Mělník
Re: HD4850/4870 chlazení
škoda že nejsi z Prahy
ale naházej to na zem a vyfoť
třeba si někdo vybere
ale naházej to na zem a vyfoť
- Mirek E.
- Začátečník

-
- Registrován: 29. úno 2008
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
Re: HD4850/4870 chlazení
Tady jsou ty fotky. U většiny pasivů stačí drobné úpravy, zkrácení, vyklepání šteftů apod.
Do prahy ti je klidně zašlu, jestli by jsi měl zájem.



Do prahy ti je klidně zašlu, jestli by jsi měl zájem.



B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
- Fofrer
- Začátečník

- Registrován: 08. pro 2004
- Bydliště: Praha
Re: HD4850/4870 chlazení
moc hezky.. ty dlouhy narezat na prouzky a sou chladice vrm jedna basenMíra píše:...
Naposledy upravil(a) Fofrer dne pát 19. pro 2008, 20:03, celkem upraveno 1 x.
- Mirek E.
- Začátečník

-
- Registrován: 29. úno 2008
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
Re: HD4850/4870 chlazení
Chcete to někdo?
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
- Octopuss
- Začátečník

- Registrován: 04. čer 2007
- Bydliště: Mělník
Re: HD4850/4870 chlazení
JO!
Posílám sz.
Posílám sz.
- ThomasVT
- Začátečník

-
- Registrován: 20. říj 2006
Re: HD4850/4870 chlazení
zdravim... mel bych zajem o jinej chladic na moji grafiku... viz-> http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 nejakej nejlip co je tichej... ale zase aby to uchladilo tu grafiku kdyz budu hrat hry a tak... tedka tam je ten zalman a to je neco strasnyho... za navrhy dik
CPU: Ryzen 9 5950 X (Thermalright Royal Pretor), GPU: Intel ARC B580, RAM: 128 GB Kingston Fury 3600 MHz (@3600 MHz), MB: Asus ROG Strix B550-A, Case: Antec Flux, PSU: Corsair RM 1000 X Shift
- snejdy
- Začátečník

- Registrován: 22. zář 2008
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
Zdravím, dnes jsem si koupil accelero twin turbo na graf. Sapphire HD4870, v různých fórech jsem se dočetl že je nebezpečí toho že odpadne pasivka z pamětí nebo napájecích MOSFET a shoří karta. Řešení jak tomu zabránit je opravdu velmi snadné, prostě a jednoduše pasivky dodávané s accelerem vůbec nepoužívejte, rozeberte referenční chladič na jednotlivé části a to červené "železo" které chladí paměti a napájení přišroubujte ke kartě zpět. pak už stačí jen nasadit hlavní chladič na jádro... teploty pamětí a napájení si nemyslím že by byly větší s referenčním než s pasivkami od AC, plocha a objem toho orig. je daleko větší. Pokud tento nápad zde již zazněl, tak se omlouvám ale nečetl jsem kompletně tuto diskuzi.
Naměřené teploty (OC 800MHz jádro a 1000MHz paměti):
AC twin turbo + referenční chl. pamětí a MOSFET (při otáčkách na 70% což je hranice stejné hladiny hluku jako ostatní ventilátory v mém pc, srovnatelné asi tak s 25% na referenčním chladiči)
load: jádro 56°C, VRM 88°c
idle: jádro 42°C, VRM 55°C
Referenční (automatické řízení otáček, hladina hluku již při 35% značná):
load: jádro asi 82°C, VRM srovnatelné
idle: jádro asi 60-65°C






Naměřené teploty (OC 800MHz jádro a 1000MHz paměti):
AC twin turbo + referenční chl. pamětí a MOSFET (při otáčkách na 70% což je hranice stejné hladiny hluku jako ostatní ventilátory v mém pc, srovnatelné asi tak s 25% na referenčním chladiči)
load: jádro 56°C, VRM 88°c
idle: jádro 42°C, VRM 55°C
Referenční (automatické řízení otáček, hladina hluku již při 35% značná):
load: jádro asi 82°C, VRM srovnatelné
idle: jádro asi 60-65°C






i7 8700K ; AMD R9 390x 8GB ; 32GB DDR4 2666 ; MB ASUS TUF Z370 ;
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
- mbc
- Nováček

- Registrován: 03. lis 2008
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
mam to spravene podobne, len mam AC S1 + 2xRasurbo 120mm
teploty su podobne, len v 2d ju mam podtaktovanu na 200/200 (GPU=35,VRM=42)
teploty su podobne, len v 2d ju mam podtaktovanu na 200/200 (GPU=35,VRM=42)
CPU: Q9550@3.4GHz + Noctua NH-U12P MB: Gigabyte P35-DS3R RAM: 4x2GB Geil Black Dragon VGA: Sapphire HD5770 + Accelero L2 Pro SSD: Corsair Extreme 64GB + Kingston V+ 64GB + Patriot PC25S HDD: WD10EARS + Silentmaxx + Scythe KamaBay + Noctua NF-S12-800 DVD: Samsung SH-S203D CASE: Compucase 6XG3 + 2xNoctua NF-S12B-FLX PSU: Seasonic X-650 AUDIO: Fubar4 + Creative I-Trigue 3500 + AKG K271 MOUSE: Logitech G500 + SteelPad QcK KEYB: Logitech Illuminated LCD: Benq FP241W PVA SAT: Skystar HD2 USB + SG2100 PERIF: RGT FF Pro + Logitech Chillstream + OKI Laser MFP B2500 CARS: STI+VTS
- Octopuss
- Začátečník

- Registrován: 04. čer 2007
- Bydliště: Mělník
Re: HD4850/4870 chlazení
Začínám uvažovat, že se na to bastlení vyprdnu a udělám to taky takhle... Jen se mi nelíbí ta pseudoteplovodivá žvejkačka co je na původním chladiči. Co s tím? Je tam dost mezera.
Otázka taky je, jestli na to foukatjedním 120mm.
Otázka taky je, jestli na to foukatjedním 120mm.
- snejdy
- Začátečník

- Registrován: 22. zář 2008
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
Já jsem pro jistotu ještě napatlal do vytlačených jamek v té gumě kvalitní teplovodivou ELEKTRICKY NEVODIVOU!!! (tedy ne s obsahem stříbra) pastu a je to v pohodě...
i7 8700K ; AMD R9 390x 8GB ; 32GB DDR4 2666 ; MB ASUS TUF Z370 ;
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
- Octopuss
- Začátečník

- Registrován: 04. čer 2007
- Bydliště: Mělník
Re: HD4850/4870 chlazení
Výsledek ponechání plechu - FurMark 10 minut load:
je tam jen ta Noctua a původní plech, jinak nic
je tam jen ta Noctua a původní plech, jinak nic
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
- snejdy
- Začátečník

- Registrován: 22. zář 2008
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
...jo ještě u toho accelera twin turbo doporučuju nastavit otáčky natvrdo nad 50% protože mám zkušenost že když jsou otáčky na automatice tak ta to nechává jet kolem 15-30% a na tyto hodnoty se accelero VŮBEC NEROZTOČÍ, začne se točit až při vysoké teplotě GPU kdy to automatika vyžene až někam nad 30% což se většinou automatice nechce. Hlučnost je zhruba do 70% otáček zanedbatelná.
i7 8700K ; AMD R9 390x 8GB ; 32GB DDR4 2666 ; MB ASUS TUF Z370 ;
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
- Fofrer
- Začátečník

- Registrován: 08. pro 2004
- Bydliště: Praha
Re: HD4850/4870 chlazení
Podelim se o poznatek, jak je dulezita vzdusna case. Vymenil sem slusnou mensi TT case za vetsi TT Armor Jr. a teploty grafiky me pekne padly. Na GPU uz se nepodivam ve Furmarku ani na 80 st. (jadro 71 st., memio 78 st.). Ale hlavne "lysohlavky"
))) - VRM mi nadherne klesly z 90 -100 st. na 70-74 st. Konecne muzu hrat bez obav
A se zavrenou skrini 
- Wotan
- Začátečník

- Registrován: 15. pro 2003
- Bydliště: Vysoké Mýto, Pardubice
Re: HD4850/4870 chlazení
Ahoj, mel bych dotaz, mam HD4850 s AC accelero twinturbo. Pri zapnuti pc se mi vetraky vubec neroztoci, roztoci se az po nabehnuti windows. Při reinstallu windows - tj nebude se twinturbo regulovat pres att, tak se ty vetraky vubec neroztoci? nebo az dosahne karta nejake vysoke teploty? jde mi o to jestli nemam pri reinstallu windows pichnout chladic na molex redukci a po nainstalovani winu zas do pcb grafiky. Diky za odpoved,
Ryzen 9900x + 2x32Gb Micron 6400 Mhz + MSI B650 Tomahawk + Asus Dual RTX 4070
- snejdy
- Začátečník

- Registrován: 22. zář 2008
- Kontaktovat uživatele:
Re: HD4850/4870 chlazení
Zkušenost u HD4870: jak jsem psal o pár řádků výše, automatika karty je zvyklá roztáčet referenrní chladič na zhruba 20-35%,což jsou ale hodnoty které AC neutáhnou. Proto je dobré nastavit natvrdo v catalystech (8.11 a výše již mají možnost ruční regulace otáček) otáčky tak asi na 70% ,hladina hluku je v tuto chvli ještě malá ale chladí to dobře. A při tom reinstallu bych to dal přes ten molex, protože dokud nenajedou catalysty tak se ventilátor opravdu netočí, snad jen když už to dosahuje vysokých teplot a to se někdy roztočí pouze jeden ventilátor. Další alternativa by byla origi větráky od AC sundat a dát tam nějaký s regulátorem do pci záslepky napájený přes molex a regulovat si to ručně. Každopádně držim palce u 4850 aby ti nespadly pasivky na napájení a neshořela ti karta, u 4870 se to několika lidem stalo a proto jsem nechal na mosfetech a pamětech původní část ref. chladiče,jenže tahle možnost u 4850 není tak jsem zvědav jak si poradíš 
i7 8700K ; AMD R9 390x 8GB ; 32GB DDR4 2666 ; MB ASUS TUF Z370 ;
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
