Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Grunt »

jj du pohledat nějaké recenze... Takže nějaká vhodná bedna co mají v alfě?? :)
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

ak už môže byť aj midi tak Fractal R3
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

CM Silencio 550
Zatím sem nenarazil na negativní recenzi, má venku usb3. Nicméně fractal je ověřený :)
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Natural: CM Silenciu 550 možno, ale nie za tú cenu resp. za cenu R3...keby bola za cca1700-1800,- tak ok
R3 je oveľa lepšia...Silencium je menšia, váži o cca 3kg menej, slabý cablemanagement, žiadne odvibrovanie HDD...atp
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Však ano, je menší...
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Grunt »

právě když beru menší desku, chtěl sem i menší skříň... Ta R3 už je docela dost draha a ta CM Silencio 550 vzhledem k ceně a příšerně lesklým předním dvířkům se rozhodně nevyplatí.

edit: tak sem přečetl pár recenzi na tu desku a jdu do ni :)

K te skříni. Ta R3 je cca stejně drahá jako ta ARC mini. Je o hodně lepší? Přeci jen menší skříně jsou hezčí :D
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Len...až taký rozdiel vo veľkosti nie je cca 3-4cm. Mini skrinku ti moc neporadím, kedže tie lepšie ("normálne") nie sú dostupné. No R3 je odhlučnená (aj vrchná aj bočná perforácia), no ak nedokúpiš k ARC mini nejakú tlmiacu hmotu na vrchnú perforáciu tak ti tam bude padať prach + vyššia hlučnosť a to dokúpenie zbytočné zvýši cenu.
Nechám to na teba...
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Arc mini má prachové filtry.
Joseph.cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. říj 2008

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Joseph.cz »

Jeltík píše:Sestava s Intelem a SSD za takovou cenu je docela vražda, spousta kompromisů, ale jde to:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RK0119CG01

A tady to je plná verze:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... U5010SF901
Tak sem se v tom trochu pohrabal a vylezla me z toho nasledujici sestava:

Scythe SCNJ​-3000 Ninja 3

Kingsto​n HyperX Blu 8GB ​(2x4GB​) DDR3 133

Asus P8H67

Corsair Force Series ​- 60GB

Samsung SpinPo​int F3 ​- 1TB

MSI N560GTX​-Ti Twin Frozr II​/OC 1GB

Samsung SH​-222AB

Corsair Enthusi​ast Series TX650 V2 650W

Fractal Design DEFINE R3

Intel Core i5​-2500

Co vy na to? neco by ste zmenili?
2500K nepotrebuju, pze taktovat nebudu/nechci, s SSD diskem Corsair si nejsem uplne jistej (kvuli problemum popisovanejm zde - nevim ale pripadne cim ho nahradit, jakej na to mate nazor?
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Jeltík »

Vem Kingston a nekoukej na tabulky, rychlost načítání je stejně tak závratná, že budeš čučet :-)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2AN35T156E
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Jeseph.cz
- SSD Intel 320
- chladič Gelid Tranquillo rev.2
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Joseph.cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. říj 2008

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Joseph.cz »

Obema diky za rady, vemu ssd kingston (mel sem ho puvodne v zaloze) a chladic gelid..
Jeste sem se chtel zeptat, zdali kdyz budu mit ssd disk na system + programy, tak jestli disk samsung F3 nebude nejak vyrazne brzdit hry, ktery na nej budu instalovat..?
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Jeltík »

Neříkej, že se ti tam nevejdou ještě aspoň 5-5 her, já mám na HDD se systémem 7 HP a prográmkama zabraných 30GB ze 100GB, takže když výrobce doporučuje nechávat aspoň 10% místa vonýho, tak to dělá 40-50GB na hry...
Joseph.cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. říj 2008

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Joseph.cz »

To je pravda, 40gb na hry mi bude stacit :)
Moc diky za pomoc se sestavou, uz asi nic menit nebudu a pomalu jdu objednavat.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Ten samsung ti hry nebude brzdit. Jak jednou hraješ, tak disk "nic" nedělá - vše se načte do op. paměti/grafické paměti.
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od ketos »

Zdravím,
mám v plánu kupovat nový pc,sestavil jsem něco a prosím o zhodnocení sestavy.Sestava bude převážně na hry(sc2,btf3).
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YE0111QE01
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

ketos:
- zdroj: Seasonic S12II 520W alebo Corsair TX650 V2
- skrinka: Fractal 3000
- ram: Kingston 2x4 1333MHz
- hdd: Samsung F3
- mb: asi by som skôr zobral Asrock P67 Performance ...osobne by som radšej zohnal (inak ak by som ja práve teraz kupoval SB tak s touto doskou) Asrock Z68 Extreme3 Gen3 ...tu ju majú...Predtým než niekto napíše, že Asrock nebrať=shit - pozrite si recenzie...už to nie je to čo bývalo.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od ketos »

Ramky vezmu jinačí,asi kingston 2x4Gb 1600mhz CL9.Ten HDD co jsem dal má sata3,což je podle mě lepší.
Ohledně té zakladní desky,nebylo by lepší mít mtb a grafiku od MSI ??Popřípadě kdy ta Asrock Z68 extreme 3 gen3 bude dostupná?
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

- rozdiel vo výkone oproti 1333MHz nezbadáš...ale ako chceš
- klasické HDD sata 6Gb/s nevyužijú = marketingový ťah, rozdiel pár % WD Black verzie oproti ostatným HDD podľa mňa nestojí za ten príplatok a keď aj tak chceš sata 6Gb/s tak WD Blue alebo Seagate B-7200.12
- nie, je to jedno a dostupnosť tej Asrock neviem
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od flanker »

Případně základovku http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000019X2 (ačkoliv ta ASrock je dobrá-trochu připomíná Gene-Z)

Ovšem grafiku bych raději vzal ASUS Direct CU II
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000013K8
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“