Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Snad jedine u hodne zravych PC. Priznam se ze jsem to nepocital ,ale ten rozdil neni nijak zavratny. Pro priklad stabilni odber 100W s 70% ucinnosti nebo 90W s 80% je 100Kc rozdil.
moose
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od moose »

Tak jo to me snad nezabije :) toto je snad finalni verze sestavy. Doporucili by jste mi sestaveni rovnou v alfe (at uz kvuli zaruce nebo tech jejich super(?) testum) nebo si to mam sestavit doma, podotykam, ze by to pro me nebyl problem (myslim, ze bych to zvladnul :D ). Plus nevite teda jestli se da to podsviceni fanu nejak regulovat/vypnout?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Pokud vis jak na to a uz jsi nejaky kompik stavel ,tak proc jim za to platit. POdsviceni fanu nejde regulovat ci vypnout, jedine prestrihnout dratky vedouci k diodam :)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Jestli si myslíž že to zvládneš (neni na tom nic těžkého), tak si to určitě sestav sám.. :) Máš to i zadarmo :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
moose
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od moose »

Jojo dokonce si myslim, ze by me to i bavilo si stim tak trochu vyhrat atd.. Jeste jsem se na to tak zpetne dival a nemyslite si, ze za ten priplatek 70kc je lepsi vzit ty RAMky kingston genesis nez kingston blu ? (Navic ta seda vypada vic kul :D) K sestave samozrejme patri i nejaky ten monitor a proto to taky napisu sem. Chtel bych nejaky monitor na hrani, ale i na obcasne prace s grafikou a nejaky ten moviemaking.. Videl bych to na naky levny (do +/- 5.5k) 22"-23" monitor s ips patici. Samozrejme se nebranim ani jinym technologiim :) Do oka mi padl napriklad tento LG.. Budu rad za vsechny jine alternativy a pripominky :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Ted si nerozumime. Chces monitor primarne na hry nebo na grafiku ? To LG je kvalitativne jako TN jen ma pomalou odezvu ,nema to nativni 8bit...http://extrahardware.cnews.cz/lg-flatro ... c?page=0,8. Levnejsi LCD na hry je dobry takovy http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B1QU15I1 na grafiku minimalne http://extrahardware.cnews.cz/nec-multi ... t?page=0,9 (neni na Alfe).
moose
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od moose »

No tak ja hledam kompromis, proste neco s lepsim podanim barev nez ma klasicky TN panel. Ten NEC vypada hodne solidne, zacinam premyslet jestli nahodou nesahnout hloubeji do kapsy :) Pokud rikas, ze ty levne IPS monitory jsou na nic, tak mi asi nezbyva nic jineho nez bud koupit lepsi TNko nebo ten NEC. (24" uz je fakt hodne 22"-23" je idealnich)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Takhle. Dobry monitory kde nemusis delat moc kompromisu zacinaji na castce 7,5K. Pokud delas neco s grafikou tak urcite je to lepsi. Pod tema 7,5K jsou vsechna TN a ty levny IPSka. IPSka na tom nijak lip jak ty TNka nejsou ,nemaji nativni 8bit barvy ,proti TN maji horsi odezvu a i vy ty recenzi vidis kolik neduhu s jasem ,slevani barev a ruzny nadechy to ma. Pokud chces monitor ciste na hry tak staci ten Samsung s TN. Jakmile do to chces grafiku tak doporucuju pritlacit na penezenku.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Ty paměti jsou na tom výkonem úplně stejně... Takže jestli si chceš připlatit, tak jedině kvůli vzhledu... :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
moose
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od moose »

Jo tak na ty pameti se s nejvetsi pravdepodobnosti vykaslu. Jinak velice dekuji za doladeni te sestavy tu beru urcite, ohledne toho monitoru budu muset jeste chvili premyslet a asi si i ujasnit na co to vlastne chci. Pokud chodite do skautu muzete si modre vybravit policko za dobry skutek :-D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Sorry ja byl v pionyru :P Ale beru jakekoliv penezni dary nejlepe v Eurech :)
gamecock
Nováček
Nováček
Registrován: 02. říj 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od gamecock »

Zdravím hoši, prosím hodil by mi sem někdo nějakou super herní sestavu PC (pouze bedna) ? Cena musí být kolem 15 000kč.

+ Chci se zeptat, jestli s tím sestavováním počkat ještě nebo kdy se to vyplatí, abych za těch 15tis. sestavil parádní komp, co mě vydrží ?

Předem děkuji. :-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Co znamena "hodil by mi se nekdo super herni PC" ? 486ka je super taky a zahrajes si krasny DOSovy hry. Takze nebud linej, trochu pocti a pak sem prijd s nejakym nastrelem k zhodnoceni.
Hedis
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hedis »

Čus, tak jsem trošku početl a složil jsem sestavu do těch 17-18tisíc. Chci z těch peněz vytlačit co nejvíce výkonu, tak jestli by někdo kdyžtak případně pomohl s výměnou něčeho, díky moc :)


Zákl. deska: ASUS P7P55D-E http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000U6H
Procesor: Intel Core i5-760 BOX http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000ZHQ
Grafická karta: Zotac GTX 470 AMP http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000131W
Paměti: Corsair Vengeance XMP 8GB 1866MHz http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000013W2
HDD: WD Caviar Blue 3.5" 750GB http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 000000116U

Teď bych jen potřeboval pomoct se zdrojem a s chlazením na procesor. Case už nějak vyřeším, děkuju
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Uh ted nevim zda sis spletl rok ,protoze tohle PC bylo IN tak pred rokem :) Vzdyt ty komponenty uz nemaj ani na sklade. Vyber si sestavu se Sandy Bridge ala i5-2500K. Zitra se prihlas a neco splacnem.
Hedis
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hedis »

Asi jo. Tak teď to zkusím s tímhle :D Jen potom ještě ten zdroj a chlazení na procesor

Zákl. deska: ASUS P8P67-M PRO http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000014PX
Procesor: Intel Core i5-2500 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000012YD
Grafická karta: možná poradit, ale tahle se mi zdá dobrá. výše s cenou už moc nemůžu ASUS ENGTX560 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001726
Paměti: Kingston HyperX XMP Black series http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000015BY
HDD: u HDD nevím. asi bych zůstal u toho WD Caviar Blue 3.5" 750GB ale klidně si nechám poradit
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Naposledy upravil(a) Hladis dne stř 5. říj 2011, 18:05, celkem upraveno 2 x.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

SLI by som neriešil...je to blbosť....inak ako napísal Hladis akurát dosku skôr Asrock P67 Performance, ale ani tá Asus nie je zlá

//ak chceš taktovať tak musíš zobrať "K" verziu i5
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Hedis
Nováček
Nováček
Registrován: 03. říj 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hedis »

Nevím co je to "SLI do budoucna". Mimochodem jaký je rozdíl v grafice a desce, kterou jsem vybral a tu kterou hladis ?? Jen informativně

jinak procesor Intel I5 2500 není náhodou starší technologie než ten Lynnfield?
btw. co tahle kombinace
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 30982Z3ZHQ
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M0982XNU6H

Prostě myšlenka je taková, že maximální strop je 18 500 kč stím, že z toho chci vytáhnout maximum výkonu a životnost. Abych teď koupil a nemusel za rok zase předělávat půlku PC, protože mi už to neutáhne. Radši si připlatím za novou grfárnu než abych musel překopat základku a procesor navíc

Co si po čase pořídit SSD disk ? Poznám "velký" rozdíl výkonu ?
Naposledy upravil(a) Hedis dne stř 5. říj 2011, 17:51, celkem upraveno 1 x.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Tebe opravdu rozmrazili po roce v hybernaci :D Ok nad SLI nepremyslej ,ver ze ta 560TI je lepsi nez bez Ti a ta i5-760 byla dobra tak pred rokem.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“