WD20EARS - parkování hlaviček
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- Alfajk
- Začátečník

-
- Registrován: 15. kvě 2009
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
v tom pripade je stejne starej jako ten muj,podle me je vadnej - cela vadna dodavka disku
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
- arxeiss
- Začátečník

- Registrován: 19. črc 2008
- Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
- Kontaktovat uživatele:
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
K tomu upravení parkování hlaviček, ne, nesmaže ti to data ani nic podobného, je to jenom přepsání části FW disku. Ale toto bych fakt neviděl na problém s parkováním, viz vaše diskuze...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
- van Bellen
- Začátečník

- Registrován: 19. zář 2004
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
mam wd15earx a pri nabehanych 584hod mam pocet cykle count 7420, takze bude asi rozumne nastavit lepsiu hodnotu ako 8s..nestaci nastavit povedzme 60s (resp 120s?).este sa chcem opytat ako dlho trva to flashovanie (po stlaceny enteru po zadani wdidle3 /s 60)?
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
mam WD10EZRX a chtel bych se zeptat jestli je u nej treba nastavovat parkovani hlav a jak zjistim na kolik s to mam nastaveny ted?
Diky za rady...
Diky za rady...
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- MV
- Začátečník

-
- Registrován: 03. čer 2003
- Bydliště: StČ
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
Já jsem pořídil dva WD20EZRX do NASu a parkování tam stále je. Asi po prvních 15 minutách v PC (ve win7) hodnota LCC vystoupala na podobnou hodnotu, co ostatní (standardní ne green Samsung a WD velociraptor) disky v tom desktopu udělají tak za rok
Takže jsem to parkování úplně vypnul (wdidle3 /d ) a disky pak dal do NASu. Od té doby ok, tam se parkují samy po nastavených pěti minutách tím, že se klasicky parkují hlavy a přestanou točit plotny.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
takze to parkovani mam uplne vypnout a nebo nastavit na 300ms ?
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- Alfajk
- Začátečník

-
- Registrován: 15. kvě 2009
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
zkus popremejslet nad rozdilem hodnot 300ms a 5minut a mozna ti to dojde...
ano,vypni to...
ano,vypni to...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: EVGA GeForce RTX 3080 12GB XC3 ULTRA GAMING | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
no tak tohle byl pouze missclick tak se snad tak moc nestalo
:P
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- fmx rider
- Začátečník

-
- Registrován: 03. čer 2006
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
Mám stejný problém s parkovánm hlaviček na notebooku Lenovo T430. Disk nějaký HITACHI 500GB.
Už dřív jsem si všiml, že disk nějak divně lupe, ale až teď jsem si našel, že to může být docela problém.
Na disku mám najeto 4797 hodin a load cycle count skoro 92 000. Je to asi hodně špatné že?
Co teď s tím, použít wdidle3.exe, nebo je nějaké jiné řešení, kromě nového disku?
Už dřív jsem si všiml, že disk nějak divně lupe, ale až teď jsem si našel, že to může být docela problém.
Na disku mám najeto 4797 hodin a load cycle count skoro 92 000. Je to asi hodně špatné že?
Co teď s tím, použít wdidle3.exe, nebo je nějaké jiné řešení, kromě nového disku?
- smagus
- Nováček

-
- Registrován: 02. led 2014
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
Na stránkach WDC sa objavila utilita pre disky Red.
http://support.wd.com/product/download. ... 01&lang=en
Má s tým niekto nejakú skúsenosť? Mám 2x2 TB disky v Raid1. Používam ich na zálohu.
Jeden má Start/Stop count 554 a LCC 2751. Čas prevádzky 21 dní, 16 hodín
Druhý Start/Stop count 453 a LCC 1807. Čas prevádzky 18 dní, 8 hodín
Ten druhý som mal vymenený, lebo pôvodný išiel na RMA. Vôbec nebol vidieť ani v BIOSe.
http://support.wd.com/product/download. ... 01&lang=en
Má s tým niekto nejakú skúsenosť? Mám 2x2 TB disky v Raid1. Používam ich na zálohu.
Jeden má Start/Stop count 554 a LCC 2751. Čas prevádzky 21 dní, 16 hodín
Druhý Start/Stop count 453 a LCC 1807. Čas prevádzky 18 dní, 8 hodín
Ten druhý som mal vymenený, lebo pôvodný išiel na RMA. Vôbec nebol vidieť ani v BIOSe.
- zombux
- Odborník PCT

- Registrován: 05. čer 2003
- Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny
Re: WD20EARS - parkování hlaviček
měla by to být de facto jen stará dobrá wdidle3, jen není třeba ji spouštět v dosu ale už to jde i přes win/lin
ignorelist: kremrole a dezoláti