parkovani hlav u WD10EZRX

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od huld4` »

Pozna nekdo prosim z tohoto screenu na kolik sekund mam nastaveny parkovani hlav ? Zkousel jsem to spocitat, ale nejsem si jistej jestli sem bral v potaz spravny cisla...

Diky..

http://i.imgur.com/QwhlkCE.png
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: StČ

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od MV »

Já bych to viděl spíš jako pokračování tady, ne?
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... f#p8454274

Jinak podle tvého screenu je to 6372
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od huld4` »

No prave a kdyz sem pocital 595h a 6372 zaparkovani tak me to vychazi na nejakych 336s,ale nekdo nekde me tvrdil, ze tyhle disky to maji nastaveny na 6 nebo 8s proto je me to divny a nevim jestli to pocitam spravne...

Jinak na pokracovani tam to mozna je, ale prijde me, ze na ty stary temata skoro nikdo nereaguje a hlavne v topicu se tam jedna o jiny disk.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Odar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2009
Bydliště: PD / NR Slovensko

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od Odar »

wdidle by ti mal vypisat aktualnu hodnotu, na aku to mas nastavenu
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: StČ

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od MV »

Prostě to neřeš a pokud Ti to vadí, tak to vypni, ony se ty hlavy možná neparkují vždycky a proto matematicky nevychází (kvůli diskové aktivitě, nevím).
Jak psal kolega wdidle3 /r ti napíše jak je aktuálně timer nastaven. Je to easy, pár parametrů. Po nastavení pak počítač vypni+zapni, nestačí jen reboot.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od huld4` »

tak to bylo na 12,8sec a ja sem to dal teda na 300s.

Diky za rady.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od Riku »

Taky mi WD10EZRX každých pár vteřin parkuje hlavy a to cvakání mě začíná štvát.
Mohl by mi prosím někdo napsat stručný návod jak to vypnout? Googlil jsem, že pomocí WDIDLE3, ale nejsem si jist postupem abych něco nezmrvil :)
PS5 Pro | LG OLED CX55
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od Lokomotiva »

Ovládací panely-Hardware a zvuk-Možnosti napájení-Upravit nastavení schématu-Pevný disk-Vypnout pevný disk po
Nikdy
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od Riku »

To bylo první co jsem udělal po instalaci disku..
PS5 Pro | LG OLED CX55
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od zombux »

wdidle3 = nechat disk zapojený sólo, nabootovat do dosu, tam to přenastavit a voila :)
existujou i hotové bootcd, např. http://www.jzab.de/content/wdidle-bootcd (za funkčnost neručím, náhodný nález na googlu)
ignorelist: kremrole a dezoláti
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od Riku »

A mohu to vypnout úplně? Někde se píše, že to může dělat problémy a je lepší nastavit třeba 5 minut, jinde zas, že klidně vypnout :oops:
PS5 Pro | LG OLED CX55
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: parkovani hlav u WD10EZRX

Příspěvek od zombux »

jasně, vypnout přes /D.
ignorelist: kremrole a dezoláti
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“