parkovani hlav u WD10EZRX
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
parkovani hlav u WD10EZRX
Pozna nekdo prosim z tohoto screenu na kolik sekund mam nastaveny parkovani hlav ? Zkousel jsem to spocitat, ale nejsem si jistej jestli sem bral v potaz spravny cisla...
Diky..
http://i.imgur.com/QwhlkCE.png
Diky..
http://i.imgur.com/QwhlkCE.png
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- MV
- Začátečník

-
- Registrován: 03. čer 2003
- Bydliště: StČ
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
Já bych to viděl spíš jako pokračování tady, ne?
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... f#p8454274
Jinak podle tvého screenu je to 6372
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... f#p8454274
Jinak podle tvého screenu je to 6372
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
No prave a kdyz sem pocital 595h a 6372 zaparkovani tak me to vychazi na nejakych 336s,ale nekdo nekde me tvrdil, ze tyhle disky to maji nastaveny na 6 nebo 8s proto je me to divny a nevim jestli to pocitam spravne...
Jinak na pokracovani tam to mozna je, ale prijde me, ze na ty stary temata skoro nikdo nereaguje a hlavne v topicu se tam jedna o jiny disk.
Jinak na pokracovani tam to mozna je, ale prijde me, ze na ty stary temata skoro nikdo nereaguje a hlavne v topicu se tam jedna o jiny disk.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- Odar
- Začátečník

-
- Registrován: 29. pro 2009
- Bydliště: PD / NR Slovensko
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
wdidle by ti mal vypisat aktualnu hodnotu, na aku to mas nastavenu
- MV
- Začátečník

-
- Registrován: 03. čer 2003
- Bydliště: StČ
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
Prostě to neřeš a pokud Ti to vadí, tak to vypni, ony se ty hlavy možná neparkují vždycky a proto matematicky nevychází (kvůli diskové aktivitě, nevím).
Jak psal kolega wdidle3 /r ti napíše jak je aktuálně timer nastaven. Je to easy, pár parametrů. Po nastavení pak počítač vypni+zapni, nestačí jen reboot.
Jak psal kolega wdidle3 /r ti napíše jak je aktuálně timer nastaven. Je to easy, pár parametrů. Po nastavení pak počítač vypni+zapni, nestačí jen reboot.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
- huld4`
- Začátečník

-
- Registrován: 05. kvě 2008
- Bydliště: Brno
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
tak to bylo na 12,8sec a ja sem to dal teda na 300s.
Diky za rady.
Diky za rady.
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
- Riku
- Začátečník

- Registrován: 01. zář 2005
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
Taky mi WD10EZRX každých pár vteřin parkuje hlavy a to cvakání mě začíná štvát.
Mohl by mi prosím někdo napsat stručný návod jak to vypnout? Googlil jsem, že pomocí WDIDLE3, ale nejsem si jist postupem abych něco nezmrvil
Mohl by mi prosím někdo napsat stručný návod jak to vypnout? Googlil jsem, že pomocí WDIDLE3, ale nejsem si jist postupem abych něco nezmrvil
PS5 Pro | LG OLED CX55
- Lokomotiva
- Začátečník

- Registrován: 03. črc 2009
- Bydliště: Praha 10
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
Ovládací panely-Hardware a zvuk-Možnosti napájení-Upravit nastavení schématu-Pevný disk-Vypnout pevný disk po
Nikdy
Nikdy
- Riku
- Začátečník

- Registrován: 01. zář 2005
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
To bylo první co jsem udělal po instalaci disku..
PS5 Pro | LG OLED CX55
- zombux
- Odborník PCT

- Registrován: 05. čer 2003
- Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
wdidle3 = nechat disk zapojený sólo, nabootovat do dosu, tam to přenastavit a voila
existujou i hotové bootcd, např. http://www.jzab.de/content/wdidle-bootcd (za funkčnost neručím, náhodný nález na googlu)
existujou i hotové bootcd, např. http://www.jzab.de/content/wdidle-bootcd (za funkčnost neručím, náhodný nález na googlu)
ignorelist: kremrole a dezoláti
- Riku
- Začátečník

- Registrován: 01. zář 2005
Re: parkovani hlav u WD10EZRX
A mohu to vypnout úplně? Někde se píše, že to může dělat problémy a je lepší nastavit třeba 5 minut, jinde zas, že klidně vypnout 
PS5 Pro | LG OLED CX55
- zombux
- Odborník PCT

- Registrován: 05. čer 2003
- Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny