Odešli 2 Hdd

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Paji
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2013

Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Paji »

Zdravim chlapi

chtel jsem se zeptat včera mi odešli dva disky najednou.

Zapnuty pocitac slape jak ma, pak jsem si odskocil prisel jsem asi za 2 hod a wokna byly v uspornym rezimu. Mackam klavesnici klikam mysi a nic. 2 min cekam pak restart a nic. Rebot system. Kouknu do setapu a disk 1 SATA 1 jako by nebyl a disk 2 SATA 2 kapacita na nule. DVD Rom funguje na SATA 3. Disk 1 se nehlasi nikde asi slus je to Samsung 1Tb. Disk 2 WD 320Gb ma vsude kapacitu na 0. DVD rom na vsech slotech funguje.

Deska MSI 970A-G43
Procesor AMD 8 core Buldozer
Grafika MSI 650 Ti
Pameti Corsair Vengeance 8Gb 1866Mhz
Zdroj EVOLVE 500W

Predem diky za rady.

Kdyz tak muzete poradit zmenu komponentu aby mazel lepe behal :-)
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Mr Lucas »

Zkus jestli nejsou vidět v BIOSu po jeho restartu.

Jinak ten zdroj EVOLVE je pro to tvé PC dost sebevražda.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od pbjun »

Tipnu si ten super truper kvalitni zdroj :D Pokud je to 8mi jadro tak tusim ze ten zdroj dodal tolik pri startu ze sly disky na vecnost :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RTX 4070 Ti, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Core i5 11400F, 32GB DDR4, GTX 1070 Ti, 1TB NVME Samsung
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od PKBO »

A disky jsi zkoušel v jiném PC ? Jestli neni v háji deska...
Paji
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2013

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Paji »

Disk 1 v biosu videt nejde na zadnym slotu
Disk 2 v biosu videt jde ale ale ma kapacitu 0

Jinak s tim zdrojem jsem to taky videl blede ale mechos prej dobry
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

2 pravděpodobné možnosti.

- Oddělala je nekvalitní zdroj. Stačí chvilkové přepětí ,disky nemaj žádné napájecí kaksády jako desky či GPU co by je krily a upravovaly vcore do čipů.

- Prostě zrovna chcíply oba dva. Mě se toto už stalo, dva shitózní 2TB Seagaty pošly ve stejnej moment a byly společně s dalšíma 2 v raidu 5 takže všechyn data out. Tehdy jsem se poučil a raid 5 letěl. Od té doby na data raidy 1 + měsícně manual záloha na další offline disk co leží v šupleti kterej je jiné značky.
Paji
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2013

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Paji »

Takze zdroj poleti jen bych potreboval nejakej tip Jakej zdroj kupit a samozrejme taky jakou znacku disku
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sorry ale 8 jádrového BD na Evolve zdroji ty jsi si o to koledoval. To je jeden z nejhorších zdrojů. K tvému PC aspoň Seasonic 500W.

Disky pokud ti jde o data měj jinejch zanček. Nejspolehlivější jsou Hitachi/Toshiba. Pokud je neseženeš tak tam dej WD red.
Omal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2013

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Omal »

Není pravda. Zrovna WD Red bych moc nedoporučoval. Dost chcípaly. Teď už by to mělo být OK, ale já prostě WD nevěřím.

A nejen já mám lepší zkušenosti se Seagate. S desktopem, ale především s těmi určenými pro disková pole.

Hitachi a Toshiba jsou fajn. Ale to, co je dostupné bude asi o něco vyšší liga, než původní disky, co měl v Paji v PC.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od PKBO »

Omal píše:Není pravda. Zrovna WD Red bych moc nedoporučoval. Dost chcípaly. Teď už by to mělo být OK, ale já prostě WD nevěřím.

A nejen já mám lepší zkušenosti se Seagate. S desktopem, ale především s těmi určenými pro disková pole.

Hitachi a Toshiba jsou fajn. Ale to, co je dostupné bude asi o něco vyšší liga, než původní disky, co měl v Paji v PC.
já mám zas opačnou zkušenost, asi před měsícem jsem koupil 8 disků, 6x seagate barracuda ES2 a 2x WD také serverová edice, všechny z jediného serveru, 5 disků od seagate mělo vadné sektory a další erory a WD naprosto ok.
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od CZECHYa »

WD Red jsou zcela bezproblémové, zkapala pouze první várka 3TB disků z roku 2012, kterých se k nám dostalo jen pár kusů. Mám doma 4 kusy WD Red 3TB a v okolí mají lidé ještě několik a zatím nebyl jediný problematický, za ty prachy je to dobrý disk do domácího serveru se slušnou cenou a zárukou.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Mr Lucas »

Souhlas, za WD RED se také přimlouvám.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Paji
Nováček
Nováček
Registrován: 30. pro 2013

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od Paji »

Takze diky za rady a nazory zdroj urcite vymenim. A ted jeste kdyz uz budu do pocitace sypat penizky tak co rikate na ostatni komponenty. Uz jsem totiz dlouho mimo a nemam cas se v tomto oboru vzdelavat. Moje specialita je jina cast elektrotechniky.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Odešli 2 Hdd

Příspěvek od PKBO »

Paji píše:Takze diky za rady a nazory zdroj urcite vymenim. A ted jeste kdyz uz budu do pocitace sypat penizky tak co rikate na ostatni komponenty. Uz jsem totiz dlouho mimo a nemam cas se v tomto oboru vzdelavat. Moje specialita je jina cast elektrotechniky.
Pokud by jsi chtě upgradovat tak na AMD už není kam, takže jedině jít do intelu a to znamená prakticky všechno nové, no ve tvém případě bych ještě nějakej čas počkal pokud te neláme akutní potřeba si lépe zahrát....

Můžeš si pro radost koupit třeba SSD :)

Pokud chceš utratit 10k tak vezmi i54670K + MB, prodej desku + CPU + GK a za utržené peníze si pořiď GTX770, budeš ještě nějaký ten rok spokojen.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“