seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Dredr1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2013

seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od Dredr1 »

Dobrý den, koupil sem tehle disk Seagate baracuda 1T a ikdyz ho mam ve scytec himuro, tak vydává divnej piskavej zvuk, jakobyste přerušovaně pískali na psí píšťalku (proste takovej jemnej pískot, ale cloveka to štve kdyz to dělá písk...písk...písk...písk) ... nekdy to nedělá vůbec ... mam ho reklamovat ? ... nebo Okolo Himura mam jeste dát třeba 3cm odhlučnovacího materiálu, ale nevim jestli by to zachytil ... jinak disk neni slyšet ... jen tohle pískání

Díky
deska:MSI Mpower, grafika: MSI N760 HAWK LE (1200/7008Mhz,fan 50%), procesor: i5 4670k (4500Mhz 1,175V) + Noctua U12P SE2, DDR3 2x4gb 1600mhz Crucial CL8, HDD: Seagate Barracuda 1T v Scythe Himuro, zdroj: Chieftec 620W - změna chladiče na Noctua NF-S12A PWM, casemodding z Apple Powermac G5
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od Suke001 »

Zkus ho reklamovat, oni to stejně ani netestují :D
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od kotas »

reklamace :arrow:
GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 7 2700 (8C/16T), 32GB RAM DDR4 (@2933 CL14-14-14-34), Sapphire Pulse RX 5700 XT 8GB/256 bit GDDR6, SSDs CRUCIAL MX500, LCD 32" IIYAMA IPS 2560x1440, HP OMEN 1100 mechanical keyboard, Logitech G402 mouse, Windows 11PRO
Dredr1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. čer 2013

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od Dredr1 »

a když reklamace ? daj mi hned novej na místě v alze ? potřebuju aby ten PC běžel :D
deska:MSI Mpower, grafika: MSI N760 HAWK LE (1200/7008Mhz,fan 50%), procesor: i5 4670k (4500Mhz 1,175V) + Noctua U12P SE2, DDR3 2x4gb 1600mhz Crucial CL8, HDD: Seagate Barracuda 1T v Scythe Himuro, zdroj: Chieftec 620W - změna chladiče na Noctua NF-S12A PWM, casemodding z Apple Powermac G5
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od Nagant »

To skoro určitě ne, možná ještě tak v jejich centrále.

Zkus ho ještě samotný, bez chladiče, a s jiným zdrojem, máš li možnost.
Některé kombinace HDD a PSU bývaly pískavé, ale to spíš pískal zdroj.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od Suke001 »

u této závady pochybuji že to vymění
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od zombux »

vrátit ve 14denní lhůtě, pokud bylo koupeno po internetu. následně vzít něco jiného.
ignorelist: kremrole a dezoláti
prd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2006
Bydliště: Pragl

Re: seagate baraccuda 1T - nepříjemný pískot - odhlučnění ?

Příspěvek od prd »

ahoj, dej pak prosím vědět jak si pochodil u reklamace. Mám ten samej problém, doteď jsem to řešil jen samodomo odhlučnením, ale není to ideální.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“