Rozpad RAID 1 po reinstallu

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Rozpad RAID 1 po reinstallu

Příspěvek od Kalba222 »

Ahoj,

reinstaloval jsem PC, na starém OS jsem měl Intel Rapid Storage Technology, v biosu prepnuto na RAID 1, který se skládal z 2x 3TB WD RED. Ale po reinstallu, se mi nezobrazují disky jako jeden, nýbrž jako dva... Co teď ? V biosu jsem nastavení neměnil... Takže systém je v RAIDU, není v AHCI ani IDE.
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu

Příspěvek od X-COM »

Zkontroluj si, jestli máš na obou discích stejná data. Pokud ano, tak v ovládacím programu obnov RAID1.
Pokud ne, tak taky obnov RAID1, ale musíš dávat pozor, který disk bude zdrojový.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu

Příspěvek od Kalba222 »

Doinstaloval jsem Intel Rapid Storage... provedl restart a už vše funguje jak má. Tedy z 2 disků v tento počítač už vidím už jen jeden, s tím, že v Intel Rapid Storage se mi zobrazuje, že raid 1 je tvořen právě z mých 2x 3TB WD. Takže pohoda :)
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“