Ahoj,
reinstaloval jsem PC, na starém OS jsem měl Intel Rapid Storage Technology, v biosu prepnuto na RAID 1, který se skládal z 2x 3TB WD RED. Ale po reinstallu, se mi nezobrazují disky jako jeden, nýbrž jako dva... Co teď ? V biosu jsem nastavení neměnil... Takže systém je v RAIDU, není v AHCI ani IDE.
Rozpad RAID 1 po reinstallu
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- Kalba222
- Žlutá karta Bazar

-
- Registrován: 12. pro 2008
- X-COM
- Pokročilý

- Registrován: 04. lis 2005
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu
Zkontroluj si, jestli máš na obou discích stejná data. Pokud ano, tak v ovládacím programu obnov RAID1.
Pokud ne, tak taky obnov RAID1, ale musíš dávat pozor, který disk bude zdrojový.
Pokud ne, tak taky obnov RAID1, ale musíš dávat pozor, který disk bude zdrojový.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
- Kalba222
- Žlutá karta Bazar

-
- Registrován: 12. pro 2008
Re: Rozpad RAID 1 po reinstallu
Doinstaloval jsem Intel Rapid Storage... provedl restart a už vše funguje jak má. Tedy z 2 disků v tento počítač už vidím už jen jeden, s tím, že v Intel Rapid Storage se mi zobrazuje, že raid 1 je tvořen právě z mých 2x 3TB WD. Takže pohoda 