máš bodArgCZ píše:Mě zas nedává smysl předělávat Pascalu řadič pro GDDR6.
všeobecne tie karty nedávajú zmysel nikomu
Moderátoři: Walker1134, Wilik

máš bodArgCZ píše:Mě zas nedává smysl předělávat Pascalu řadič pro GDDR6.


pro DLSSTHANATOS píše:Zvedavý som, ci tam RT jadrá fyzicky nie sú, alebo sú len deaktivované. Dobrá otázka je, ze preco stále ponechali tenzor jadrá.







- no na to má slúžiť to DLSS 2X, ktoré neviem prečo stále není vonku ešte, ale to ti na FullHD prinesie vyššiu kvalitu s +/- rovnakým výkonom, jednoducho kvalitný AA zadarmoTHANATOS píše:Ked ma niekto len FullHD monitor ako ja, tak sú 1440p DLSS a 4k DLSS nepoužiteľné, to by som potreboval 900p DLSS = 900p native + AI upscale.



Za cenu $299 by to malo horší pomer cena/výkon ako 2060 pri predpokladanom výkone 80% z RTX 2060.skaven321 píše:no,zadarmo, predpokladam ze za cca 50€(predpokladany rozdiel ceny medzi gtx1660 a rtx2060)

Myslel si mňa?ArgCZ píše:mě obhajování DLSS nejde vůbec přes pusu a dost nerad to čtu, tohle jde totiž dosáhnout i bez jakýhokoli nároku na křemík, AI a podobných "vznešených" markeťáckých žvástů, kdyby u PC byl hlad po podobný featurce tak jí z fleku můžou lidi mít už dávno, na konzolích se to používá kdoví jak dlouho a vůbec dnes se 4K TV to je hodně v kurzu a to především na PS4 Pro, přínos nehaním, ale proč za cenu křemíku a tím pádem omezení hrubýho výkonu či nárůstu ceny výsledný karty, tohle bude obhajovat jen slepej následník huanga... myslím že dokonce přesně předpovím kdo mě na to bude reagovat

tebe určitě nemyslelTHANATOS píše: Myslel si mňa?![]()
![]()

Uh, pokud nemas dostatek vykonu ani na basic 1080p, tak opravdu nepotrebujes DLSS, ale novou grafickou kartu... DLSS je mysleno jako zpristupneni pro vyssi rozliseni, kde ten vykon uz neni, ale na 1080p ho mame fakt spoustu, jenom asi mas v kompu neco dost stareho. Nedava zadny smysl upscalovat uz tak male rozliseni.THANATOS píše:Ked ma niekto len FullHD monitor ako ja, tak sú 1440p DLSS a 4k DLSS nepoužiteľné, to by som potreboval 900p DLSS = 900p native + AI upscale.

Na ich stranke je pekne porovnanie co lezie z raytracera a co dostanete po denoise.This project is a proof-of-concept for the game industry and the computer graphics research community, giving enthusiasts a glimpse into the future of game graphics. It is unique in that it is the first to fully rely on path tracing, which was previously only possible in movie production on big server machines. Path tracing requires large sample counts to converge to noise-free images. Q2VKPT makes use of modern GPU acceleration for raytracing to accelerate the path tracer. Nevertheless the computational cost for its path tracer stays very high, using between 75 to 80% of the computational budget for a single sample, making noise-free renderings prohibitively expensive. Q2VKPT mainly gains its efficiency from an adaptive image filtering technique that efficiently removes the noise. The filter intelligently tracks changes in the scene illumination to re-use as much information as possible from previous computations (see tech section).
Q2VKPT was created by Christoph Schied to validate the results of his computer graphics research in an actual game. The project is released as open source on GitHub, integrating our Vulkan path tracer into the Q2PRO client. The project was spawned by the need for fast-paced test content that is lacking in academic research. The project currently encompasses 11K lines of code and completely replaces the original Quake II graphics code. Q2VKPT was mainly developed on Linux and comes with full Linux support.


michal3d píše:No vyzerá to fakt peckovo, hlavne v pohybe jak to všetko konečne sedí s realitou. Trošku mi tam chýba ale, aspoň som to nenašiel, že na akej karte a v akých FPS to beží.
Takze tak.Q2VKPT is implemented in the Vulkan API to be able to use the new hardware-accelerated raytracing features that were made available earlier this year. Thanks to these, the game can actually come close to 60 FPS (2560x1440, RTX2080Ti), while being fully raytraced and dynamically shaded with realistic global lighting models in real-time.

Teraz sa hrám na Geforce 740m, ale si plánujem skladať PC po uvedení Zen 2 a nerád by som platil za grafiku viac ako 250eur.Sobo píše:Uh, pokud nemas dostatek vykonu ani na basic 1080p, tak opravdu nepotrebujes DLSS, ale novou grafickou kartu... DLSS je mysleno jako zpristupneni pro vyssi rozliseni, kde ten vykon uz neni, ale na 1080p ho mame fakt spoustu, jenom asi mas v kompu neco dost stareho. Nedava zadny smysl upscalovat uz tak male rozliseni.THANATOS píše:Ked ma niekto len FullHD monitor ako ja, tak sú 1440p DLSS a 4k DLSS nepoužiteľné, to by som potreboval 900p DLSS = 900p native + AI upscale.
Neco jako GTX 1070 / RTX 2060 jsou na 1080p vice nez dobre, ale i GTX 1060 / RX 580 stale funguji dobre.