Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od SpeedyGT »

Ahoj, po tom co už nedokážu po Windows 11 rozjet starou Creativku X-Fi (ani přes ovladače od Daniela-K) a stím spojený upmix sterea do 5.1 přes CMSS-3D řeším následující věc. Ve Windows mám nastaveno speaker fill do 5.1 a pokud například hraje hudba přes AIMP tak není problém. Problém ale nastává v prohlížečích, konkrétně v Chromu, kdy onen upmix už nefunguje jako dříve a to ani přes berly typu "--try-supported-channel-layouts --force-wave-audio --disable-audio-output-resampler" v odkazu programu. Neví někdo, neřešil někdo? :?
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od r34ktor »

Mě tedy na W10 22H2 varianta GoogleChrome.exe --try-supported-channel-layouts + aktivované doplnění reproduktorů v Realtek konzoli funguje.
Knowledge is power
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od Jey »

Zkusím se zeptat, používám Realtek Audio Console + doplnění reproduktorů, nebo move stereo to rear channels, nebo upmix to 5.1. V obou případech ty zadní repro znějí tak nějak ploše a bez basů. Dříve se někde zašktávalo, že jde o širokopásmové reproduktory, pak byl zvuk normální. Dá se tohle nastavení ještě někde najít?
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od SpeedyGT »

Jey píše: čtv 15. čer 2023, 22:58 ...
Pravděpodobně hledáš toto, je to schoveny a není to v Realtek Consoli:

Control Panel -> Sound -> Speakers (pravy klik) -> Configure Speakers .. a tam ve třetí záložce je select full-range speakers.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od Jey »

Nakonec jsem tohle nastavení našel i v programu Realtek Audio Console. Nalezeno na stránce s konfigurací 5.1 reproduktorů (reproduktory s plným rozsahem).
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje z Chrome upmix stereo do 5.1

Příspěvek od SpeedyGT »

Chrome se prostorově rozjet nepovedlo, ale povedlo se mi rozjet tu starou XFI Creativku. Krom zmiňovaných ovladačů od Daniela K (odtud: https://danielkawakami.blogspot.com/) bylo ještě potřeba tohle...
Open Settings> Privacy & Security> Windows Security> Device Security> Kernel Isolation Information> Memory Integrity> Disable. To restart a computer.
Teď už mi to hraje jak má, nedalo se to bez basáku poslouchat... fuj je to :-D . CMSS v Creativce na upmix jako takový nejede dál, ale alespoň už mám 2.1, lepší než nic.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“