Doom 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Doom 3

Příspěvek od kotas »

HEAD píše:Ja pouzivam doom3 redux
Gameplay doom3 redux v 5K + celkem povedenej ceskej dabing
https://www.youtube.com/watch?v=WUnj4QLxDiA&t
To je děs, kazí to celou hru a ten CZ dabing je směšný, tam jsou změněnyy i zvuky :!: :nervous:

Já už hraji LOST MISSION v BFG, ROE mě tak nebral jako původní D3, s kombinací toho high-def modu a mazec
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem zase po letech koukal co noveho v doom3 a nestacil jsem se divit.Hra ted s modama bezi v DX12/Vulkan a je kompletne predelany nasviceni(pridano global illumination), pridany TAA a taky kompletne HD textury + AUTO HDR pod win11
Kdyby to chtel zase nekdo vyzkouset, tak pro BFG edici:
Nainstalovat Doom3 BFG
stahnout https://www.moddb.com/mods/rbdoom-3-bfg/downloads (1.3 a pak 1.5.1hotfix patch, rozbalit do slozky se hrou)
stahnout textury https://www.nexusmods.com/doom3/mods/1679?tab=files (rozbalit do slozky se hrou)
Spousti se to pak ve slozce mod_D3HDP_Lite\run_onRBDoom3.bat

Tady je jeden screenshot v HDR prenesenej do SDR
Obrázek
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom 3

Příspěvek od Sobo »

hmm, vypada to zajimave, ale proc ma RTX 4080 spotrebu pres 300W a bezi na 90% pri 120 FPS, to mi uz moc jasne neni. :)
Neco na AO by to jeste chtelo, protoze treba ta bedna napravo vypada uplne strasne - jakoby se tam vznasi nad podlahou a neni vubec ukotvena, uplne tam chybi stinovani pod ni.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od HEAD »

Rozliseni je 5760x3240(4K DLDSR) coz dava zabrat i 4080.Jinak melo by tam byt SSAO.Mozna se to ztratilo pri prevodu z HDR do SDR :D
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom 3

Příspěvek od Sobo »

Tak jsem to namodoval a pustil v HDR. Vypada to celkem fajn, hlavne textury jsou oproti roku 2004 o dost jinde, ale treba modely monster mi prijdou uplne stejne a urcite by snesly o neco vice polygonu. Puvodni D3 jsem hral na Athlonu XP 1600+, 384 MB RAM a GeForce 4 MX 440 64MB, pozdeji upgrade na Radeon 9600 Pro 256MB, coz paradoxne vykon o moc nezlepsilo, protoze ATi OpenGL drivery byly v te dobe naprosta katastrofa, takze zhruba 20 FPS v 1024*768 @ medium na 15" CRT monitoru byl muj tehdejsi standard. A to nesmim zapomenout na lagy: loading levelu v prumeru 3-5 minut, otevreni dveri vytahu pri zacatku levelu = 5 sekund lag, prvni krok = 5 sekund lag, prvni vystrel = 5 sekund lag. Pamatuju si, ze jsem pred hranim vypinal procesy jako ICQ, abych usetril 15MB v RAMce. Jooo, to byly casy, dneska uz clovek vzpomina s nostalgii.

Hral jsem neco pres hodinu do Alpha Labs 1 a uprimne, moc me to nechytlo. Ten gameplay / gunplay mi prijde hodne zastaraly a oproti modernim hram jako Doom Eternal se to hraje o dost hur a clovek zkratka nema zadne moznosti jak by ten combat mohl okorenit. V Eternalu jsou dashe, double jump, plamenomet, ramenni granatomet + 2 typy granatu, mec / kladivo, mody na zbrane, skilly etc. Clovek ma fakt hodne moznosti. V D3 clovek muze maximalne tak docela pomalu behat a vybrat si, kterou zbrani bude zrovna strilet, to je asi vsechno. Je to takove nemastne, neslane, kdy uz po hodine hrani jsem se tak nejak nudil. Kdyz jsem to kdysi hral jako teenager, tak jsem to projel snad 7x (ted sam nechapu, proc), ale momentalne uz me to moc neoslovuje a nevim, jestli to znova zapnu.

Tedka jsem dohral System Shock Remake a strasne se mi to libilo, pritom je to hra puvodne z roku 1994. Level design, suprova atmosfera, zadne vozeni za rucicku ve stylu bez tady a zmackni tohle, suprove zvoleny art direction, inventory management, puzzle, explorace Citadel station, a taky Shodan jako antagonista. Zkratka opravdu velice prijemne stravenych 25 hodin herniho casu. I kdyz je ta hra dusevne o dekadu starsi nez Doom 3, tak se diky nadcasovemu designu a hernich mechanikach hraje i tak lepe nez D3 (remake toho oproti puvodnimu SS meni jen velice malo, spis quality of life veci). Ted zkusim Prey 2017 a uvidim, nejak me ty immersive shootery zacaly vice zajimat.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od HEAD »

Doom3 je spis horor nez zbesila strilecka.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

@Sobo - System shock je srdcovka. Uz ta puvodni verze byla masakt. Dost atipicky jsi se rozhlizel na klavesnici a jezdil kurvorem mireni mysi, jako myskou po desktopu. Pokud te jednicka bavila, zkus SS2. Necha se hrat i v coopu, pak je to narez. Klidne bych si to dal, kdyby byl zajem.
Prey je prdeloidni s tema ruznyma perspektivama v prostoru.
Jako fanousek scifi, nesmis minout Returnal a Dead Space, to je jasny.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od RaZZoR »

Předevčírem uplynulo 20 let od vydání, to je neskutečný. Sotva před tejdnem sme tu nadávali na baterku, kterou musíme nosit zvlášť a na neustálý spawny monster.
Tak sem též oprášil původní hru

DOOM 3 Redux 20th Anniversary Edition + Realistic Weapons - Mars City
https://youtu.be/74EUyxbDleA?si=5aaeXk6kXWhi-Gjw
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

Me ta volba baterka nebo zbran zase vyhovovala. Drzelo to lepe atmosferu, musels sis sam vybrat. Chces dobre videt nebo byt ready to action.
Kdyz ji pak prilepili na kver, dost se to zmenilo, zjednodusilo. Takhle bych to ani hrat nechtel.
Ted na OLEDu by to davalo smysl si to znova zahrat si tak rikam....
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od RaZZoR »

Jo, mám OLED a ten design baterka nebo kvér je sice reálně píčovina, ale tomuhle dílu to sedí. Na videu vejš hraju s wepaon modem, kterej dává baterku jen na pistoli a to je imho ok. Redux mod vylepšuje vanillu, ale nepřehání to jako sikkmod a další fancy mody.
mr_sheen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2004
Bydliště: okr. Uherske Hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od mr_sheen »

Borci, vytahovat takovy pravek, to jsou vzpominky na nejlepsi casy :) Puvodni D3 byla fakt paradni hororova jizda. Ten REDUX bych snad i zkusil.
Sapphire Radeon NITRO RX 6800 16G OC Gaming + AMD Ryzen 7 5700X + Seagate FireCuda 530 1TB + Odyssey G50A 32 + ASUS ROG STRIX B550-A GAMING + Kingston Fury Renegade Black 32GB DDR4 3600 CL16 + Seasonic Focus GX-850 + Fractal Design Meshify 2 Compact
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

RaZZoR píše: pon 5. srp 2024, 10:16 Předevčírem uplynulo 20 let od vydání, to je neskutečný. Sotva před tejdnem sme tu nadávali na baterku, kterou musíme nosit zvlášť a na neustálý spawny monster.
Tak sem též oprášil původní hru

DOOM 3 Redux 20th Anniversary Edition + Realistic Weapons - Mars City
https://youtu.be/74EUyxbDleA?si=5aaeXk6kXWhi-Gjw
Postupuju dle navodu a nejak se mi nedari. RAR rozbalim do slozky se hrou, pridam spousteci parametr a presto se nic nezmeni.
Mam origo D3 ne BFG, tak nevim, co je spatne. Pomohl bys mi to rozchodit prez discord rekneme?
Mam steam verzi a vyzaduje 1,48GB cili mela by to byt na modovatelna. Nevim... :(
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Doom 3

Příspěvek od r34ktor »

V první řadě zkontroluj, co jsi vlastně stáhl. Odkazované archivy jsou totiž typu ZIP.

Instalace je snadná, stačí číst přiložené soubory readme.txt. Základ ve zkratce - rozbal archiv někam na disk a překopíruj složku ..\Redux 20th Anniversary Edition RC1\MOD - installation\redux do adresáře, kde je nainstalován Doom3. Uprav zástupce pro spuštění.
Knowledge is power
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

No to presne jsem udelal a nejak ne e....
Rozbalim ZIP, vznikne adresar, presun do D:\SteamLibrary\steamapps\common\Doom 3
Kopiruju to vcetne te slozky Redux 20th Anniversary Edition RC1 a prikaz davam do steamu - vlastnosti spusteni
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Doom 3

Příspěvek od r34ktor »

Kopíruješ pouze složku redux, ne vše rozbalené.
Knowledge is power
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

Neblbni. Rozbalim do klasickych adresaru a pak kopiruju. Nejsem moron. Normalni adresarova struktura.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Doom 3

Příspěvek od RaZZoR »

Zkus to pustit před mod menu ve hře, ne s parametrem. Když tam redux mod nebude, máš to blbě nakopčený.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Doom 3

Příspěvek od Sobo »

Tak nakonec jsem dohral kampane Doom 3 + RoE + Lost Mission (tu jsem nikdy predtim nehral) a bylo to celkem fajn. Kdyz to clovek nesrovnava s modernim Doomem, respektuje to jako produkt sve doby a bere jako celkem jednoduchou primocarou strilecku bez jakychkoliv mechanik mimo doslova zakladni "behat a strilet", tak to celkem jde.
Pokud si clovek da trochu prace a nahodi RBDoom + texture pack, tak to ve 4K na OLEDu v HDR vypada vzhledem ke svemu stari opravdu pekne a beru to jako takovou definitivni verzi Dooma 3.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Doom 3

Příspěvek od alienGT »

Ja musel nahodit BFG, jeliokoz zakladni ma cap na 60FPS a kdyz ho modnes, tak jde fyzika do kopru a vse ja 2x rychlejsi.
Takze BFG + tohle https://www.moddb.com/downloads/doom3-b ... d-v21-full
Pak konecne 120FPS na OLEDu a brightness dle vkusu. Ja trochu snizil. Textury OK, frekvence OK, takhle nejak si to dam.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Doom 3

Příspěvek od stylar »

Jde u original verze zapnout RTX HDR? Funguje to pro OpenGL? Detekuje mi to, že hraju Doom 3, ale filtr nejde zapnout žádný i když s tím mám problém i u jiných her.
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM4 - ComboAm4v2PI 1.2.0.Ca RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 DDR4 3200MHz 16-20-20-38 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Samsung 870 EVO 2TB@SATA, Crucial MX500 1TB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v23H2
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“